
50PLUS-voorzitter doet aangifte tegen fractievoorzitter Van Brenk
DEN HAAG (ANP) - 50PLUS-voorzitter Geert Dales gaat aangifte doen tegen de nieuwe fractievoorzitter van die partij, Corrie van Brenk, wegens smaad. Dat heeft hij gezegd tegen het praatprogramma Op1, waar Van Brenk te gast was.
Dales en Van Brenk zijn twee van de hoofdrolspelers in een slepend conflict binnen 50PLUS, een partij die bekend staat om intern geruzie. Dales kondigde recent aan op te stappen als partijvoorzitter. Na het vertrek van boegbeeld Henk Krol nam Van Brenk het fractievoorzitterschap in de Tweede Kamer over.
In een radio-interview beschuldigde ze Dales vervolgens van "het strooien van royementen en het dreigen met rechtszaken". Ze beschuldigde hem er bovendien van "de kas van 50PLUS te plunderen". De partijvoorzitter blijft namelijk nog even aan, zolang er geen nieuw bestuur is.
Dales zei dat het 50PLUS-Kamerlid haar woorden terug moest nemen, anders zou hij aangifte doen. In Op1 liet Van Brenk weten daar niet over te peinzen, waarna Dales het programma belde en aankondigde aangifte te gaan doen.
Meer uit Binnenland
VEENDAM (ANP) - Een passagier van een luchtballon is maandagavond gewond geraakt bij een harde landing in een weiland in het buitengebied bij Veendam. Het slachtoffer was aanspreekbaar en is naar het ziekenhuis gebracht, meldt een woordvoerder van de brandweer. Over de precieze toestand van het slachtoffer kon hij geen details geven.
7 uur geledenLEEUWARDEN/FRANEKER (ANP) - De stroomstoring waarmee Leeuwarden en omgeving sinds maandagmiddag kampten, is voorbij. Het is TenneT gelukt om hoogspanningsstation Schenkenschans weer onder spanning te brengen, meldt de netbeheerder. Liander heeft alle klanten inmiddels weer aangesloten.
7 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Minister-president van Curaçao Gilmar 'Pik' Pisas heeft maandag gezegd dat het eiland "neutraal is en blijft" te midden van de toegenomen spanning tussen de Verenigde Staten en buurland Venezuela. Hij deed dat op een persconferentie. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde eerder deze maand aan drie oorlogsschepen naar Venezuela te sturen om drugssmokkel te bestrijden en terrorisme aan te pakken.
8 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het treinverkeer rond Zwolle is langer ontregeld dan verwacht na de diefstal van koper uit de Hanzeboog zondag. Hierdoor kan maar een van de twee sporen van de spoorbrug over de IJssel worden gebruikt en kunnen er geen sprinters rijden. De problemen zouden eerst tot maandagavond duren, maar de herstelwerkzaamheden vinden nu plaats in de nacht van woensdag op donderdag omdat er geen lassers beschikbaar zijn, meldt ProRail. Tot die tijd rijden er geen sprinters tussen Amersfoort en Zwolle en tussen Lelystad en Zwolle.
9 uur geledenBERKEL EN RODENRIJS (ANP) - De moeder van een 16-jarige jongen uit Rotterdam heeft haar zoon herkend op beelden die de politie deelde van een gewapende overval in Berkel en Rodenrijs. Daarop heeft de jongen zich gemeld bij de politie. Hij is zaterdag aangehouden en wordt verhoord, meldt de politie maandag.
11 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - Het wetenschappelijke dossier op basis waarvan de Europese Unie (EU) strengere PFAS-regels kan instellen, is definitief afgerond. Instanties uit vijf Europese landen hebben er jaren aan gewerkt. Namens Nederland droeg het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) bij aan het omvangrijke rapport.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Johan de Wittlaan in Den Haag, die sinds april dicht was voor de NAVO-top, gaat zaterdag of zondag weer open voor het verkeer. Het precieze tijdstip hangt af van het weer in de komende dagen. Het asfalt moet nog worden gelegd en daarna moeten de bouwers de belijning aanbrengen, en dat kan alleen als het droog is, zegt burgemeester Jan van Zanen. Na de internationale bijeenkomst is de doorgaande weg opnieuw ingericht.
13 uur geleden