Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'59 procent Britten wil dat Cummings opstapt'

'59 procent Britten wil dat Cummings opstapt'

LONDEN (ANP/RTR) - Dominic Cummings moet opstappen als topadviseur van de Britse premier Boris Johnson, vindt 59 procent van de Britten volgens een opiniepeiling van YouGov. Dat meldt nieuwssite Politico. Van de bevraagde Britten vindt 71 procent dat Cummings zich niet aan de lockdownregels heeft gehouden door naar zijn ouders te rijden om daar met zijn vrouw en zoon te blijven toen hij en zijn vrouw symptomen van het virus vertoonden.

De uitslag van de opiniepeiling wijst erop dat de overgebleven steun voor Cummings tanende is. Zaterdag vond nog 68 procent dat Cummings de regels had overtreden en zag 52 procent hem het liefst vertrekken. De kwestie verdeelt ook Britten die op Johnsons Conservatieve partij stemmen. Iets minder dan de helft van de Tory-stemmers wil dat Cummings zijn congé krijgt. Net zoveel regeringsgezinde Britten willen dat Cummings aanblijft als topadviseur.

Johnson heeft meerdere malen laten weten dat hij ondanks de groeiende druk achter Cummings blijft staan. De adviseur gold reeds voor de affaire als omstreden omdat hij als het brein achter de succesvolle 'vote leave'-campagne in het brexit-referendum wordt gezien. Dinsdag stapte onderminister voor Schotland Douglas Ross nog op uit protest tegen het handhaven van Cummings als topadviseur van Downing Street 10.

Het Verenigd Koninkrijk meldt dinsdag dat in het laatste etmaal nog eens 134 mensen bij wie het nieuwe coronavirus is vastgesteld, zijn overleden. Dat brengt het geregistreerde aantal Britse doden op 37.048. Volgens de statistiekenwebsite Worldometer is het Verenigd Koninkrijk het land met het een na hoogste dodental als gevolg van het longvirus. Qua besmettingen staat het op de vijfde plek.

Meer uit Buitenland

CBS: Oeganda en Honduras willen migranten van VS opvangen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse nieuwszender CBS News zegt dat de Verenigde Staten deals hebben gesloten met Oeganda en Honduras over de opvang van gedeporteerde migranten. Beide landen zouden bereid zijn om mensen te ontvangen die door de VS worden uitgezet en niet hun eigen burgers zijn.

4 uur geleden
Trump wil na universiteiten strijd aangaan met musea

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat de musea in het land minder negatief zijn over de geschiedenis van de Verenigde Staten. Hij schrijft op Truth Social dat hij na zijn strijd met de universiteiten nu de pijlen richt op musea, zodat die minder links en 'woke' worden.

4 uur geleden
Politico: VS willen gesprek Poetin-Zelensky in Boedapest houden

BOEDAPEST (ANP) - De Verenigde Staten willen het gesprek tussen de Russische president Vladimir Poetin en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky organiseren in de Hongaarse hoofdstad Boedapest, schrijft nieuwssite Politico op basis van twee bronnen. Het Witte Huis heeft die informatie nog niet bevestigd en stelt dat er wordt gewerkt aan een geschikte locatie.

6 uur geleden
Bron: VS, Oekraïne en Europa maken haast met veiligheidsgaranties

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister en de nationale veiligheidsadviseurs van een aantal belangrijke Europese landen gaan met Oekraïne veiligheidsgaranties voor dat land uitwerken. Ze hebben een commissie gevormd die misschien al eind deze week iets af heeft, zeggen bronnen van nieuwssite Axios.

7 uur geleden
EU-kopstuk: volgende sanctiepakket tegen Rusland volgende maand

BRUSSEL (ANP) - Het volgende Europese sanctiepakket tegen Rusland zou volgende maand moeten klaarliggen. Dat meldt EU-buitenlandchef Kaja Kallas, die op X schreef dat de EU druk blijft uitoefenen op de Russische oorlogseconomie.

8 uur geleden
Netanyahu schrijft boze brief aan Macron om erkenning Palestina

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft een boze brief gestuurd aan de Franse president Emmanuel Macron over zijn beslissing de Palestijnse staat te erkennen. Hij schrijft dat Macron daarmee "olie op het antisemitische vuur" heeft gegooid.

8 uur geleden
Indiase leider voor het eerst in jaren weer naar China

NEW DELHI (ANP/AFP) - De Indiase premier Narendra Modi gaat voor het eerst in jaren weer naar China. Hij bezoekt daar eind augustus een top van de Shanghai-samenwerkingsorganisatie (SCO), maakte zijn nationale veiligheidsadviseur Ajit Doval bekend. Doval sprak over "nieuwe energie" in de diplomatieke betrekkingen met China.

8 uur geleden