Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

5,3 miljard euro aan loonsubsidie aangevraagd in tweede ronde

5,3 miljard euro aan loonsubsidie aangevraagd in tweede ronde

DEN HAAG (ANP) - Bedrijven hebben naar schatting zo'n 5,3 miljard euro aan tegemoetkoming voor het loon tussen juni en september aangevraagd. Dat meldt het ministerie van Sociale Zaken op basis van de eerste overschotten. Uitvoeringsorganisatie UWV heeft al zo'n 2,1 miljard euro overgemaakt. In de eerste ronde 'NOW', die een maand langer liep, was 9,9 miljard euro aangevraagd.

Het UWV heeft meer dan 63.000 aanvragen toegekend in de tweede subsidieronde. De NOW-regeling is in het leven geroepen om bedrijven te helpen werknemers in dienst te houden in de coronacrisis. Afhankelijk van het omzetverlies, betaalt de staat tot 90 procent van de loonsom van de bedrijven. In de tweede ronde wordt het loon van 1,3 miljoen werknemers deels door de overheid betaald.

Zo'n 103.000 zelfstandigen moesten bij de overheid aankloppen om hun inkomen op peil te houden in de maanden juni, juli, augustus en september. De meeste aanvragen voor de zelfstandigenregeling voor die periode kwamen van ondernemers die ook in de drie maanden daarvoor inkomensondersteuning kregen.

Eind augustus presenteerde het kabinet het derde steunpakket, waar het 11 miljard euro voor uittrekt. Dat pakket loopt veel langer: tot eind juni volgend jaar. Wel worden de regelingen langzaam afgebouwd.

Meer uit Financieel

Bedrijf achter Pampers en Oral-B ziet verkoop toenemen

CINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - Procter & Gamble heeft de verkoop afgelopen kwartaal zien toenemen. Vooral de schoonheidstak van het bedrijf achter Gillette, Head & Shoulders en Oral-B deed het beter dan in dezelfde periode een jaar geleden. Het bedrijf verwacht wel dat de grondstofkosten dit jaar flink oplopen.

35 minuten geleden
Belgische winkels mogen binnenkort langer open

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Winkels in België mogen binnenkort langer openblijven, staat in een nieuw wetsvoorstel van de regering in Brussel. Als dat wordt aangenomen, mogen winkeliers hun zaak elke dag tot 21.00 uur openhouden. Ook vervalt de verplichte wekelijkse rustdag. De ruimere openingstijden moeten winkels in staat stellen om beter te concurreren met webshops en winkeliers over de grens.

40 minuten geleden
Internationaal vliegverkeer vanaf Teheran hervat zaterdag

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het internationale vliegverkeer vanaf de Imam Khomeini-luchthaven in Teheran wordt zaterdag hervat. Volgens het Iraanse persbureau ISNA gaan de eerste vluchten naar het Turkse Istanbul en Muscat in Oman.

42 minuten geleden
Ryanair sluit basis in Berlijn om stijgende luchthaventarieven

BERLIJN (ANP) - Ryanair sluit zijn basis op de luchthaven van Berlijn omdat het vliegveld te duur zou worden. De Ierse budgetmaatschappij wil zijn zeven toestellen in Berlijn verplaatsen naar goedkopere luchthavens in andere EU-landen, zoals Zweden, Slowakije, Albanië en Italië.

43 minuten geleden
China verbiedt export naar wapenbedrijven door handel met Taiwan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het Chinese ministerie van Handel heeft vrijdag zeven Europese bedrijven op een zwarte lijst gezet en handelsbeperkingen opgelegd. Aanleiding is hun betrokkenheid bij wapenverkopen aan Taiwan. Het is volgens persbureau Bloomberg voor het eerst dat Europese bedrijven op deze lijst terechtkomen.

2 uur geleden
Wedden op eigen doelpunt kan niet meer na ingrijpen autoriteit

DEN HAAG (ANP) - Twee goksites hebben de mogelijkheid om op eigen doelpunten te wedden verwijderd nadat ze daarop waren aangesproken door de Kansspelautoriteit (Ksa). Dit soort weddenschappen zijn niet toegestaan omdat ze een verhoogd risico hebben op matchfixing.

3 uur geleden
Duits bedrijfsleven even somber als tijdens coronapandemie

MÜNCHEN (ANP) - De omstandigheden voor Duitse bedrijven zijn in april aanzienlijk verslechterd, meldt onderzoeksinstituut Ifo op basis van zijn maandelijkse enquête onder ondernemers. Een graadmeter voor het ondernemersvertrouwen in Duitsland zakte tot het laagste niveau sinds de coronapandemie.

3 uur geleden