Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

58 mensen aangehouden bij protest Museumplein in Amsterdam

58 mensen aangehouden bij protest Museumplein in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Bij een verboden demonstratie tegen de coronamaatregelen op het Museumplein in Amsterdam zijn zaterdag 58 mensen aangehouden. Dat meldden de gemeente en de politie. Op het plein verzamelden zich zaterdagmiddag zo'n duizend mensen om te protesteren. Aangezien het protest niet was aangemeld bij de gemeente, was het verboden en werd de demonstratie beëindigd. Daarbij werden waterkanonnen ingezet.

De gemeente meldde dat de deelnemers aan de betoging onvoldoende afstand hielden en dat de politie verbaal agressief werd bejegend. Ook zou de groep herhaalde waarschuwingen van de politie om te vertrekken niet hebben opgevolgd.

Na de beëindiging van de demonstratie op het Museumplein liep een groep van ruim 1400 mensen in optocht naar de Leidsekade. De groep werd door de politie ingesloten en vervolgens met bussen naar een andere locatie gebracht. Dit werd gedaan om de openbare orde te herstellen.

Veiligheidsrisicogebied

Op het Museumplein werden 43 mensen aangehouden voor het niet opvolgen van een bevel. Rond de demonstratie zijn 15 aanhoudingen verricht op verschillende plekken in de stad. Dat gebeurde onder meer voor belediging, openlijke geweldpleging en verstoren van de openbare orde.

Het Museumplein en de nabije omgeving zijn zaterdag en zondag aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Dit besluit geeft de politie de mogelijkheid personen in die zone preventief te fouilleren. De driehoek van burgermeester, politie en Openbaar Ministerie heeft reden om aan te nemen dat dit weekend mensen met wapens naar het plein willen komen. Tijdens eerdere onaangekondigde demonstraties zijn personen met wapens op en om het Museumplein aangehouden.

De driehoek laat weten zeer teleurgesteld te zijn dat ondanks herhaalde waarschuwingen mensen naar het Museumplein blijven komen, terwijl er locaties aangewezen zijn waar veilig kan worden gedemonstreerd

Meer uit Binnenland

Oefening luchtmacht met F-35's op Schiphol uitgesteld door mist

SCHIPHOL (ANP) - De voor woensdagochtend geplande oefening met F-35-gevechtsvliegtuigen is uitgesteld door de dichte mist op luchthaven Schiphol, meldt de Koninklijke Luchtmacht. "We hopen dat in de loop van de dag, als de mist is opgetrokken, de toestellen alsnog de lucht in kunnen", zegt een woordvoerder.

2 minuten geleden
OM positief over nieuwe methode voor vaststellen wurgpogingen

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie (OM) is positief over de resultaten van een nieuwe forensische onderzoeksmethode om wurgpogingen vast te stellen. De methode is tot nu toe in 78 strafrechtelijke onderzoeken toegepast en leidde "meteen tot een veroordeling voor poging tot doodslag".

2 uur geleden
Utrechtse driehoek en FC Utrecht in gesprek na ongeregeldheden

UTRECHT (ANP) - De politie, het OM en de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma gaan in gesprek met voetbalclub FC Utrecht om ongeregeldheden tijdens Europese wedstrijden in stadion Galgenwaard. Dat schrijft Dijksma in een brief aan de gemeenteraad.

5 uur geleden
Jetten is blij met akkoord, vrijdag duidelijkheid over financiën

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten is blij met het akkoord dat hij heeft gesloten met Dilan Yeşilgöz (VVD) en Henri Bontenbal (CDA). Kort nadat bekend was geworden dat de drie partijleiders een akkoord hebben bereikt op hoofdlijnen, zei Jetten dat de partijen vrijdag pas bekendmaken wat hun plannen zijn en hoe die worden betaald.

5 uur geleden
Experts: overheid, pak regie bij overname bedrijf achter DigiD

DEN HAAG (ANP) - Meerdere experts hebben het kabinet en de Tweede Kamer opgeroepen de regie te pakken om DigiD uit Amerikaanse handen te houden. Bij een gesprek in de Tweede Kamer zeiden alle aanwezige experts dat er grote risico's kleven aan de overname van Solvinity, het bedrijf dat ervoor zorgt dat DigiD kan werken.

13 uur geleden
Stichting Anne Frank niet eens met Holocaust-vergelijking in VS

AMSTERDAM (ANP) - Het vergelijken van de omstreden Amerikaanse immigratieacties met gebeurtenissen tijdens de Holocaust doet geen recht aan het verleden, en ook niet aan het heden. Dat zegt directeur Ronald Leopold van de Anne Frank Stichting in reactie op opmerkingen van de Amerikaanse gouverneur Tim Walz van Minnesota.

15 uur geleden
Meeste ouders eens met helmplicht e-bike, jongeren veel minder

DEN HAAG (ANP) - Zes op de tien jongeren tussen de 12 en 18 jaar zijn van plan een helm te gaan dragen op de elektrische fiets of fatbike, als dit volgend jaar voor minderjarigen verplicht wordt. Zin hebben zij er niet in, slechts ongeveer de helft is het eens met de maatregel. Bij ouders is het draagvlak groter: acht op de tien vinden de helmplicht een goed idee.

17 uur geleden