Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

5500 liter radioactief water gelekt uit kerncentrale Fukushima

5500 liter radioactief water gelekt uit kerncentrale Fukushima

FUKUSHIMA (ANP/AFP) - Er is naar schatting 5500 liter radioactief water uit de Japanse kerncentrale in Fukushima gelekt. Buiten de kerncentrale van Fukushima is geen teken van besmetting ontdekt, aldus een operator van de kerncentrale. Een woordvoerder van de Japanse energiemaatschappij TEPCO vertelt aan AFP dat het lek werd ontdekt in een deel van de fabriek die vervuild water verwerkt.

"Er zijn geen significante veranderingen geweest op controleposten die de radioactiviteit rond de elektriciteitscentrale monitoren", aldus de woordvoerder. De energiemaatschappij is toch van plan de grond, die mogelijk vervuild is, uit het gebied te verwijderen. De woordvoerder gaf geen specifieke details over de locatie van het gelekte water.

De fabriek in Fukushima werd in 2011 verwoest door een enorme aardbeving en tsunami, waarbij 18.000 mensen om het leven kwamen. Het was een van de ergste kernrampen uit de geschiedenis.

Meer uit Buitenland

Vieringen 250e verjaardag VS aangepast vanwege hitte

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten passen evenementen rond het 250-jarig bestaan van het land aan vanwege de hitte. Zo is de jaarlijkse Independence Day-parade in Washington, die zaterdagochtend zou plaatsvinden, afgelast. Ook gaat het festivalterrein op de National Mall later open. Er worden zaterdag temperaturen boven de 40 graden verwacht.

12 minuten geleden
Duitse politie grijpt in bij demonstraties bij partijcongres AfD

ERFURT (ANP) - De Duitse politie heeft moeten ingrijpen bij grootschalige demonstraties die plaatsvinden in het Duitse Erfurt. Daar wordt zaterdag het partijcongres van het radicaal-rechtse AfD gehouden. Volgens regio-omroep MDR is het lokale AfD-kantoor aangevallen met vuurwerk en verfbommen. Hierbij zouden ook agenten gewond zijn geraakt.

1 uur geleden
Lange rijen bij uitvaart ayatollah Khamenei

TEHERAN (ANP) - Duizenden mensen hebben zich zaterdagochtend verzameld bij de 'Grote Mosalla', de Imam Khomeini-moskee in Teheran. Daar gaat de uitvaart van de omgekomen opperste leider Ali Khamenei van start. De ayatollah werd eind februari gedood bij een Amerikaans-Israëlische aanval.

4 uur geleden
Bolsonaro mag straf onder huisarrest blijven uitzitten

BRASILIA (ANP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag zijn straf onder huisarrest blijven uitzitten. Dat heeft het hooggerechtshof bepaald.

6 uur geleden
Coalitie Jemen reageert fel op dreigementen Houthi's

SANAA (ANP) - De door Saudi-Arabië geleide internationale coalitie in Jemen waarschuwt dat zij resoluut en met "ongekende kracht" zal reageren op elke poging van de Jemenitische Houthi's om Saudi-Arabië aan te vallen. De Houthi's dreigden eerder vrijdag Saudische luchthavens en andere doelwitten aan te vallen.

6 uur geleden
Poetin viert inname Oekraïense stad Kostjantynivka

MOSKOU (ANP) - Bij de verovering van de stad Kostjantynivka heeft Oekraïne volgens de Russische president Vladimir Poetin zware verliezen geleden. Rusland stelt de Oost-Oekraïense stad te hebben ingenomen, nieuws dat Poetin volgens het Kremlin vierde tijdens een bezoek aan een commandopost van het leger.

8 uur geleden
Dodental aardbevingen Venezuela verder opgelopen

CARACAS (ANP/RTR/AFP) - Het dodental na de zware aardbevingen in Venezuela is verder opgelopen. Door het natuurgeweld zijn zeker 2645 mensen om het leven gekomen, meldt het ministerie van Informatie.

11 uur geleden