50PLUS-voorman blij met voorspelde zetel: dit verdienen ouderen
DEN BOSCH (ANP) - 50PLUS-lijsttrekker Gerard van Hooft is blij met de Tweede Kamerzetel die zijn partij volgens een exitpoll van Ipsos in opdracht van de NOS en RTL heeft behaald. "Dat verdienen de ouderen", zegt hij tegen het ANP.
Eenmaal in de Kamer wil Van Hooft zich hard maken voor een goede oudedagsvoorziening, betere huisvesting en zorg, maar ook minder immigratie. Hij is naar eigen zeggen bereid met iedereen samen te werken en "iedere mogelijke coalitie" aan een meerderheid te helpen.
De aanloop naar de verkiezingen werd bij 50PLUS opnieuw gekenmerkt door ruzie. Zoals al vaker in de geschiedenis van de ouderenpartij was er gedoe over de kandidatenlijst. Het partijbestuur wilde die laten aanvoeren door Ellen Verkoelen maar daar was verzet tegen. De politie en de rechter moesten er aan te pas komen, en uiteindelijk kozen de leden met een nipte meerderheid Gerard van Hooft tot lijsttrekker.
Van Hooft zegt dat nu "de minder frisse appels" uit de partij zijn verdwenen en "een nieuwe generatie" het roer heeft overgenomen.
De vorige Tweede Kamerverkiezingen leverden 50PLUS ook één zetel op, die werd ingenomen door lijsttrekker Liane den Haan. Zij kreeg al snel ruzie met het bestuur en keerde de partij de rug toe. Den Haan ging door als zelfstandig Kamerlid. Van Hooft belooft dat hij niet zal "wegrennen".
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Volgens SP-leider Jimmy Dijk is "precies het tegenovergestelde nodig" van de plannen van de nieuwe coalitie. "Geen doorbraak, alleen afbraak. Het is de wereld op z'n kop", schrijft hij op X met twee tabellen uit de doorrekening van het coalitieakkoord door het Centraal Planbureau en het Planbureau voor de Leefomgeving.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - David van Weel, de aanstaande minister van Justitie en Veiligheid, hoopt op "meer harmonie" in het nieuwe kabinet dan in de vorige coalitie, waarvoor hij ook minister was. Volgens de VVD'er zijn de inhoudelijke verschillen nu minder groot dan tussen zijn partij en de vroegere coalitiepartners PVV, NSC en BBB.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Groep Markuszower is kritisch op de plannen van de minderheidscoalitie na de doorrekening van het Centraal Planbureau en het Planbureau voor de Leefomgeving. "Dit akkoord staat garant voor meer armoede, de afbraak van onze sociale zekerheid en raakt de Nederlander ongekend hard."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beleid van het aanstaande kabinet-Jetten stijgt het aantal mensen in armoede, berekende het Centraal Planbureau. Bij ongewijzigd beleid zou 2,5 procent van de Nederlanders in 2030 in armoede leven, maar door de plannen van de coalitie van D66, de VVD en het CDA stijgt dat licht naar 2,7 procent. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek was in 2024 3,1 procent van de bevolking arm.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De coalitieplannen leiden op de langere termijn tot een hogere staatsschuld, meldt het Centraal Planbureau. Bij ongewijzigd beleid was die in 2060 uitgekomen op 118 procent van de totale economie. Maar door hogere uitgaven op onder meer defensie, klimaat en stikstof komt dat percentage op 137 procent te liggen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De coalitie van D66, VVD en CDA haalt haar eigen doelen om stikstofuitstoot terug te dringen niet. Dat schrijven het Centraal Planbureau en het Planbureau voor de Leefomgeving in een doorrekening van de plannen. Wel zet het aankomende kabinet op het gebied van stikstof een "grotere stap" dan voorheen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Door de plannen van het kabinet-Jetten verliezen de lage inkomens de meeste koopkracht, becijferde het Centraal Planbureau (CPB). Als er niets was veranderd, kon die groep nog rekenen op een koopkrachtsgroei van jaarlijks 0,5 procent. Door het beleid van het aanstaande kabinet groeit de koopkracht van de lage inkomens niet meer.
1 dag geleden