50PLUS-voorzitter doet aangifte tegen fractievoorzitter Van Brenk
DEN HAAG (ANP) - 50PLUS-voorzitter Geert Dales gaat aangifte doen tegen de nieuwe fractievoorzitter van die partij, Corrie van Brenk, wegens smaad. Dat heeft hij gezegd tegen het praatprogramma Op1, waar Van Brenk te gast was.
Dales en Van Brenk zijn twee van de hoofdrolspelers in een slepend conflict binnen 50PLUS, een partij die bekend staat om intern geruzie. Dales kondigde recent aan op te stappen als partijvoorzitter. Na het vertrek van boegbeeld Henk Krol nam Van Brenk het fractievoorzitterschap in de Tweede Kamer over.
In een radio-interview beschuldigde ze Dales vervolgens van "het strooien van royementen en het dreigen met rechtszaken". Ze beschuldigde hem er bovendien van "de kas van 50PLUS te plunderen". De partijvoorzitter blijft namelijk nog even aan, zolang er geen nieuw bestuur is.
Dales zei dat het 50PLUS-Kamerlid haar woorden terug moest nemen, anders zou hij aangifte doen. In Op1 liet Van Brenk weten daar niet over te peinzen, waarna Dales het programma belde en aankondigde aangifte te gaan doen.
Meer uit Binnenland
VLISSINGEN (ANP) - Bij de brand die dinsdagavond laat uitbrak na een explosie in een wooncomplex in de Schutterijstraat in Vlissingen, zijn meerdere gewonden gevallen, meldt de veiligheidsregio. Zij zijn overgedragen aan het ambulancepersoneel. Om hoeveel personen het gaat, is niet bekend. De brand is inmiddels geblust.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij de Iraanse ambassade in Den Haag zijn dinsdagavond vier mensen aangehouden. Ze gooiden met stenen naar de ambassade en probeerden het hek bij het gebouw over te klimmen, bevestigt de politie berichtgeving van 112-website Regio15.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in december een recordaantal toeristen verwelkomd. Sinds augustus zijn er zorgen over de negatieve invloed van de spanning tussen de VS en Venezuela op het aantal vakantiegangers, vooral na twee bijna-ongelukken in het luchtruim in december. Het toerismebureau heeft het daarentegen over "een toenemende aantrekkingskracht".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Er komt voorlopig geen extra toeslag op pakketjes van buiten de Europese Unie, met name uit China. Dat meldt demissionair staatssecretaris Eugène Heijnen (Financiën, BBB) aan de Tweede Kamer.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag anderhalf jaar cel geëist, waarvan een half jaar voorwaardelijk, tegen John B. (33) uit Raalte voor het in brand steken van een politieauto op de Koekamplaan, aan de rand van het Malieveld in Den Haag op 20 september. Toen liep een anti-immigratieprotest uit op rellen. B. is aangehouden op 9 december en zit sinds die tijd vast.
8 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - De Geuzenpenning, een prijs voor vrijheidsstrijders en mensenrechtenactivisten, gaat dit jaar naar de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Gergely Karácsony is een belangrijke tegenstander van de rechts-populistische premier van Hongarije, Viktor Orbán.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS heeft een week nodig om het achterstallige onderhoud dat vorige week ontstond aan de treinen in te halen. Dit is de rest van deze week voelbaar op sommige trajecten, waar met minder materieel wordt gereden.
10 uur geleden