50PLUS-Kamerleden zetten fractieleider Krol voor het blok
DEN HAAG (ANP) - De drie fractiegenoten van 50PLUS-leider Henk Krol in de Tweede Kamer willen dat die hun kant kiest in het conflict met partijvoorzitter Geert Dales. Die laatste moet opstappen, vinden Kamerleden Corrie van Brenk, Léonie Sazias en Gerrit Jan van Otterloo.
Krol steunt Dales tot dusver "volledig", blijkt volgens Van Brenk "duidelijk uit al zijn bewoordingen". Daarom hielden de Kamerleden en de senatoren van de partij Krol er bewust buiten toen ze dinsdagochtend het vertrouwen in de partijvoorzitter opzegden.
Dinsdagmiddag bespreken de Kamerleden het geëscaleerde conflict in de partij met Krol. "Het zou logisch zijn als hij daar de meerderheid steunt" en hun kant kiest, vindt Van Brenk. Zij, Sazias en Van Otterloo "hebben een heel duidelijke mening" en "wij gaan niet anders denken".
Meer uit Politiek
LUXEMBURG (ANP) - Minister Tom Berendsen vindt het belangrijk dat de EU de druk op Israël vergroot. "Het doel is niet het opschorten van het handelsdeel, het doel is gedragsverandering bij Israël. En daar werken we aan", zei hij dinsdagochtend in Luxemburg voor aanvang van een overleg tussen EU-ministers van Buitenlandse Zaken. De meerderheid van de Tweede Kamer heeft hem gevraagd er in Europa voor te pleiten om het handelsdeel van het associatieverdrag met Israël op te schorten.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Partij voor de Dieren in de gemeente Den Haag is "overvallen" door een bericht dat de partij "op een zijspoor is gezet" binnen de Haagse minderheidscoalitie. Dat laat PvdD-raadslid Diego Demaree dinsdag weten in reactie op een artikel van Omroep West, dat meldt dat de partij uit de Haagse coalitie is gezet.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De leden van de Groep Markuszower beginnen een nieuwe partij die ze De Nederlandse Alliantie (DNA) noemen. Rita Verdonk sluit erbij aan, heeft de groep afgesplitste PVV-Kamerleden bekendgemaakt.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Experts hebben zich tijdens een rondetafelgesprek in de Tweede Kamer zeer kritisch uitgelaten over een plan van het kabinet om te bezuinigen op de bijstand door mensen die daar recht op hebben nog niet actief te benaderen. Het kabinet heeft minder geld voor deze zogenoemde proactieve dienstverlening vanwege een financiële tegenvaller bij de arbeidsongeschiktheidsuitkering WIA. Coalitiepartijen D66 en CDA maakten vorige week tijdens een debat kenbaar van de bezuiniging af te willen.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Eerste Kamerfractie van D66 gaat dinsdag tegen de novelle en de twee asielwetten stemmen, zei senator Paul van Meenen maandag tegen het ANP. Daardoor wordt het lastig voor asielminister Bart van den Brink (CDA) om een meerderheid te vinden.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel er een pakket aan energiemaatregelen ligt, denkt niemand dat het nu klaar is. Dat zei minister Heleen Herbert (Economische Zaken en Klimaat, CDA) na de aankondiging van dat pakket. Zij geeft aan dat er elke week contact is met heel veel sectoren over hoe zij geraakt worden en welke mogelijkheden er zijn. Die gesprekken worden voortgezet.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het pakket aan maatregelen om de energieprijzen te compenseren is 'onvoldoende', vindt Jesse Klaver, fractievoorzitter van GroenLinks-PvdA. "Zo help je gewone mensen de crisis niet door." Hij kondigt op Bluesky aan dat zijn partij met voorstellen komt "om reizen met trein, bus en auto betaalbaarder te maken."
21 uur geleden