52 aanhoudingen voor duel AZ - Aston Villa op station Alkmaar
ALKMAAR (ANP) - Voorafgaand aan het duel van AZ tegen Aston Villa donderdag heeft de politie op het station van Alkmaar 52 mensen aangehouden. Ze worden verdacht van belediging, opruiing of het verstoren van openbare orde. Bij één persoon werd een mes aangetroffen. De politie stelt dat dreigende verstoringen van de openbare orde in de kiem zijn gesmoord.
De eerste aanhouding was rond 17.15 uur, wegens verboden wapenbezit. De man had een mes bij zich, dat in beslag is genomen. Zo'n tien minuten later werd een tweede man aangehouden voor belediging en opruiing. Bij deze aanhouding gebruikte de politie pepperspray.
Kort daarna werd een groep supporters van Aston Villa gecontroleerd op een perron. De politie wilde weten of ze wedstrijdkaarten hadden. Tijdens de controle werd bij iemand mogelijk een mes gezien. Op het moment dat de politie hier echter op wilde controleren, ging de groep snel een stilstaande trein in. Met hulp van de Mobiele Eenheid werden de vijfitg supporters een voor een uit de trein gehaald en aangehouden voor onder meer verstoring van de openbare orde. Verscheidene mensen verzetten zich tegen hun aanhouding. De ME gebruikte geweld om ze toch op te kunnen pakken. Ook werd pepperspray ingezet.
In de trein zijn bivakmutsen en verdovende middelen gevonden, aldus de politie. Een mes werd niet meer aangetroffen. Geen van de betrokkenen had een wedstrijdkaart op zak. De voetbalwedstrijd is volgens de politie verder zonder problemen verlopen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Op de Dam in Amsterdam hebben zich honderden voornamelijk Iraanse demonstranten verzameld. Ze roepen onder meer de Nederlandse regering op meer te doen voor het Iraanse volk, dat lijdt onder de oorlog met Israël en de Verenigde Staten.
19 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ruben B., de verdachte van de moord op de Haagse garagehouder Loek van Dam in 1992, is enkele weken voordat de rechtbank uitspraak doet in de heropende zaak vrijgelaten. Dat bevestigt zijn advocaat Elizabeth Bijl na berichtgeving door Omroep West.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een nieuwe repatriëringsvlucht van Muscat in Oman naar Amsterdam is uitgesteld "vanwege de veiligheidssituatie". Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken over de vlucht van Corendon, die zaterdagmiddag zou vertrekken.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Volgens de familie van Jan Lenferink zal de overleden presentator vast "gniffelen" om de ontstane verwarring over zijn geboortejaar. Online staat dat Lenferink op 9 december 1948 is geboren, maar eigenlijk kwam hij drie jaar eerder al ter wereld.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Opnieuw is een KLM-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten aangekomen op Schiphol. De vlucht vanuit Muscat in Oman landde omstreeks 08.15 uur op de luchthaven. Aan boord van deze vlucht zaten 281 mensen, van wie 263 de Nederlandse nationaliteit hebben, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
7 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Een TUI-vliegtuig met gestrande reizigers uit het Midden-Oosten is in de nacht van vrijdag op zaterdag aangekomen op Schiphol. Het toestel met vluchtnummer OR9406 landde iets na 01.30 uur op Schiphol. Aan boord waren 56 Nederlandse reizigers uit Israël en de Westelijke Jordaanoever, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Iets meer dan 1 op de 6 Nederlanders overweegt niet te stemmen tijdens de gemeenteraadsverkiezingen door wantrouwen in de politiek. Dat blijkt uit een enquête van het ANP in samenwerking met Kieskompas.
8 uur geleden