Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

50PLUS kan niet bij administratie, rechtszaak dreigt om wanbetaling

50PLUS kan niet bij administratie, rechtszaak dreigt om wanbetaling

DEN HAAG (ANP) - De politieke partij 50PLUS kan momenteel niet bij zijn financiële administratie. Het vorige maand weggestemde hoofd van de financiële commissie, Johan Hessing, heeft het papierwerk mee naar huis genomen en dit ontbreekt nog altijd op het partijkantoor in Den Haag. Ondertussen heeft een reclamebureau een incassobureau ingeschakeld om een achterstallige betaling voor een campagne voor de Tweede Kamerverkiezingen van afgelopen najaar betaald te krijgen.

De eind vorige maand gekozen voorzitter Willem Dekker vindt het niet kunnen dat Hessing de gehele financiële administratie mee naar huis heeft genomen. "Dat hoort niet in Zeeuws-Vlaanderen thuis, dat vind ik wel heel ver van Den Haag. Hij heeft wel beloofd om het terug te brengen naar het partijkantoor, maar ik heb geen idee wanneer dit gaat gebeuren. Geduld is een schone zaak, maar het houdt een keer op", zegt Dekker tegen het ANP.

Op een onrustige ledenvergadering werd Dekker vorige maand gekozen als voorzitter en werd onder anderen Hessing weggestuurd.

Eerste Kamer

Al sinds begin dit jaar probeert het reclamebureau, dat anoniem wil blijven, alsnog een openstaande rekening van bijna 13.000 euro betaald te krijgen voor de campagne-activiteiten. Directeur Joost Konings van Invorderingsbedrijf Amsterdam vindt de interne strubbelingen geen reden om niet te betalen en beslist na het weekend of hij met zijn cliënt naar de rechter stapt.

50PLUS greep in november nipt naast een zetel voor de Tweede Kamer, maar heeft nog wel een zetel in de Eerste Kamer. Die wordt bezet door Martin van Rooijen, ooit staatssecretaris van Financiën en Tweede Kamerlid voor het CDA.

Bankrekeningen

Volgens Konings vindt 50PLUS dat het als politieke partij de btw van de rekening voor de reclamecampagne niet hoeft te betalen. Een woordvoerder van de Belastingdienst zegt echter dat politieke partijen bij dit soort betalingen wel btw verschuldigd zijn. Konings: "De vordering komt niet uit de lucht vallen, we corresponderen hier al langer over. De klant wil geld zien en niet langer wachten."

Het nieuw aangetreden bestuur van 50PLUS kan overigens ook nog niet bij de bankrekeningen van de partij, omdat daarvoor nog goedkeuring van de Kamer van Koophandel nodig is. Dekker wil daarop, en op de terugkeer van de financiële administratie, wachten totdat hij een inhoudelijke reactie geeft op de achterstallige betaling. De partijvoorzitter hoopt nog deze maand bij de rekening en financiële administratie te kunnen.

Meer uit Politiek

Vijlbrief gaat met oppositie praten over sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - Minister Hans Vijlbrief gaat deze week langs bij oppositiepartijen om te praten over afspraken over de toekomst van de sociale zekerheid. Dat zei de minister van Sociale Zaken (D66) zondag bij Buitenhof. Hij noemde onder andere Progressief Nederland, nu nog als GroenLinks-PvdA in de Tweede Kamer, en JA21 als partijen waar hij mee wil praten.

5 uur geleden
Stoffer pleit voor verdeling asielzoekers op cultuur en religie

NIEUWEGEIN (ANP) - De SGP wil dat bij verdeling en opvang van asielzoekers de "culturele en religieuze afstand tot onze samenleving" meeweegt. Dat zegt partijleider Chris Stoffer op een bijeenkomst van de orthodox-christelijke partij in Nieuwegein. De SGP noemt het huidige asielbeleid onhoudbaar en vindt dat dit strenger moet.

1 dag geleden
Volgende week enquêteverhoren met Arib en Van Dissel

DEN HAAG (ANP) - De parlementaire enquête over corona gaat volgende week verder met openbare verhoren van toenmalig Tweede Kamervoorzitter Khadija Arib, Jaap van Dissel en Pieter-Jaap Aalbersberg. De week staat in het teken van het begin van de pandemie.

2 dagen geleden
Jetten schrok ook van kosten voor privéjets ministers

DEN HAAG (ANP) - Ook premier Rob Jetten schrok van de bedragen die sommige ministeries betaalden voor het inhuren van privéjets, die bewindslieden nodig hadden voor werkreizen. Volgens RTL besteedde de Rijksoverheid de afgelopen vijf jaar bijna 2 miljoen euro aan privévluchten. Vooral het ministerie van Defensie trok hier vaak geld voor uit.

2 dagen geleden
Kabinet vindt plan Netanyahu voor Gaza uitermate zorgelijk

DEN HAAG (ANP) - Het plan van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu om een groter deel van de Gazastrook te bezetten is "uitermate zorgelijk", zegt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA). Het past volgens hem niet binnen de afspraken die zijn gemaakt over het staakt-het-vuren.

2 dagen geleden
'Vliegend team' rond asiel is opgestart, zegt Van den Brink

DEN HAAG (ANP) - Het 'vliegende team' met ambtenaren dat gemeenten moet bijstaan in kwesties rond de asielopvang is inmiddels actief, zegt asielminister Bart van den Brink. Een woordvoerder van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) meldt dat zeker zes gemeenten zich inmiddels hebben gemeld met vragen. Premier Rob Jetten kondigde het team eerder deze maand aan, maar het was onduidelijk hoe het precies te werk zou gaan.

2 dagen geleden
Van Weel: geen geld om verkeersboetes gelijk te houden

DEN HAAG (ANP) - Er is geen geld om de verkeersboetes op het huidige niveau te houden, zei justitieminister David van Weel (VVD) voorafgaand aan de ministerraad. De boetes stijgen net zo snel als de inflatie. Als Van Weel de boetes niet laat oplopen, dan komt hij jaarlijks ongeveer 30 miljoen euro tekort op zijn begroting en dat gaat volgens hem ten koste van bijvoorbeeld de politie of de Mobiele Eenheid (ME).

2 dagen geleden