50PLUS wil met Verkoelen als lijsttrekker terug in Tweede Kamer
DEN HAAG (ANP) - Met Ellen Verkoelen als lijsttrekker hoopt 50PLUS weer in de Tweede Kamer te komen. Het bestuur en de selectiecommissie van de partij hebben Verkoelen, die zowel in de gemeenteraad van Rotterdam als in de Provinciale Staten van Zuid-Holland zit, voorgedragen als lijsttrekker voor de verkiezingen van 22 november. Tijdens een extra ledenvergadering op 30 september wordt de lijst met daarop 28 kandidaten vastgesteld.
De 66-jarige Verkoelen zegt "zeer vereerd" te zijn dat ze als lijsttrekker is voorgedragen. "Nederland verdient een sterke ouderenpartij die de ouderenbelangen borgt. In de Tweede Kamer zal ik mij net zo stevig inzetten voor de senioren als ik nu al doe lokaal en regionaal", schrijft ze op X, voorheen bekend als Twitter.
50PLUS ontbreekt nu in de Tweede Kamer. Bij de verkiezingen van 2021 kreeg de ouderenpartij één zetel met Liane den Haan, maar zij verliet twee maanden later al de partij vanwege een conflict met het bestuur. Den Haan ging verder als onafhankelijk Kamerlid en begon een jaar later een nieuwe ouderenpartij: GOUD Nederland. Ze maakte in juli echter bekend zich niet verkiesbaar te stellen voor de komende verkiezingen en zelfs uit de politiek te verdwijnen. "De huidige politiek is lelijk", aldus Den Haan.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - "Ik word wel ongeduldig", zei Luc Stultiens van PRO donderdagmiddag na weer een gesprek met minister Eelco Heinen (Financiën) over de begroting met Prinsjesdag. De financieel woordvoerder van de linkse fusiepartij hoort "vooral heel weinig" tijdens de gesprekken met de VVD-bewindsman. "Op een gegeven moment moet je ook als kabinet zelf beslissen: wij gaan met links of rechts en we gaan bereid zijn om te schuiven. Dat is nog niet gebleken."
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - SGP-leider Chris Stoffer vindt dat het kabinet al voor de zomer met gesprekken over de begroting had moeten beginnen. "Dat had ik wel verwacht, ja", zei hij voorafgaand aan zijn eigen gesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz (VVD) en Bart van den Brink (CDA).
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Mirjam Bikker wil dat de rekening van stijgende prijzen niet eenzijdig bij werkende mensen wordt neergelegd. "En dat dreigt wel te gebeuren", zei de leider van de ChristenUnie voorafgaand aan een begrotingsgesprek met premier Rob Jetten en vicepremiers Dilan Yeşilgöz en Bart van den Brink.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - 50PLUS-leider Jan Struijs is kritisch op het minderheidskabinet. Volgens hem zou het "voor het land" verstandiger zijn als het kabinet alsnog een gedoogconstructie aangaat. "Maar voor ons is het beter om verder te gaan met een minderheidskabinet", zei hij voorafgaand aan een gesprek over de begroting.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De nachten van minister van Financiën Eelco Heinen (VVD) zijn "al korter". Dat zei de bewindsman voorafgaand aan een begrotingsraad, een extra ministerraad over de begroting. En hij verwacht dat de gesprekken alleen maar zwaarder worden.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - D66-fractievoorzitter Jan Paternotte vindt dat oppositiepartijen PRO en JA21 elkaar niet moeten uitsluiten bij de gesprekken over de begroting. Beide partijen hebben afgelopen dagen gezegd dat de verschillen tussen wat ze willen te groot zijn om dezelfde begroting te kunnen steunen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Christine Teunissen verwacht met haar vriend een kindje en gaat daarom eind november met zwangerschapsverlof, zo meldt de leider van de Partij voor de Dieren. Haar partijgenoot Ines Kostić zal haar dan tijdelijk vervangen als fractievoorzitter.
1 dag geleden