52 aanhoudingen voor duel AZ - Aston Villa op station Alkmaar
ALKMAAR (ANP) - Voorafgaand aan het duel van AZ tegen Aston Villa donderdag heeft de politie op het station van Alkmaar 52 mensen aangehouden. Ze worden verdacht van belediging, opruiing of het verstoren van openbare orde. Bij één persoon werd een mes aangetroffen. De politie stelt dat dreigende verstoringen van de openbare orde in de kiem zijn gesmoord.
De eerste aanhouding was rond 17.15 uur, wegens verboden wapenbezit. De man had een mes bij zich, dat in beslag is genomen. Zo'n tien minuten later werd een tweede man aangehouden voor belediging en opruiing. Bij deze aanhouding gebruikte de politie pepperspray.
Kort daarna werd een groep supporters van Aston Villa gecontroleerd op een perron. De politie wilde weten of ze wedstrijdkaarten hadden. Tijdens de controle werd bij iemand mogelijk een mes gezien. Op het moment dat de politie hier echter op wilde controleren, ging de groep snel een stilstaande trein in. Met hulp van de Mobiele Eenheid werden de vijfitg supporters een voor een uit de trein gehaald en aangehouden voor onder meer verstoring van de openbare orde. Verscheidene mensen verzetten zich tegen hun aanhouding. De ME gebruikte geweld om ze toch op te kunnen pakken. Ook werd pepperspray ingezet.
In de trein zijn bivakmutsen en verdovende middelen gevonden, aldus de politie. Een mes werd niet meer aangetroffen. Geen van de betrokkenen had een wedstrijdkaart op zak. De voetbalwedstrijd is volgens de politie verder zonder problemen verlopen.
Meer uit Binnenland
HELLEVOETSLUIS (ANP) - Na een woningbrand aan de Kreeft in Hellevoetsluis zijn woensdagavond vier mensen met ambulances naar het ziekenhuis gebracht. Zij hadden veel rook ingeademd, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.
3 uur geledenWARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.
9 uur geledenLEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.
10 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.
11 uur geleden