52 aanhoudingen voor duel AZ - Aston Villa op station Alkmaar
ALKMAAR (ANP) - Voorafgaand aan het duel van AZ tegen Aston Villa donderdag heeft de politie op het station van Alkmaar 52 mensen aangehouden. Ze worden verdacht van belediging, opruiing of het verstoren van openbare orde. Bij één persoon werd een mes aangetroffen. De politie stelt dat dreigende verstoringen van de openbare orde in de kiem zijn gesmoord.
De eerste aanhouding was rond 17.15 uur, wegens verboden wapenbezit. De man had een mes bij zich, dat in beslag is genomen. Zo'n tien minuten later werd een tweede man aangehouden voor belediging en opruiing. Bij deze aanhouding gebruikte de politie pepperspray.
Kort daarna werd een groep supporters van Aston Villa gecontroleerd op een perron. De politie wilde weten of ze wedstrijdkaarten hadden. Tijdens de controle werd bij iemand mogelijk een mes gezien. Op het moment dat de politie hier echter op wilde controleren, ging de groep snel een stilstaande trein in. Met hulp van de Mobiele Eenheid werden de vijfitg supporters een voor een uit de trein gehaald en aangehouden voor onder meer verstoring van de openbare orde. Verscheidene mensen verzetten zich tegen hun aanhouding. De ME gebruikte geweld om ze toch op te kunnen pakken. Ook werd pepperspray ingezet.
In de trein zijn bivakmutsen en verdovende middelen gevonden, aldus de politie. Een mes werd niet meer aangetroffen. Geen van de betrokkenen had een wedstrijdkaart op zak. De voetbalwedstrijd is volgens de politie verder zonder problemen verlopen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Iemand zonder geldige verblijfspapieren moet alleen vrezen voor vervolging als die niet meewerkt aan zijn of haar vertrek. Dat verzekerde asielminister Bart van den Brink (CDA) bij het debat in de Eerste Kamer over twee strenge asielwetten, waarvan de strafbaarstelling van illegaliteit een onderdeel is.
6 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - Een dakdekker uit Loosdrecht heeft een voorwaardelijke celstraf van drie maanden en een taakstraf van 240 uur gekregen voor het veroorzaken van koolmonoxidevergiftiging, waardoor een ouder echtpaar (83 en 87 jaar) overleed.
7 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad van State is kritisch op de financiële keuzes van het kabinet-Jetten. De belangrijkste overheidsadviseur ziet in haar jaarlijkse analyse van de voorjaarsnota dat er weliswaar "soms scherpe" beleidskeuzes worden gemaakt, maar dat die onvoldoende zijn om economische problemen van de toekomst het hoofd te bieden. Bovendien worden lastenverzwaringen, zoals de 'vrijheidsbijdrage' die gevraagd wordt om extra defensie-uitgaven mogelijk te maken, vooral afgewenteld op werkenden.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Voor de ingang van de Eerste Kamer in Den Haag hebben enkele tientallen aanhangers van onder meer Extinction Rebellion dinsdag gedemonstreerd. Ze betoogden tegen de voorgenomen asielwetten, waar in de Eerste Kamer weer over wordt gedebatteerd.
23 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Palestijnse activist Amin A. houdt vol dat hij Hamas nooit heeft gefinancierd. Dat bleek tijdens de behandeling van de zaak in de Rotterdamse rechtbank. Naar eigen zeggen had het werk van de 58-jarige A. humanitaire doelen. "Ik wil mijn volk helpen", zei de verdachte tegen de rechter.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel heeft Nederland goedkeuring gegeven voor een staatssteunpakket van ruim 600 miljoen euro voor melkveehouders die vrijwillig hun veestapel willen verminderen. Dat meldt de Europese Commissie dinsdag. Het geld is beschikbaar voor de komende vijf jaar.
1 uur geledenASSEN (ANP) - "Geef ook de derde armband terug. Pas dan kan voor veel mensen deze vreselijke periode écht worden afgesloten. Het gaat om cultureel erfgoed dat niet van iemand is, maar van iedereen. Toon berouw, aan ons allemaal." Dat zei Robert van Langh, directeur van het Drents Museum in Assen, dinsdag aan het slot van een verklaring namens het museum in het proces tegen drie verdachten die worden verdacht van de roof, in januari vorig jaar.
1 uur geleden