57.000 banen in bedrijfsleven voor mensen met arbeidsbeperking
DEN HAAG (ANP) - Werkgevers in het bedrijfsleven hebben tussen 2013 en het derde kwartaal van 2021 ruim 57.000 mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt aangenomen. Volgens werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland loopt de private sector daarmee op schema om doelen te halen die met de overheid zijn afgesproken.
Volgens de Banenafspraak uit 2013 moesten private werkgevers eind 2021 minstens 60.000 mensen met bijvoorbeeld een arbeidsbeperking hebben aangenomen. Uiteindelijk moeten er eind 2026 minstens 100.000 banen in het bedrijfsleven zijn voor mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt.
In het derde kwartaal van vorig jaar kwamen er iets meer dan 4500 banen bij voor mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt, maken VNO-NCW en MKB-Nederland op uit cijfers van het UWV. Bij de werkgeversclubs heerst nu opluchting, omdat een tijdlang werd gevreesd dat de coronacrisis voor een vertraging zou zorgen. Maar ze pleiten ook voor eenvoudigere en eenduidigere regels.
Overheidsorganisaties hebben sinds het begin van de banenafspraak net geen 7000 mensen aangenomen die lastiger aan werk kunnen komen. Eind 2026 moeten ze 25.000 banen hebben gecreƫerd voor deze groep mensen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag op de laatste handelsdag van mei met een klein verlies gesloten. Bij de bedrijven op de Amsterdamse beurs was bouwer BAM een opvallende stijger dankzij een koopadvies van beleggingsadviseur Oddo BHF.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM-vlucht KL714 van Paramaribo naar Amsterdam moest dinsdag uitwijken naar Frans-Guyana om bij te tanken vanwege een commercieel geschil met de brandstofleverancier. Dat bevestigt KLM. Surinaamse media meldden eerder al dat dit de reden was.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Dell Technologies is vrijdag hard gestegen op de beurzen in New York. Het Amerikaanse computer- en serverbedrijf boekte afgelopen kwartaal een recordomzet dankzij de sterke vraag naar zijn producten voor kunstmatige intelligentie (AI). Het concern werd ook positiever over de jaaromzet door sterke verkopen van zijn AI-servers. Het aandeel werd daarop maar liefst ruim 32 procent meer waard.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote supermarkten en A-merken zijn begonnen met hun campagnes voor het WK voetbal dat op 11 juni van start gaat. Thuisbeleving lijkt dit jaar het thema, mede door de late en nachtelijke tijdstippen waarop de wedstrijden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico worden afgewerkt. Toch doet niet iedereen mee.
5 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Het leven in Duitsland was in mei 2,6 procent duurder dan een jaar geleden. Daarmee was de inflatie deze maand lager dan in april, toen Duitse consumenten 2,9 procent meer kwijt waren aan hun dagelijkse uitgaven. De daling komt onder meer door een tijdelijke accijnsverlaging aan de pomp waardoor tanken goedkoper werd en een daling van de energieprijzen.
5 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - De nieuwe OV-pas is ook in fysieke winkels te koop, meldt de uitgever van de kaarten Translink. De nieuwe passen zijn een van de middelen waarmee reizigers voor de bus, tram of trein kunnen betalen via het systeem OVpay, dat de huidige chipkaarten vervangt.
8 uur geledenALMELO (ANP) - Bouwmaterialenbedrijf Eternit vindt dat de asbeststrafzaak van het Openbaar Ministerie tegen het bedrijf al jaren is verjaard. De advocaat die de onderneming heeft ingeschakeld, heeft vrijdag bij de rechtbank in Almelo daarom een verzoek neergelegd om de vraag van verjaring eerst voor te leggen aan de Hoge Raad. "Als de Hoge Raad het met mij eens is, is er helemaal geen zaak", lichtte hij bij de rechtbank toe aan het ANP.
8 uur geleden