Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

5,5 miljoen subsidie voor proef voor duurzamer plastic in Limburg

5,5 miljoen subsidie voor proef voor duurzamer plastic in Limburg

GELEEN (ANP) - Het Fins-Nederlandse chemiebedrijf Coolbrook krijgt een subsidie van ruim 5,5 miljoen euro van de Nederlandse overheid. Het geld is bedoeld om een nieuwe, duurzame techniek voor de productie van grondstoffen voor plastic verder te ontwikkelen. Door gebruik te maken van hernieuwbare energie zou de innovatie van Coolbrook de CO2-uitstoot van het tot dusver vervuilende proces tot nul kunnen verminderen en het energieverbruik met 30 procent.

Het in Finland opgerichte Coolbrook is sinds 2020 actief op het chemiecomplex Chemelot in het Limburgse Geleen. Het richt zich op de duurzame productie van olefinen. Dat zijn belangrijke onderdelen in de verwerking van aardolie en de productie van plastic, chemische producten en verpakkingen op basis van aardolie. Dat staat bekend als een vervuilend proces.

In de oude situatie moest een hele reactor verwarmd worden om de juiste chemicaliën te kunnen produceren. Met de nieuwe elektrische techniek van Coolbrook wordt de benodigde warmte opgewekt door een draaiend object waardoor minder energie nodig is. Coolbrook zegt gesprekken te voeren met verschillende oliebedrijven die gebruik zouden willen maken van zijn zogeheten Rotor Dynamische Reactor-technologie.

Door de subsidie is de financiering voor de 12,5 miljoen euro kostende pilot rond. Finse investeerders legden de overige 7 miljoen euro neer. De bouw zou rond april 2022 gereed zijn.

Meer uit Financieel

OPEC+ verhoogt productie in eerste vergadering sinds vertrek VAE

WENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.

1 uur geleden
Voorzitter Duits instituut waarschuwt voor recessie na heffing VS

BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.

4 uur geleden
Gesprekken over overname staaldivisie Thyssenkrupp op pauze

ESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.

5 uur geleden
Verdachte opgepakt in onderzoek naar vergiftigde babyvoeding

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.

20 uur geleden
Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

23 uur geleden
FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

1 dag geleden
Problemen met pinnen bij ING en Triodos

AMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.

1 dag geleden