52 schademeldingen na bevingen bij Uithuizermeeden en Uithuizen
GRONINGEN (ANP) - Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) heeft zaterdag 52 meldingen van schade binnengekregen na de aardbevingen bij Uithuizermeeden en Uithuizen. De dorpen in het noorden van Groningen werden zaterdagmiddag opgeschrikt door bevingen met een kracht van respectievelijk 2.7 en 1.7. Van de meldingen komen er 22 uit het zogeheten effectgebied, het gebied rond de epicentra van de bevingen.
Bij twee meldingen uit de omgeving van Uithuizen was er mogelijk sprake van een acuut onveilige situatie. Op die adressen zijn inspecties uitgevoerd, maar er waren geen preventieve veiligheidsmaatregelen nodig, aldus het IMG. Binnen het effectgebied liggen ook plaatsen als Loppersum, Middelstum en Roodeschool. Normaal krijgt het IMG op een dag gemiddeld zeven schademeldingen binnen uit dat gebied.
Dertig meldingen kwamen uit de wijdere omtrek. Onder meer uit de plaatsen Groningen, Hoogezand en Zuidhorn ontving het IMG berichten over schade.
Schademelders kunnen kiezen voor een vaste vergoeding van 5000 euro om de schade mee af te handelen, of voor een zogenoemde maatwerkprocedure. In dat geval komt er een deskundige langs om de oorzaak en omvang van de schade te onderzoeken. Ook is het mogelijk om in plaats van een vergoeding de schade te laten herstellen.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Buiten het aanmeldcentrum in Ter Apel is maandagavond een opstootje ontstaan tussen meerdere asielzoekers. Agenten en beveiligers grepen in. Zeker twee mensen kregen van de politie de opdracht op de grond te gaan liggen. Een van hen is door beveiligers afgevoerd, zag een ANP-verslaggever. De aanleiding voor de ruzie is niet direct bekend.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Als bezoekers van World Pride in Amsterdam slachtoffer zijn van geweld of discriminatie, worden die strafbare feiten met prioriteit opgepakt. Dat schrijft burgemeester Femke Halsema in een brief aan de gemeenteraad. Ook zijn er afspraken tussen de politie, handhaving en organisatie om "snel te schakelen als er incidenten plaatsvinden".
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Programmamaker, acteur, schrijver, presentator en kunstenaar Wim T. Schippers is woensdag op 83-jarige leeftijd overleden. Dat heeft Stichting Wim T. Schippers maandag bekendgemaakt. Hij overleed in zijn woonplaats Amsterdam.
3 uur geledenWIJK BIJ DUURSTEDE (ANP) - De vijf mannen die nog vastzitten na de rellen bij een anti-asieldemonstratie in Wijk bij Duurstede, komen maandagavond vrij. Dat meldt het Openbaar Ministerie. Ze blijven nog wel verdachten. De twee anderen die aangehouden werden, kwamen eerder al vrij.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Meerdere supermarktketens in Nederland en België hebben dierenvoeding teruggeroepen, omdat bij controles blauwe stukjes plastic in het voer zijn gevonden. Lidl waarschuwde maandag voor mogelijke plasticvervuiling in honden- en kattenvoer. Albert Heijn en Jumbo hadden al eerder gemeld dat klanten een specifiek soort hondenvoer van hun huismerken beter niet aan hun huisdier kunnen geven.
4 uur geledenBREDA (ANP) - De 19-jarige verdachte van het fatale verkeersongeval in Zeeland wordt dinsdagmiddag voorgeleid aan de rechter-commissaris "vanwege zijn strafrechtelijke betrokkenheid bij het ongeval". Dat meldt het Openbaar Ministerie Zeeland-West-Brabant. Het is nog niet duidelijk waar de bestuurder uit het Zeeuwse Hulst van verdacht wordt.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft maandag Rafik A. veroordeeld tot 26 jaar cel voor foltering, marteling, seksueel geweld en verkrachting in zijn vaderland Syrië in 2013 en 2014. De 58-jarige A. bekleedde als verhoorder een hoge functie bij een militie, gelieerd aan het regime van de voormalige president Bashar al-Assad.
5 uur geleden