Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

538 betreurt ophef rond Koningsdagfeest Breda

538 betreurt ophef rond Koningsdagfeest Breda

HILVERSUM (ANP) - Als het aan Radio 538 ligt, gaat het Fieldlab-proefevenement op de zaterdag voorafgaand aan Koningsdag in Breda vooralsnog gewoon door. De zender betreurt de ophef die is ontstaan, laat een woordvoerder van Talpa weten. "We snappen uiteraard onder welke hoge druk de zorg op dit moment staat."

Het aangekondigde feest op 24 april, dat plaats moet bieden aan 10.000 mensen op het Chasséveld, wordt online door een steeds groter groeiende groep afgekeurd. Chirurg Rogier Crolla en zijn medewerkers van het nabijgelegen Amphia Ziekenhuis in Breda hebben een petitie opgezet in een poging 538 Oranjedag af te blazen. Binnen 24 uur is de petitie meer dan 100.000 keer ondertekend.

Talpa benadrukt dat het evenement met goedkeuring van het kabinet wordt georganiseerd en dat de gemeente Breda graag gaststad is. "Fieldlab Evenementen brengt adviezen uit aan het kabinet om te kunnen werken aan de terugkeer van veilige en verantwoorde evenementen met een verhoogde bezoekerscapaciteit, daar werken we graag aan mee. Zolang Fieldlab Evenementen en de landelijke overheid achter dit experiment staan, zijn wij vereerd om het op een verantwoorde manier uit te voeren."

De animo voor de toegangsbewijzen voor het evenement was enorm: meer dan 1 miljoen mensen probeerden een ticket te bemachtigen. De kaarten werden via loting verdeeld.

Meer uit Binnenland

EBU vindt NPO-besluit over songfestival 'zeer jammer'

GENÈVE (ANP) - De European Broadcasting Union (EBU) vindt het "zeer jammer" dat de NPO niet zal deelnemen aan het Eurovisie Songfestival volgend jaar. "We begrijpen het besluit en hebben respect voor de sterke gevoelens die daar in Nederland achter zitten", schrijft songfestivaldirecteur Martin Green dinsdag in een verklaring. De NPO maakte dinsdag bekend zich toch terug te trekken nadat er in de afgelopen weken kritiek ontstond bij de ledenomroepen en NPO-medewerkers.

1 uur geleden
College van Omroepen: goed dat er duidelijkheid is over ESF

HILVERSUM (ANP) - Het College van Omroepen (CvO) vindt het goed dat er duidelijkheid is over de Nederlandse deelname aan het Eurovisie Songfestival in 2027. De NPO maakte dinsdag bekend dat Nederland volgend jaar toch niet meedoet, omdat er onvoldoende draagvlak is onder de publieke omroepen.

2 uur geleden
Zitting in moordzaak Lisa uitgesteld om 'lijvig' PBC-rapport

AMSTERDAM (ANP) - Een tussentijdse zitting in de zaak tegen Chris Jude, die onder meer wordt verdacht van de dood van de 17-jarige Lisa uit Abcoude in augustus 2025, is uitgesteld. De verdediging heeft meer tijd gekregen van de rechtbank om het rapport te bestuderen van het Pieter Baan Centrum (PBC), waar de verdachte is geobserveerd.

2 uur geleden
Nederland toch niet op songfestival, NPO trekt zich terug

HILVERSUM (ANP) - Nederland doet volgend jaar toch niet mee aan het Eurovisie Songfestival. De NPO heeft besloten zich terug te trekken nadat er in de afgelopen weken kritiek ontstond bij de ledenomroepen en NPO-medewerkers. Volgens de publieke omroep is er "op dit moment onvoldoende draagvlak" bij de omroepen om in 2027 deel te nemen.

2 uur geleden
Vogelgriep vastgesteld in Lutjegast, 45.000 dieren gedood

LUTJEGAST (ANP) - Bij een legpluimveebedrijf in het Groningse Lutjegast is vogelgriep vastgesteld. Om verspreiding te voorkomen, worden de ongeveer 45.000 dieren van het bedrijf geruimd, laat het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur weten. Het is volgens het ministerie de eerste uitbraak van vogelgriep sinds juli van dit jaar.

3 uur geleden
Cryptomiljardair Van der Velde neemt koppositie Quote 500 over

AMSTERDAM (ANP) - Cryptomiljardair Jean-Louis van der Velde onttroont Charlene de Carvalho-Heineken als rijkste Nederlander. In de dinsdag verschenen nieuwe editie van rijkenlijst Quote 500 wordt het vermogen van de 62-jarige geschat op 26 miljard euro. Daarmee is hij twee keer zo rijk als de Heineken-erfgename, die jarenlang de eerste plaats innam.

9 uur geleden
Nieuwe beelden rond Rotterdamse terrasmoord uit 2022

HILVERSUM (ANP) - De politie heeft nieuwe beelden vrijgegeven van de verdachte van een vermoedelijke vergismoord in 2022 in Rotterdam. Op een terras aan het Tiendplein in het centrum van de stad werd vier jaar geleden de 30-jarige Jaison Baptista Lopes Sanches doodgeschoten.

14 uur geleden