5,5 miljoen subsidie voor proef voor duurzamer plastic in Limburg
GELEEN (ANP) - Het Fins-Nederlandse chemiebedrijf Coolbrook krijgt een subsidie van ruim 5,5 miljoen euro van de Nederlandse overheid. Het geld is bedoeld om een nieuwe, duurzame techniek voor de productie van grondstoffen voor plastic verder te ontwikkelen. Door gebruik te maken van hernieuwbare energie zou de innovatie van Coolbrook de CO2-uitstoot van het tot dusver vervuilende proces tot nul kunnen verminderen en het energieverbruik met 30 procent.
Het in Finland opgerichte Coolbrook is sinds 2020 actief op het chemiecomplex Chemelot in het Limburgse Geleen. Het richt zich op de duurzame productie van olefinen. Dat zijn belangrijke onderdelen in de verwerking van aardolie en de productie van plastic, chemische producten en verpakkingen op basis van aardolie. Dat staat bekend als een vervuilend proces.
In de oude situatie moest een hele reactor verwarmd worden om de juiste chemicaliën te kunnen produceren. Met de nieuwe elektrische techniek van Coolbrook wordt de benodigde warmte opgewekt door een draaiend object waardoor minder energie nodig is. Coolbrook zegt gesprekken te voeren met verschillende oliebedrijven die gebruik zouden willen maken van zijn zogeheten Rotor Dynamische Reactor-technologie.
Door de subsidie is de financiering voor de 12,5 miljoen euro kostende pilot rond. Finse investeerders legden de overige 7 miljoen euro neer. De bouw zou rond april 2022 gereed zijn.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Vakbond FNV opent een meldpunt voor zwangere vrouwen die discriminatie ervaren. Met het meldpunt wil de vakbond meer ervaringen bundelen om zo druk op werkgevers en politiek op te voeren om er iets aan te doen.
4 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht door de oorlog in het Midden-Oosten op korte termijn voor 20 miljard tot 50 miljard dollar aan verzoeken om financiële steun te krijgen. Topvrouw Kristalina Georgieva heeft dit donderdag gezegd. Ze benadrukte dat de 191 aangesloten landen op het kredietfonds kunnen rekenen als ze hulp nodig hebben.
18 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine verliezen aan een nieuwe handelssessie begonnen. Daags na een opluchtingsrally dankzij de aankondiging van een staakt-het-vuren door Iran, de Verenigde Staten en Israël nemen de twijfels over het bestand toe.
24 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel is van plan de regels rondom methaanuitstoot bij de import van fossiele brandstoffen te versoepelen. Dat meldt de Financial Times (FT) op basis van uitspraken van een hoge ambtenaar rondom energiebeleid van de Europese Commissie.
25 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlandse reders hopen dat een vrije en veilige doorvaart door de Straat van Hormuz "zo spoedig mogelijk is hersteld". Dat laat de redersvereniging KVNR weten in reactie op de situatie rondom de zeestraat. Een heropening van de Straat van Hormuz is onderdeel van het staakt-het-vuren in het Midden-Oosten, maar Iran lijkt de waterweg nog gesloten te houden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Directeur Coen van Rooyen van brancheorganisatie WoningBouwersNL wordt vanaf 1 juni de nieuwe algemeen directeur van LTO Nederland. Dat maakt de belangenorganisatie voor boeren en tuinders donderdag bekend. Hij volgt Hans van den Heuvel op, die sinds 1 april de voorzitter van vakbond CNV is.
1 uur geledenVILNIUS (ANP) - De omzet van kledingverkoopplatform Vinted is gestegen tot ruim 1 miljard euro. Gebruikers van het platform voor de verkoop van tweedehandsspullen kochten en verkochten vorig jaar fors meer gebruikte kleren, boeken en elektronische producten.
2 uur geleden