Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

50PLUS kan niet bij administratie, rechtszaak dreigt om wanbetaling

50PLUS kan niet bij administratie, rechtszaak dreigt om wanbetaling

DEN HAAG (ANP) - De politieke partij 50PLUS kan momenteel niet bij zijn financiële administratie. Het vorige maand weggestemde hoofd van de financiële commissie, Johan Hessing, heeft het papierwerk mee naar huis genomen en dit ontbreekt nog altijd op het partijkantoor in Den Haag. Ondertussen heeft een reclamebureau een incassobureau ingeschakeld om een achterstallige betaling voor een campagne voor de Tweede Kamerverkiezingen van afgelopen najaar betaald te krijgen.

De eind vorige maand gekozen voorzitter Willem Dekker vindt het niet kunnen dat Hessing de gehele financiële administratie mee naar huis heeft genomen. "Dat hoort niet in Zeeuws-Vlaanderen thuis, dat vind ik wel heel ver van Den Haag. Hij heeft wel beloofd om het terug te brengen naar het partijkantoor, maar ik heb geen idee wanneer dit gaat gebeuren. Geduld is een schone zaak, maar het houdt een keer op", zegt Dekker tegen het ANP.

Op een onrustige ledenvergadering werd Dekker vorige maand gekozen als voorzitter en werd onder anderen Hessing weggestuurd.

Eerste Kamer

Al sinds begin dit jaar probeert het reclamebureau, dat anoniem wil blijven, alsnog een openstaande rekening van bijna 13.000 euro betaald te krijgen voor de campagne-activiteiten. Directeur Joost Konings van Invorderingsbedrijf Amsterdam vindt de interne strubbelingen geen reden om niet te betalen en beslist na het weekend of hij met zijn cliënt naar de rechter stapt.

50PLUS greep in november nipt naast een zetel voor de Tweede Kamer, maar heeft nog wel een zetel in de Eerste Kamer. Die wordt bezet door Martin van Rooijen, ooit staatssecretaris van Financiën en Tweede Kamerlid voor het CDA.

Bankrekeningen

Volgens Konings vindt 50PLUS dat het als politieke partij de btw van de rekening voor de reclamecampagne niet hoeft te betalen. Een woordvoerder van de Belastingdienst zegt echter dat politieke partijen bij dit soort betalingen wel btw verschuldigd zijn. Konings: "De vordering komt niet uit de lucht vallen, we corresponderen hier al langer over. De klant wil geld zien en niet langer wachten."

Het nieuw aangetreden bestuur van 50PLUS kan overigens ook nog niet bij de bankrekeningen van de partij, omdat daarvoor nog goedkeuring van de Kamer van Koophandel nodig is. Dekker wil daarop, en op de terugkeer van de financiële administratie, wachten totdat hij een inhoudelijke reactie geeft op de achterstallige betaling. De partijvoorzitter hoopt nog deze maand bij de rekening en financiële administratie te kunnen.

Meer uit Politiek

Advies Aboutaleb: hervat onderhandelingen Hart voor Den Haag, D66

DEN HAAG (ANP) - Hart voor Den Haag zou toch weer met D66 moeten onderhandelen over een coalitie in de hofstad. Dat adviseert Ahmed Aboutaleb dinsdag in zijn eindverslag als verkenner.

3 uur geleden
Minister Heerma noemt vernielingen Loosdrecht 'onacceptabel'

DEN HAAG (ANP) - De vernielingen aan het gemeentehuis in Loosdrecht zijn "onacceptabel", vindt minister van Binnenlandse Zaken Pieter Heerma (CDA). "Publieke gebouwen zijn van ons allemaal, en daar blijf je van af. Burgemeesters, wethouders en raadsleden moeten hun werk veilig en zonder intimidatie kunnen doen."

7 uur geleden
Lokale partijen maken bezwaar tegen naam Progressief Nederland

DEN HAAG (ANP) - Een groep lokale partijen maakt formeel bezwaar tegen Progressief Nederland (PRO), de nieuwe naam van GroenLinks-PvdA. ProVeenendaal heeft samen met acht andere partijen een beroepschrift ingediend bij de Raad van State tegen de goedkeuring van de naamsverandering door de Kiesraad. Ze vinden de naam van de landelijke fusiepartij verwarrend.

8 uur geleden
VVD en JA21 door met taakstrafverbod geweld tegen hulpverleners

DEN HAAG (ANP) - VVD en JA21 gaan door met hun wetsvoorstel om taakstraffen bij geweld tegen hulpverleners te verbieden, bevestigt JA21-leider Joost Eerdmans na berichtgeving door De Telegraaf. Ondanks stevige kritiek van de Raad van State passen de twee partijen het voorstel inhoudelijk niet aan.

10 uur geleden
Karremans heeft geen begrip voor actie XR op A12

DEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) heeft geen begrip voor de bezetting van een deel van de A12 nabij Utrecht. Het stuk snelweg is zaterdag bezet door klimaatactivisten van XR.

3 dagen geleden
Jetten: Spanje is en blijft volwaardig lid van NAVO

NICOSIA (ANP) - Het is voor alle EU-leiders "heel helder dat Spanje gewoon volwaardig lid is van de NAVO. En dat blijft ook zo", zei premier Rob Jetten vrijdag na de EU-top in Cyprus. In uitgelekte Amerikaanse plannen staat dat de VS dwarse NAVO-bondgenoten wil straffen, door hen bijvoorbeeld te schorsen. In die mails wordt Spanje genoemd.

4 dagen geleden
Kabinet ziet geen opties voor exportstop vechthonden naar Israël

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet neemt ondanks een verzoek uit de Tweede Kamer geen maatregelen om te voorkomen dat vechthonden naar Israël worden geëxporteerd. Ministers Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) en Sjoerd Sjoerdsma (Handel, D66) schrijven dat zij het "zeer onwenselijk" vinden dat Israël Nederlandse vechthonden "onrechtmatig" inzet tegen Palestijnen. Maar voor een exportstop is volgens hen in de EU geen draagvlak en een nationaal verbod zou niet uitvoerbaar zijn.

4 dagen geleden