5500 liter radioactief water gelekt uit kerncentrale Fukushima
FUKUSHIMA (ANP/AFP) - Er is naar schatting 5500 liter radioactief water uit de Japanse kerncentrale in Fukushima gelekt. Buiten de kerncentrale van Fukushima is geen teken van besmetting ontdekt, aldus een operator van de kerncentrale. Een woordvoerder van de Japanse energiemaatschappij TEPCO vertelt aan AFP dat het lek werd ontdekt in een deel van de fabriek die vervuild water verwerkt.
"Er zijn geen significante veranderingen geweest op controleposten die de radioactiviteit rond de elektriciteitscentrale monitoren", aldus de woordvoerder. De energiemaatschappij is toch van plan de grond, die mogelijk vervuild is, uit het gebied te verwijderen. De woordvoerder gaf geen specifieke details over de locatie van het gelekte water.
De fabriek in Fukushima werd in 2011 verwoest door een enorme aardbeving en tsunami, waarbij 18.000 mensen om het leven kwamen. Het was een van de ergste kernrampen uit de geschiedenis.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Op de bijeenkomst van de Defensiecontactgroep voor Oekraïne (UDCG) is donderdag 35 miljard dollar (bijna 30 miljard euro) aan nieuwe militaire hulp voor Oekraïne toegezegd. Dat maakte de Britse minister van Defensie John Healey na afloop bekend. De UDCG is bedoeld om hulp voor Oekraïne in te zamelen en onderling af te stemmen.
31 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan om volgende week een miljardenplan aan te kondigen voor de wederopbouw van de Gazastrook, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Dat zou Trump gaan doen tijdens de eerste formele vergadering van zijn nieuw opgerichte Vredesraad.
35 minuten geledenJOHANNESBURG (ANP/RTR/AFP) - De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa gaat het leger inzetten om de politie in het land te helpen bij het bestrijden van georganiseerde misdaad. Hij noemde dat de meest directe bedreiging voor "onze democratie, onze samenleving en onze economische ontwikkeling".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft vooralsnog een streep gezet door een poging van de regering-Trump om de militaire rang van het Democratische Congreslid Mark Kelly te verlagen en daarmee de hoogte van zijn pensioen.
1 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - In Venezuela zijn duizenden mensen de straat opgegaan om te demonstreren voor meer vrijheid. Het is de eerste grote betoging sinds president Nicolás Maduro ruim een maand geleden gevangen werd genomen door de Amerikanen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten en de Europese NAVO-landen hebben volgens NAVO-topman Mark Rutte een nieuwe eensgezindheid gevonden. Europa begrijpt dat het meer moet bijdragen en de VS onderkennen dat de bondgenoten dat ook doen, meent Rutte. Hij beweert nog nooit zoiets gezien te hebben in vijftien jaar van NAVO-vergaderingen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten blijven bijdragen aan de verdediging van Europa, niet alleen met kernwapens, hebben ze de andere NAVO-landen nog eens beloofd. De VS onder de Amerikaanse president Donald Trump willen zich niet uit Europa terugtrekken, maar hebben zelfstandiger bondgenoten nodig nu ze niet meer alleen wereldwijd de dienst kunnen uitmaken. En de NAVO-bondgenoten zijn daartoe goed op weg, vindt onderminister Bridge Colby.
2 uur geleden