50PLUS wil met nieuw programma niet alleen ouderen aanspreken
DEN HAAG (ANP) - 50PLUS wil een bredere partij worden, die niet alleen voor de huidige generatie ouderen opkomt, maar ook voor de toekomstige. Daar hoort bij dat de partij zich niet langer categorisch verzet tegen een ander pensioenstelsel. Lijsttrekker Liane den Haan spreekt van "een breuk met het verleden".
Het hoofdlijnenakkoord over een nieuw pensioenstelsel noemt Den Haan een "gepasseerd station. Je kan eindeloos blijven hangen in wat al besloten is, maar ik wil kijken wat je wél voor elkaar kan krijgen". Ze wil dat 50PLUS betrokken is bij de uitwerking van het hoofdlijnenakkoord.
50PLUS presenteert maandag haar nieuwe verkiezingsprogramma, en daar komen een aantal bekende standpunten in terug. Zo wil de partij dat de pensioenen worden geïndexeerd, geen kortingen op pensioenen en een hogere rekenrente.
Evenwel wil de partij dat de AOW-leeftijd flexibel wordt, zodat bijvoorbeeld mensen met zware beroepen toch op hun 65e hun AOW-uitkering kunnen krijgen. Mensen die toch doorwerken tot aan de pensioenleeftijd zullen daar voordeel van moeten hebben.
Een van de kernpunten in het nieuwe pensioenakkoord is juist dat de AOW-leeftijd de komende jaren in stapjes stijgt naar 67 jaar.
Verder moet wat 50PLUS betreft het eigen risico in de zorg omlaag naar 200 euro en wil de partij een hoger minimumloon en een terugkeer van de basisbeurs. Ook moet er meer geschikt woonaanbod komen voor ouderen. Daarmee komen er ook meer woningen vrij voor jongere generaties, redeneert de partij.
50PLUS werd de afgelopen jaren geplaagd door relletjes, persoonlijke conflicten en slaande ruzies die vaak in de openbaarheid werden uitgevochten. Volgens Den Haan kent "elke partij wel gedoe", maar is het momenteel "rustig en gezellig".
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten ziet dat er nog "werk te doen is" bij het tegengaan van racisme en discriminatie in Nederland. Dat heeft hij gezegd in zijn openingsspeech op de vijfde wereldtop van UNESCO over racisme en discriminatie in Den Haag.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - JA21, SGP en BBB hebben het minderheidskabinet in een gezamenlijke brief, die in handen is van het ANP, een aanbod gedaan tot samenwerking. Zij zijn bereid naast het belastingplan alle begrotingen te steunen, mits er ruimte komt voor "brede lastenverlichting". Hun eerdere eisen op het gebied van asiel, stikstof en medisch-ethische kwesties blijven staan.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie gaat een deel van de ruim 10.000 onbehandelde aangiften en meldingen uit 2024 opnieuw beoordelen. Justitieminister David van Weel (VVD) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat het in eerste instantie gaat om de aangiften voor moord en doodslag, pogingen daartoe en ernstige zedenzaken.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Onder oppositiepartijen klinkt begrip voor de keuzes die het kabinet heeft gemaakt om geld vrij te maken voor onderhoud van infrastructuur. Een reeks projecten om wegen, spoor en vaarwegen uit te breiden, is daardoor voorlopig stopgezet. Veel partijen willen dat er meer geld voor infrastructuur komt, zodat nieuwe projecten weer een toekomst krijgen.
19 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De eerste kerkgebouwen zijn ingericht voor de tijdelijke opvang van statushouders. Met Actie Onderdak kunnen de erkende vluchtelingen daar wachten tot er een huis voor hen is in diezelfde gemeente. Hun plek in het asielzoekerscentrum kan dan vrijkomen voor asielzoekers.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-Kamerlid Bart Bikkers is teruggekomen op zijn opmerkingen waarin hij steun voor rekeningrijden niet uitsloot. "Betalen naar gebruik", de ambtelijke term voor rekeningrijden, kan volgens hem ook slaan op "het betalen naar gebruik dat we al doen aan de pomp" of op tolheffing.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland geeft Oekraïne nog eens een half miljard euro aan militaire steun om het de komende winter door te helpen. In het nieuwe 'winterpakket' zitten onder meer luchtverdedigingswapens en drones, zei premier Rob Jetten. Jetten kondigde het nieuwe steunpakket aan tijdens een persconferentie naast de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die op bezoek is in Den Haag.
21 uur geleden