Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

50PLUS wil geen nieuw pensioenstelsel, maar hogere rekenrente

50PLUS wil geen nieuw pensioenstelsel, maar hogere rekenrente

DEN HAAG (ANP) - 50PLUS wil dat het huidige pensioenstelsel niet wordt aangepast. In plaats daarvan wil de partij dat minister Wouter Koolmees van Sociale Zaken en Werkgelegenheid de rekenrente verhoogt van 0 procent naar 2 procent, zodat de dekkingsgraad van pensioenfondsen hoger wordt. Dat schrijven fractievoorzitters Corrie van Brenk en Martin van Rooijen in een opiniestuk in De Telegraaf.

Volgend jaar dreigen veel pensioenfondsen de uitkeringen te moeten korten. "Met de huidige rekenmethode is het niet gek dat er straks onvoldoende geld is om aan de pensioenverplichtingen te voldoen", aldus Van Brenk en Van Rooijen. "De miljarden klotsen tegen de plinten, maar al dat geld lijkt voorlopig alleen bedoeld om naar te kijken."

De fractievoorzitters willen dat "een klein deel van de miljarden" wordt gebruikt om de rekenrente voor pensioenfondsen te verhogen. Dat zou volgens hen twee problemen oplossen. "Allereerst zijn de kortingen van de baan en krijgen de deelnemers waar ze recht op hebben, namelijk de pensioenen. Ten tweede toon je ermee aan dat het huidige pensioenstelsel prima werkt en dat er niet tegen hoge kosten een nieuw, onzeker stelsel hoeft te worden opgetuigd waarmee de deur wagenwijd openstaat voor nog meer kortingen in de toekomst en geen indexatie."

Meer uit Binnenland

Tientallen ongevallen door gladde wegen

UTRECHT (ANP) - De sneeuw en gladheid leiden tot tientallen ongevallen en pechgevallen op de weg. Een overzicht van het verkeerscentrum van Rijkswaterstaat laat zien dat veel weggebruikers in de problemen zijn gekomen. De meldingen variëren van geschaarde of van de weg gegleden vrachtwagens tot auto's die overdwars op de rijbaan belanden.

33 minuten geleden
Meer aardbevingen dan vorig jaar, vooral door breuklijnen

DE BILT (ANP) - In Nederland waren vorig jaar 59 aardbevingen. Dat is meer dan de 47 in 2024, meldt het KNMI. De toename komt niet door de gaswinning in en rond Groningen, maar door natuurlijke breuklijnen in Limburg.

46 minuten geleden
Rijkswaterstaat: Ochtendspits derde drukste sinds 2020

DEN HAAG (ANP) - De ochtendspits van maandag staat op de derde plek van drukste ochtendspitsen sinds 2020. Dat blijkt uit data van Rijkswaterstaat (RWS).

1 uur geleden
Geen treinen in regio Amsterdam en rond Schiphol

UTRECHT (ANP) - Als gevolg van de winterse weersomstandigheden rijden er maandagochtend geen treinen in de regio Amsterdam. Dat meldt de NS. Ook rond Schiphol ligt het treinverkeer plat. De verwachting is dat de hinder nog de rest van de ochtend duurt. De NS raadt reizigers van en naar de hoofdstad aan hun reis uit te stellen. Ook moeten zij er rekening mee houden dat treinen kort voor vertrek nog kunnen uitvallen, aldus de spoorvervoerder.

1 uur geleden
Geen treinen van en naar Amsterdam Centraal

UTRECHT (ANP) - Als gevolg van de winterse weersomstandigheden rijden er maandagochtend geen treinen in de regio Amsterdam. Dat meldt de NS. Ook rond Schiphol ligt het treinverkeer plat. De verwachting is dat de hinder nog de rest van de ochtend duurt. De NS raadt reizigers van en naar de hoofdstad aan hun reis uit te stellen. Ook moeten zij er rekening mee houden dat treinen kort voor vertrek nog kunnen uitvallen, aldus de spoorvervoerder.

2 uur geleden
Maandag al ruim 6,5 miljoen kilo zout gestrooid door winterweer

UTRECHT (ANP) - De strooiwagens van Rijkswaterstaat hebben maandag al ruim 6,5 miljoen kilo zout gestrooid op de wegen. De teller stond even na 9.30 uur op 6.590.776 kilo, is te zien op de Strooikaart van de wegbeheerder.

2 uur geleden
Stadsherstel zamelt ruim 92.000 euro in voor herstel Vondelkerk

AMSTERDAM (ANP) - Stadsherstel heeft tot zondagavond 92.779 euro ingezameld om de Vondelkerk in Amsterdam te herstellen, meldt de organisatie op haar website. Het geld om de op nieuwjaarsnacht door brand verwoeste kerk weer op te bouwen, kwam van 1365 donateurs.

2 uur geleden