5500 liter radioactief water gelekt uit kerncentrale Fukushima
FUKUSHIMA (ANP/AFP) - Er is naar schatting 5500 liter radioactief water uit de Japanse kerncentrale in Fukushima gelekt. Buiten de kerncentrale van Fukushima is geen teken van besmetting ontdekt, aldus een operator van de kerncentrale. Een woordvoerder van de Japanse energiemaatschappij TEPCO vertelt aan AFP dat het lek werd ontdekt in een deel van de fabriek die vervuild water verwerkt.
"Er zijn geen significante veranderingen geweest op controleposten die de radioactiviteit rond de elektriciteitscentrale monitoren", aldus de woordvoerder. De energiemaatschappij is toch van plan de grond, die mogelijk vervuild is, uit het gebied te verwijderen. De woordvoerder gaf geen specifieke details over de locatie van het gelekte water.
De fabriek in Fukushima werd in 2011 verwoest door een enorme aardbeving en tsunami, waarbij 18.000 mensen om het leven kwamen. Het was een van de ergste kernrampen uit de geschiedenis.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Belgische politie heeft in Brussel invallen gedaan bij de Europese Commissie in een onderzoek naar onregelmatigheden bij de verkoop van vastgoed, meldt de Financial Times. Het onderzoek wordt volgens de krant geleid door het Europees Openbaar Ministerie (EPPO). Dat bevestigt dat bewijs wordt verzameld, maar wil verder niets kwijt.
28 minuten geledenSION (ANP) - De eigenaren van de bar in Crans-Montana waar tijdens nieuwjaarsnacht een grote dodelijke brand uitbrak, zijn bij aankomst voor een verhoor uitgejouwd door nabestaanden. Ze moesten zich een weg banen door een menigte van boze mensen en journalisten om de ingang van het gebouw te bereiken, is te zien bij de Zwitserse omroep SRF.
36 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Voor het eerst sinds het begin van de Russische invasie hebben Oekraïense wapenfabrikanten vergunningen gekregen om te exporteren naar het buitenland. Dat meldt Roestem Oemjerov, secretaris van de nationale veiligheids- en defensieraad van Oekraïne. President Volodymyr Zelensky kondigde in september al aan dat hij snel met de wapenexport wilde beginnen.
53 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - Zweden gaat met straaljagers meedoen aan de Noordpoolmissie Arctic Sentry van de NAVO. Met die toestellen worden patrouilles uitgevoerd.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank heeft drie mannen veroordeeld voor een groepsverkrachting in 2020. De moeder van het slachtoffer had bewijsmateriaal een jaar bewaard in een plastic zak, omdat haar dochter aanvankelijk niet met de politie wilde praten.
1 uur geledenRIJKHOVEN (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever waarschuwt voor het verdwijnen van de petrochemische industrie, de staal- en de metaalindustrie in de EU. "Als je dat verliest, heb je geen strategische autonomie meer", zei hij voor het begin van de informele EU-top over concurrentiekracht.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Vrijwel alle buitenlandse families zijn weg uit het Syrische kamp al-Hol, zeggen bronnen bij humanitaire organisaties tegen persbureau AFP. In het kamp zaten familieleden vast van strijders van Islamitische Staat. Dat waren voor een groot deel Syriërs en Irakezen, maar ook ruim 6000 mensen uit zo'n veertig andere landen.
2 uur geleden