57 basketballers in voorselectie Team USA voor Spelen
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse basketbalbond heeft 57 spelers opgenomen in de voorselectie voor de Olympische Spelen. Onder de geselecteerden bevinden zich vijftien basketballers die al eens olympisch kampioen werden. De lijst, die donderdag werd bekendgemaakt, wordt aangevoerd door tweevoudig olympisch kampioen LeBron James van de Los Angeles Lakers. Ook de supersterren Kevin Durant en Chris Paul, die beiden ook al twee keer de Spelen wonnen, zitten in de selectie.
Aan het begin van de zomer zal een selectiecommissie de twaalf spelers aanwijzen die naar Tokio zullen afreizen. Gregg Popovich wordt coach van het team. De Amerikanen beginnen hun trainingskamp op 1 juli, de Zomerspelen in Tokio starten op 23 juli. De kans bestaat dat de dag ervoor nog een zevende finalewedstrijd moet worden gespeeld in de NBA.
Team USA won sinds Barcelona 1992 zes keer de olympische titel. Alleen in Athene wonnen de Amerikanen niet, daar werd Argentinië olympisch kampioen.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.
56 minuten geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen rijdt vanaf komend seizoen in de Formule 1 met startnummer 3. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in een eindejaarsinterview met Viaplay.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ontvangen. Die oeuvreprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een sporter met buitengewone verdiensten voor de Nederlandse sport.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Jessica Schilder is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal gekozen tot Sportvrouw van het Jaar. De 26-jarige Volendamse veroverde op de WK atletiek in Tokio als eerste Nederlandse de wereldtitel bij het kogelstoten.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal voor de tweede keer op rij gekozen tot Sportman van het Jaar. De 28-jarige Brabander veroverde dit jaar voor de zevende keer op rij de wereldtitel op de sprint en werd de eerste baanwielrenner met vier gouden medailles op één WK.
16 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft na zeven jaar afscheid genomen van zijn coach Juan Carlos Ferrero. Dat meldde de nummer 1 van de wereldranglijst woensdag op Instagram. De 22-jarige Spanjaard won onder meer zes grandslamtoernooien tijdens de samenwerking met zijn landgenoot.
23 uur geleden