52 aanhoudingen voor duel AZ - Aston Villa op station Alkmaar
ALKMAAR (ANP) - Voorafgaand aan het duel van AZ tegen Aston Villa donderdag heeft de politie op het station van Alkmaar 52 mensen aangehouden. Ze worden verdacht van belediging, opruiing of het verstoren van openbare orde. Bij één persoon werd een mes aangetroffen. De politie stelt dat dreigende verstoringen van de openbare orde in de kiem zijn gesmoord.
De eerste aanhouding was rond 17.15 uur, wegens verboden wapenbezit. De man had een mes bij zich, dat in beslag is genomen. Zo'n tien minuten later werd een tweede man aangehouden voor belediging en opruiing. Bij deze aanhouding gebruikte de politie pepperspray.
Kort daarna werd een groep supporters van Aston Villa gecontroleerd op een perron. De politie wilde weten of ze wedstrijdkaarten hadden. Tijdens de controle werd bij iemand mogelijk een mes gezien. Op het moment dat de politie hier echter op wilde controleren, ging de groep snel een stilstaande trein in. Met hulp van de Mobiele Eenheid werden de vijfitg supporters een voor een uit de trein gehaald en aangehouden voor onder meer verstoring van de openbare orde. Verscheidene mensen verzetten zich tegen hun aanhouding. De ME gebruikte geweld om ze toch op te kunnen pakken. Ook werd pepperspray ingezet.
In de trein zijn bivakmutsen en verdovende middelen gevonden, aldus de politie. Een mes werd niet meer aangetroffen. Geen van de betrokkenen had een wedstrijdkaart op zak. De voetbalwedstrijd is volgens de politie verder zonder problemen verlopen.
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - Het aantal tijdelijke noodopvangplekken voor asielzoekers in Loosdrecht zakt van de beoogde 110 naar 70, meldt de gemeente Wijdemeren vrijdag. De opvang gaat niet eerder dan 6 mei van start, staat in een verklaring.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen het vonnis in de zaak tegen de 58-jarige Koert H., die vrijdag van de rechtbank in Arnhem vier jaar cel kreeg opgelegd voor brandstichting in de Arnhemse binnenstad. Het OM had tien jaar cel geëist.
2 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politierechter heeft tijdens een snelrechtzitting een 30-jarige man uit Hilversum veroordeeld voor ongeregeldheden bij een protest tegen de komst van een noodopvang voor asielzoekers in Loosdrecht dinsdag. Hij kreeg voor poging tot brandstichting dertig dagen cel opgelegd, waarvan 27 voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar. Naast de celstraf legde de rechter een taakstraf van honderd uur op.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-premier Mark Rutte vindt het terecht dat Piet Ploeg, voorzitter van de Stichting Vliegramp MH17, vrijdag een koninklijke onderscheiding heeft gekregen. "Als er iemand is die deze onderscheiding verdient dan is het Piet. Ik heb diepe bewondering voor de vasthoudende en tegelijk invoelende wijze waarop hij al jarenlang strijdt voor gerechtigheid voor de nabestaanden van MH17", verklaart Rutte.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dat de directeur van Pride Amsterdam, Lucien Spee-Castillo Ruiz, vrijdag bij de lintjesregen een koninklijke onderscheiding heeft gekregen, is "een enorme publieke erkenning voor zijn tomeloze inzet". Dat zeggen de grondleggers van het internationale evenement voor lhbti-rechten, Siep de Haan, Peter Kramer en Ernst Verhoeven. Zij hebben hem voorgedragen voor een lintje.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Net als in voorgaande jaren zijn de meeste lintjes toegekend aan inwoners van Rotterdam. Zestig mensen uit de Maasstad kregen vrijdag een koninklijke onderscheiding tijdens de lintjesregen. Vorig jaar waren het er 50 en een jaar eerder 49.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Actrice en regisseuse Willeke van Ammelrooy heeft vrijdag een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze werd benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw vanwege haar "exceptionele verdiensten op het terrein van film en toneel". Bij de lintjesregen werden ook schrijfster Esther Verhoef, muzikant Ton Scherpenzeel en drag queen Dolly Bellefleur geëerd.
3 uur geleden