Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

57.000 banen in bedrijfsleven voor mensen met arbeidsbeperking

57.000 banen in bedrijfsleven voor mensen met arbeidsbeperking

DEN HAAG (ANP) - Werkgevers in het bedrijfsleven hebben tussen 2013 en het derde kwartaal van 2021 ruim 57.000 mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt aangenomen. Volgens werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland loopt de private sector daarmee op schema om doelen te halen die met de overheid zijn afgesproken.

Volgens de Banenafspraak uit 2013 moesten private werkgevers eind 2021 minstens 60.000 mensen met bijvoorbeeld een arbeidsbeperking hebben aangenomen. Uiteindelijk moeten er eind 2026 minstens 100.000 banen in het bedrijfsleven zijn voor mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt.

In het derde kwartaal van vorig jaar kwamen er iets meer dan 4500 banen bij voor mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt, maken VNO-NCW en MKB-Nederland op uit cijfers van het UWV. Bij de werkgeversclubs heerst nu opluchting, omdat een tijdlang werd gevreesd dat de coronacrisis voor een vertraging zou zorgen. Maar ze pleiten ook voor eenvoudigere en eenduidigere regels.

Overheidsorganisaties hebben sinds het begin van de banenafspraak net geen 7000 mensen aangenomen die lastiger aan werk kunnen komen. Eind 2026 moeten ze 25.000 banen hebben gecreëerd voor deze groep mensen.

Meer uit Financieel

VS stellen hogere importheffingen op meubilair een jaar uit

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de hogere importheffingen op meubilair en keuken- en badkamerkastjes met een jaar uitgesteld. De extra invoerbelasting zou met ingang van het nieuwe jaar van kracht zijn, maar wordt nu vooruitgeschoven naar 1 januari 2027, maakte het Witte Huis bekend.

7 uur geleden
Verzekeraars ontvangen eerste schademeldingen na jaarwisseling

DEN HAAG/UTRECHT (ANP) - Bij verzekeraars komen de eerste schademeldingen na de jaarwisseling binnen. Het gaat onder andere om brandschade aan auto's, woningen, schuren en schuttingen.

8 uur geleden
Rome meldt meevaller bij dreigende pastaheffingen VS

ROME (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben de voorgestelde importheffingen op Italiaanse pasta sterk verlaagd, meldt het Italiaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens het ministerie is dat een teken dat de Amerikaanse regering "de wil van onze bedrijven om samen te werken" erkent.

8 uur geleden
Lagarde ziet toetreding Bulgarije tot euro als 'krachtig symbool'

FRANKFURT (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank (ECB) Christine Lagarde ziet de toetreding van Bulgarije tot de eurozone als een "krachtig symbool" voor Europa. Het land gebruikt vanaf nu de euro als betaalmiddel en Lagarde heet Bulgarije "hartelijk welkom in de eurofamilie".

11 uur geleden
Autoverkoop licht gestegen, hybrides en e-auto's populairder

BUNNIK (ANP) - In Nederland zijn vorig jaar iets meer auto's verkocht dan in 2024. Daarbij wonnen elektrische auto's en hybrides verder marktaandeel, melden brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging.

11 uur geleden
Nieuwjaarsgroeten Nederlanders zorgen voor meer dataverkeer

ROTTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben elkaar tijdens de jaarwisseling massaal met de smartphone een gelukkig nieuwjaar gewenst, signaleren telecomproviders. Dat zorgde voor meer mobiel dataverbruik dan een jaar eerder, melden KPN en VodafoneZiggo.

12 uur geleden
Vermoedelijk tientallen doden door explosie in Zwitserland

CRANS-MONTANA (ANP/RTR) - Zwitserse autoriteiten vermoeden dat tientallen mensen om het leven zijn gekomen door een explosie in een bar in het Zwitserse skioord Crans-Montana. Er zijn circa honderd gewonden.

12 uur geleden