Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

53.000 mensen meldden zich als gedupeerde toeslagenaffaire

53.000 mensen meldden zich als gedupeerde toeslagenaffaire

DEN HAAG (ANP) - Ruim 3000 mensen hebben zich sinds december gemeld als gedupeerde van de affaire met de kinderopvangtoeslag. Daarmee staat het totaal nu op ruim 53.000, laat staatssecretaris Aukje de Vries (Toeslagen) donderdag aan de Tweede Kamer weten.

Van ongeveer 25.000 van de melders is vastgesteld dat zij inderdaad gedupeerden zijn van de toeslagenaffaire, een stijging van ongeveer 2000 sinds december. Deze mensen hebben recht op ten minste 30.000 euro, het geld van de zogenoemde Catshuisregeling. Daarnaast worden zij geholpen met het oplossen van hun schulden.

Naast de compensatie voor gedupeerde ouders, werkt het kabinet ook aan een regeling voor hun kinderen. Zij kunnen in de toekomst aanspraak maken op 2000 tot 10.000 euro, maar niet vóór het begin van volgend jaar.

De Vries zegt te begrijpen "dat het een teleurstelling voor hen is dat de regelingen later starten dan verwacht. De realiteit is dat het tijd kost om dit soort dingen goed te regelen en uitvoerbaar te maken. We proberen dit natuurlijk zo snel mogelijk te doen".

Meer uit Binnenland

Jeroen Kijk in de Vegte en Henry Schut verzorgen commentaar ESF

HILVERSUM (ANP) - Jeroen Kijk in de Vegte en Henry Schut verzorgen dit jaar voor de NPO het Nederlandse commentaar tijdens het Eurovisie Songfestival in Wenen. Het duo vervangt de vaste commentator Cornald Maas, die zich na de boycot door AVROTROS terugtrok.

13 minuten geleden
Natuurorganisaties bezorgd om gestegen uitstoot broeikasgassen

DEN HAAG (ANP) - "Zorgwekkende cijfers", aldus directeur Marjolein Demmers van Natuur & Milieu in reactie op het nieuws dat de uitstoot van broeikasgassen vorig jaar toenam. Ook andere natuurorganisaties zijn bezorgd.

54 minuten geleden
CBS: uitstoot gestegen in 2025, klimaatdoelen verder uit zicht

DEN HAAG (ANP) - Het klimaatdoel van 2030 raakt verder uit zicht. Vorig jaar werd er 0,8 procent meer broeikasgassen uitgestoten dan in 2024. Dat melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het RIVM/Emissieregistratie. In totaal werd 145,6 megaton CO2 en andere broeikasgassen uitgestoten in 2025.

2 uur geleden
Meer dan honderd daklozen in 2025 naar rechter voor opvangplek

DEN HAAG (ANP) - In 2025 namen minstens 122 daklozen een sociaal advocaat in de arm om via de rechter een plek in een opvanglocatie af te dwingen. Dat meldt onderzoeksplatform Investico na een rondvraag onder sociaal advocaten. Aan het onderzoek deden ook de Groene Amsterdammer en Trouw mee.

3 uur geleden
Nieuwe massaclaim in de maak tegen chemiefabriek Chemours

DORDRECHT (ANP) - Een stichting gaat namens omwonenden een nieuwe rechtszaak beginnen tegen chemiebedrijf Chemours in Dordrecht. PFAS Vrij Green Claim wil dat de rechter Chemours dwingt om per direct te stoppen met het uitstoten van PFAS-stoffen. Ook zouden betrokkenen een schadevergoeding moeten krijgen voor "de aantasting van hun leefomgeving". De stichting richt zich op inwoners van gemeenten in het zuiden van Zuid-Holland, in en rond Dordrecht.

3 uur geleden
Lijsttrekkers Moerdijk houden vast aan besluit opgeven dorp

ZEVENBERGEN (ANP) - De meeste partijen die meedoen aan de gemeenteraadsverkiezingen in Moerdijk staan nog achter het besluit om het dorp Moerdijk mogelijk op te geven. Het dorp zou plaats moeten maken voor uitbreiding van het haven- en industriegebied. Zeven van de tien lijsttrekkers zeiden tijdens een debat dat ze dit nog steeds als de beste optie zien. "Iedereen die vanavond zou beloven dat deze opgave wel weggaat en niet in Moerdijk zal landen, doet een valse belofte", aldus Danny Dingemans (VVD).

10 uur geleden
Verdachte verkrachtingen Goudswaard is dakloze uit Hoeksche Waard

GOUDSWAARD (ANP) - De 29-jarige man die wordt verdacht van een dubbele verkrachting in het Zuid-Hollandse Goudswaard is een thuisloze inwoner van de gemeente Hoeksche Waard. Dat meldt buurgemeente Nissewaard. Wel verbleef de man wisselende periodes in Spijkenisse.

14 uur geleden