50PLUS-voorman blij met voorspelde zetel: dit verdienen ouderen
DEN BOSCH (ANP) - 50PLUS-lijsttrekker Gerard van Hooft is blij met de Tweede Kamerzetel die zijn partij volgens een exitpoll van Ipsos in opdracht van de NOS en RTL heeft behaald. "Dat verdienen de ouderen", zegt hij tegen het ANP.
Eenmaal in de Kamer wil Van Hooft zich hard maken voor een goede oudedagsvoorziening, betere huisvesting en zorg, maar ook minder immigratie. Hij is naar eigen zeggen bereid met iedereen samen te werken en "iedere mogelijke coalitie" aan een meerderheid te helpen.
De aanloop naar de verkiezingen werd bij 50PLUS opnieuw gekenmerkt door ruzie. Zoals al vaker in de geschiedenis van de ouderenpartij was er gedoe over de kandidatenlijst. Het partijbestuur wilde die laten aanvoeren door Ellen Verkoelen maar daar was verzet tegen. De politie en de rechter moesten er aan te pas komen, en uiteindelijk kozen de leden met een nipte meerderheid Gerard van Hooft tot lijsttrekker.
Van Hooft zegt dat nu "de minder frisse appels" uit de partij zijn verdwenen en "een nieuwe generatie" het roer heeft overgenomen.
De vorige Tweede Kamerverkiezingen leverden 50PLUS ook één zetel op, die werd ingenomen door lijsttrekker Liane den Haan. Zij kreeg al snel ruzie met het bestuur en keerde de partij de rug toe. Den Haan ging door als zelfstandig Kamerlid. Van Hooft belooft dat hij niet zal "wegrennen".
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het is op dit moment niet mogelijk om Nederlanders die het Midden-Oosten willen verlaten wegens de oorlog in Iran te repatriëren, meldde minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) maandagmiddag. Het luchtruim is namelijk gesloten. "Als je mensen naar huis wil brengen, wil je dat wel op een veilige manier doen. Op dit moment zijn die opties er nog niet en we kijken hoe snel we dat voor elkaar kunnen krijgen", aldus de CDA-bewindsman.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft "begrip" voor de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op Iran, maar ook zorgen over mogelijke escalatie van het conflict in het Midden-Oosten. Dat heeft minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) maandag gezegd. Hij noemde de machthebbers in Iran "een moorddadig regime", dat een bedreiging vormt voor zowel buurlanden als de rest van de wereld.
1 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Politieke partijen die bereid zijn om samen te werken met het minderheidskabinet zijn 'lichtpuntjes' voor Rob Jetten. Dat zegt de nieuwbakken premier en D66-leider zaterdag op een partijcongres in Nieuwegein. Hij schetst dit als contrast met de afgelopen jaren van veel geruzie in de politiek.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De veiligheid van Nederlandse militairen in het Midden-Oosten heeft de "hoogste prioriteit", laat minister Dilan Yeşilgöz van Defensie weten. Het aantal Nederlandse militairen in de regio is beperkt. Ze zijn onder meer voor missies in Irak, Israël en de Golfstaten.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Voor partijen in de Tweede Kamer komt de aanval op Iran niet als een verrassing, blijkt uit de eerste reacties. Wel vragen verschillende politici zich af of de oorlog het einde zal betekenen voor het onderdrukkende regime.
2 dagen geledenKYIV (ANP) - Ministers Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) zijn zaterdag in Oekraïne aangekomen. Het is hun eerste buitenlandse reis na hun aantreden begin deze week. Het bezoek is bedoeld om solidariteit te tonen en duidelijk te maken dat de steun aan Oekraïne onverminderd zal doorgaan.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Een grote opgave, zo noemen de commissarissen van de Koning in de twaalf provincies de opdracht die hun gemeenten hebben gekregen voor de opvang van asielzoekers. De nieuwe asielminister Bart van den Brink (CDA) maakte vrijdag bekend hoeveel opvangplaatsen in elke provincie geregeld moeten worden. Wettelijk gezien had dat al voor 1 februari bekend moeten zijn, maar Van den Brinks voorganger Mona Keijzer besloot dat aan de nieuwe minister over te laten.
2 dagen geleden