50PLUS-voorman blij met voorspelde zetel: dit verdienen ouderen
DEN BOSCH (ANP) - 50PLUS-lijsttrekker Gerard van Hooft is blij met de Tweede Kamerzetel die zijn partij volgens een exitpoll van Ipsos in opdracht van de NOS en RTL heeft behaald. "Dat verdienen de ouderen", zegt hij tegen het ANP.
Eenmaal in de Kamer wil Van Hooft zich hard maken voor een goede oudedagsvoorziening, betere huisvesting en zorg, maar ook minder immigratie. Hij is naar eigen zeggen bereid met iedereen samen te werken en "iedere mogelijke coalitie" aan een meerderheid te helpen.
De aanloop naar de verkiezingen werd bij 50PLUS opnieuw gekenmerkt door ruzie. Zoals al vaker in de geschiedenis van de ouderenpartij was er gedoe over de kandidatenlijst. Het partijbestuur wilde die laten aanvoeren door Ellen Verkoelen maar daar was verzet tegen. De politie en de rechter moesten er aan te pas komen, en uiteindelijk kozen de leden met een nipte meerderheid Gerard van Hooft tot lijsttrekker.
Van Hooft zegt dat nu "de minder frisse appels" uit de partij zijn verdwenen en "een nieuwe generatie" het roer heeft overgenomen.
De vorige Tweede Kamerverkiezingen leverden 50PLUS ook één zetel op, die werd ingenomen door lijsttrekker Liane den Haan. Zij kreeg al snel ruzie met het bestuur en keerde de partij de rug toe. Den Haan ging door als zelfstandig Kamerlid. Van Hooft belooft dat hij niet zal "wegrennen".
Meer uit Politiek
GIETEN (ANP) - De provincie Drenthe en de gemeenten Aa en Hunze, Assen en Midden-Drenthe roepen op tot een "urgente en voortvarende aanpak" van schade door aardbevingen. Dat staat in een brief aan Jo-Annes de Bat, staatssecretaris van Klimaat en Groene Groei, waarover RTV Drenthe bericht.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft Forum voor Democratie-leider Lidewij de Vos opgeroepen zich in te zetten tegen antisemitisme binnen haar partij. "Ik doe een beroep op de partijleider, net zoals bij andere partijleiders, om aan het werk te gaan als er overduidelijk signalen zijn dat leden van je partij dingen doen of in het verleden deden die niet door de beugel kunnen."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Ook het kabinet-Jetten wil een bekritiseerde wet tegen terrorisme permanent maken. Er geldt nu een tijdelijke wet waarmee mensen bijvoorbeeld een meldplicht of contactverbod opgelegd kunnen krijgen, ook zonder dat zij strafrechtelijk zijn veroordeeld voor terrorisme. Als er niets gebeurt, vervalt die wet per 1 maart volgend jaar.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten waar de opkomst het laagst was bij de gemeenteraadsverkiezingen, willen dit in de toekomst verbeteren. "Ondanks een kleine stijging ten opzichte van de vorige gemeenteraadsverkiezingen, is het jammer dat niet meer stemgerechtigden naar de stembus kwamen", zegt burgemeester Mark Buijs van Roosendaal. "Dat betekent: werk aan de winkel."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De zogenoemde 'pechgeneratie' van studenten die geen basisbeurs meer kregen en moesten lenen, krijgt vanaf volgend jaar 2000 euro als "tegemoetkoming". Dat zei onderwijsminister Rianne Letschert (D66) na afloop van de ministerraad.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Elanor Boekholt-O'Sullivan (Volkshuisvesting, D66) trekt een wetsvoorstel in dat de voorrang voor statushouders voor een sociale huurwoning zou schrappen. De bewindsvrouw werkt aan een alternatieve wet, die pas in werking treedt als er genoeg mogelijkheden zijn om statushouders aan een huis te helpen, schrijft ze in een Kamerbrief.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Tweede Kamerfractievoorzitters Lidewij de Vos van Forum voor Democratie en Stephan van Baarle van DENK zijn verkozen in de gemeenteraad van Rotterdam. Ze stonden als lijstduwer op de kandidatenlijst voor de gemeenteraadsverkiezingen, maar kregen genoeg voorkeursstemmen voor een zetel. Ook oud-staatssecretaris Ingrid Coenradie (Leefbaar Rotterdam) kan op die manier in de Rotterdamse raad komen.
1 dag geleden