Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

58 mensen aangehouden bij protest Museumplein in Amsterdam

58 mensen aangehouden bij protest Museumplein in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Bij een verboden demonstratie tegen de coronamaatregelen op het Museumplein in Amsterdam zijn zaterdag 58 mensen aangehouden. Dat meldden de gemeente en de politie. Op het plein verzamelden zich zaterdagmiddag zo'n duizend mensen om te protesteren. Aangezien het protest niet was aangemeld bij de gemeente, was het verboden en werd de demonstratie beëindigd. Daarbij werden waterkanonnen ingezet.

De gemeente meldde dat de deelnemers aan de betoging onvoldoende afstand hielden en dat de politie verbaal agressief werd bejegend. Ook zou de groep herhaalde waarschuwingen van de politie om te vertrekken niet hebben opgevolgd.

Na de beëindiging van de demonstratie op het Museumplein liep een groep van ruim 1400 mensen in optocht naar de Leidsekade. De groep werd door de politie ingesloten en vervolgens met bussen naar een andere locatie gebracht. Dit werd gedaan om de openbare orde te herstellen.

Veiligheidsrisicogebied

Op het Museumplein werden 43 mensen aangehouden voor het niet opvolgen van een bevel. Rond de demonstratie zijn 15 aanhoudingen verricht op verschillende plekken in de stad. Dat gebeurde onder meer voor belediging, openlijke geweldpleging en verstoren van de openbare orde.

Het Museumplein en de nabije omgeving zijn zaterdag en zondag aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Dit besluit geeft de politie de mogelijkheid personen in die zone preventief te fouilleren. De driehoek van burgermeester, politie en Openbaar Ministerie heeft reden om aan te nemen dat dit weekend mensen met wapens naar het plein willen komen. Tijdens eerdere onaangekondigde demonstraties zijn personen met wapens op en om het Museumplein aangehouden.

De driehoek laat weten zeer teleurgesteld te zijn dat ondanks herhaalde waarschuwingen mensen naar het Museumplein blijven komen, terwijl er locaties aangewezen zijn waar veilig kan worden gedemonstreerd

Meer uit Binnenland

Paus eert priester Antoine Bodar met benoeming tot zijn kapelaan

ROME (ANP) - Paus Leo heeft de Nederlandse priester Antoine Bodar benoemd tot zijn kapelaan. Met deze eretitel eert de kerkvorst Bodar voor zijn verdiensten voor de Rooms-Katholieke Kerk in Nederland, zo heeft het bisdom Haarlem-Amsterdam bekendgemaakt. Bodar is priester in dit bisdom.

7 minuten geleden
Eis: cel en tbs voor man die politie bedreigde en diensthond stak

UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag vijftien maanden cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen Mike K. De 35-jarige man uit het Utrechtse De Meern wordt ervan verdacht dat hij tijdens de afgelopen jaarwisseling twee bestelbussen in brand heeft gestoken, een politiehond neerstak en agenten bedreigde met messen. K. vertelde op de zitting dat hij doodgeschoten wilde worden door de politie. "Ik had de balans opgemaakt en het hoefde niet meer."

38 minuten geleden
Brand in loods Aalsmeer is onder controle

AALSMEER (ANP) - De brand in een loods in Aalsmeer die maandagmiddag voor een grote rookpluim zorgde is onder controle, meldt de veiligheidsregio. Een kraan zal het pand slopen zodat de brandweer goed kan nablussen. Vijf woningen zijn ontruimd vanwege de rook.

41 minuten geleden
Experts: trek geen snelle conclusies over abortuscijfers

DEN HAAG (ANP) - Experts en belangenorganisaties waarschuwen voor overhaaste conclusies over de sterke stijging van het aantal abortussen bij meisjes onder de 15 jaar. Volgens hen gaat het om een kleine groep, waardoor de cijfers van jaar tot jaar sterk kunnen schommelen.

1 uur geleden
Kapperszaak Vlaardingen komende weken dicht na nieuwe explosie

VLAARDINGEN (ANP) - Een kapperszaak aan de Westhavenkade in Vlaardingen moet in elk geval de komende twee weken dichtblijven. Zondagavond laat was daar een explosie. Het gebouw was vorig jaar meerdere keren beschadigd.

1 uur geleden
Celstraf voor militair die vertrouwelijke informatie verkocht

ARNHEM (ANP) - De militaire kamer van de rechtbank heeft maandag een 32-jarige militair uit Spijkenisse, werkzaam bij de Koninklijke Marechaussee (KMar), veroordeeld tot twee jaar cel, waarvan tien maanden voorwaardelijk. Volgens de rechtbank heeft de man jarenlang ongeautoriseerd vertrouwelijke informatie in politiesystemen opgezocht. Een deel daarvan speelde hij door naar twee medeverdachten, die hem beloonden met cocaïne en geld.

2 uur geleden
Veel rook door grote brand in loods Aalsmeer

AALSMEER (ANP) - Een grote brand in een loods aan de Aalsmeerderweg in Aalsmeer veroorzaakt maandag een rookpluim die in de wijde omgeving te zien is. Er is veel materieel van de brandweer opgeroepen. Het gaat om een loods waar auto's in staan, volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio. De brandweer zet "volop in op het voorkomen van overslag naar omliggende panden", zegt zij. Er zijn knallen gehoord, maar de oorzaak daarvan is niet bekend.

3 uur geleden