Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'55 procent Nederlandse 30-plusvrouwen trots op uiterlijk'

'55 procent Nederlandse 30-plusvrouwen trots op uiterlijk'

NAARDEN (ANP) - Meer dan de helft van de Nederlandse vrouwen is trots op haar uiterlijk. Dat stelt vrouwenblad LINDA op basis van een enquête onder 12.906 vrouwen.

Linda.nl onderzocht hoe blij lezers zijn met hun uiterlijk. Vinden ze hun lichaam mooi? Denken ze positief over zichzelf?

Op de stelling 'ik ben trots op mijn uiterlijk' zegt meer dan de helft van alle respondenten 'ja'. Leeftijd speelt niet echt een rol: 58 procent van de 18- tot 30-jarige vrouwen is trots op haar uiterlijk en 55 procent van de 30-plussers.

Gelijke percentages

38 procent van alle respondenten beoordeelt haar uiterlijk met een 7 en 28 procent met een 8. De percentages zijn min of meer gelijk voor dertigplussers en dertigminners. 8 procent van de vrouwen geeft haar uiterlijk een 5 of lager.

Op de nieuwe cover van Linda poseert Linda de Mol in bikini. De oprichter van het gelijknamige magazine doet dat naar eigen zeggen om een statement te maken over 'bodypositivity'. Volgens onderzoek van het blad staat driekwart van de moeders nooit op eigen vakantiefoto's, uit onzekerheid over het eigen uiterlijk.

Uit de gehouden enquête komt naar voren dat een op de drie vrouwen meer zelfvertrouwen krijgt door de 'bodypositivitybeweging'. 33 procent voelt zich er beter door, voor 63 procent van de respondenten is de trend niet van invloed, een kleine minderheid (4 procent) geeft aan dat haar zelfvertrouwen juist afneemt door bodypositivity.

Meer uit Gezond

Meer dan 4000 eboladoden in Democratische Republiek Congo

KINSHASA (ANP/RTR) - In de Democratische Republiek Congo zijn volgens overheidscijfers meer dan 4000 doden gevallen door het ebolavirus. Het aantal ebolabesmettingen staat op zo'n 8300. De ebola-uitbraak is de grootste en dodelijkste in de geschiedenis van het land.

9 uur geleden
Met ebola besmette AzG-medewerker naar Nederland voor behandeling

AMSTERDAM (ANP) - Een met ebola besmette medewerker van Artsen zonder Grenzen (AzG) krijgt een behandeling in Nederland. Dat maakte de medische hulporganisatie bekend. De medewerker, van wie de identiteit niet bekend wordt gemaakt, raakte besmet tijdens een uitzending in de Democratische Republiek Congo.

1 dag geleden
Waterschappen waarschuwen voor gebruik vlooienmiddelen bij dieren

DEN HAAG (ANP) - In aanloop naar Dierendag hebben waterschappen dierenbezitters opgeroepen verstandig om te gaan met het gebruik van middelen tegen vlooien en andere parasieten. In sommige middelen zitten stoffen die de waterkwaliteit aantasten. "We zijn echt niet tegen de bescherming van huisdieren tegen vlooien en teken, want dat is ook belangrijk. Maar we roepen wel op om dit op zo'n manier te doen dat het water ook wordt beschermd", zegt bestuurslid Sander Mager van de Unie van Waterschappen.

1 dag geleden
Zorgorganisaties en artsen willen PFAS-vrije toekomst

AMSTERDAM (ANP) - Namens stichting Tegengif roepen artsen en zorgorganisaties de regering op om zich in te zetten voor een PFAS-vrije toekomst. In een woensdag verschenen brief schrijven ze over de noodzaak van een PFAS-lozingsverbod en een Europees PFAS-verbod in het belang van de volksgezondheid. Ook willen ze dat de medische sector stopt met het gebruik van hulpmiddelen met PFAS.

2 dagen geleden
Meer dan 8000 ebolabesmettingen vastgesteld in Congo

KINSHASA (ANP/RTR) - In Congo zijn inmiddels meer dan 8000 ebolabesmettingen vastgesteld. Het dodental door de uitbraak staat op 3901, volgens officiële cijfers. De uitbraak wordt gezien als de dodelijkste in de geschiedenis van Congo.

4 dagen geleden
Bijna 1600 westnijlvirusbesmettingen in Europa

SOLNA (ANP/DPA) - Sinds het voorjaar zijn er in Europa bijna 1600 gevallen van het westnijlvirus vastgesteld waarbij mensen in eigen land besmet zijn geraakt. Het virus is vastgesteld in zestien Europese landen, meldt het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding (ECDC).

4 dagen geleden
Ziekenhuizen melden problemen met computersystemen

LEEUWARDEN (ANP) - Diverse Nederlandse ziekenhuizen kampen met computerproblemen, waardoor patiënten hun gegevens niet kunnen inzien. Volgens het Frisius MC in Leeuwarden zit het probleem in de beveiliging van IT-systemen. "Voor de veiligheid hebben we een aantal digitale systemen tijdelijk uitgezet. Hierdoor kunt u bijvoorbeeld tijdelijk niet inloggen op onze patiëntenportalen", legt het ziekenhuis uit in een bericht op de website.

5 dagen geleden