
540 arrestaties en 406 agenten gewond bij protesten in Frankrijk
PARIJS (ANP) - Zeker 540 personen zijn maandag tijdens protesten gearresteerd door de Franse politie, meldt minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin op Twitter. Ook zijn 406 politieagenten en leden van de gendarmerie, de militaire politie, gewond geraakt.
Honderdduizenden Fransen waren de straat op gegaan om te protesteren tegen het beleid van president Emmanuel Macron. In veel steden liepen de protesten uit op rellen. Ramen van winkels en banken werden kapotgeslagen. Op straat werden kliko’s, auto’s en andere spullen in brand gestoken. De politie zette traangas in en voerde charges uit.
Ieder jaar gaan ruim 100.000 Fransen de straat op de Dag van de Arbeid, een nationale feestdag in Frankrijk. Onlangs werd de pensioenleeftijd met twee jaar verhoogd naar 64 jaar. Vakbonden hadden daarom opgeroepen wederom massaal de straat op te gaan. Volgens vakbondskoepel CGT waren in heel Frankrijk zo’n 2,3 miljoen mensen op de been. Het ministerie van Binnenlandse Zaken stelt dat het er rond de 782.000 waren.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/RTR) - Meerdere Europese landen hebben de Russische schending van het Poolse luchtruim met drones veroordeeld en hun steun betuigd aan Polen. "Onaanvaardbaar", zegt de Franse president Emmanuel Macron over de escalatie. "We zullen geen compromissen sluiten over de veiligheid van onze bondgenoten."
1 minuut geledenBRUSSEL (ANP) - Polen heeft een weinig gebruikt NAVO-artikel ingeschakeld voor spoedoverleg van het bondgenootschap bij gevaar. Het land wil het binnendringen van zijn luchtruim door Russische drones zo bespreken. De NAVO-landen spreken elkaar woensdagochtend weliswaar in een al geplande vergadering, maar wel in het kader van dit 'artikel 4', zegt een NAVO-bron. Dat bepaalt dat een NAVO-land de alliantie bijeen kan roepen voor overleg als het zich bedreigd voelt. Van het beroemde artikel 5, dat bepaalt dat NAVO-leden elkaar te hulp moeten schieten als er een wordt aangevallen, is geen sprake.
7 minuten geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - Polen heeft negentien schendingen van zijn luchtruim waargenomen, meldt premier Donald Tusk, die het eerder over "een groot aantal Russische drones" had. Het merendeel is volgens hem vanuit Belarus Polen binnengevlogen.
8 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft in het onderzoek naar de protestbeweging op internet 'Bloquons tout' (We blokkeren alles) ongeveer tachtig plaatselijke bewegingen getraceerd.
12 minuten geledenWARSCHAU (ANP) - De Russische drones die Polen zijn binnengevlogen lijken geen slachtoffers te hebben gemaakt, zei premier Donald Tusk voor spoedoverleg met zijn regering. "Er is geen reden voor paniek" of voor "beperkingen die het dagelijks leven hinderen", aldus Tusk.
14 minuten geledenKYIV (ANP) - Rusland heeft doelbewust drones naar Polen gestuurd, schrijft Volodymyr Zelensky op X. De Oekraïense president noemt de grotere schaal van de Russische drone-inzet en spreekt van "geen toeval".
15 minuten geledenPARIJS (ANP) - In Parijs en omgeving zijn sinds het begin van de protesten woensdagochtend in het kader van 'Bloquons tout' tot nu toe 95 mensen opgepakt. Ze blokkeerden verschillende wegen en kruispunten in de Franse hoofdstad. Ook staken ze afvalcontainers en pallets in brand.
28 minuten geleden