500.000 belletjes naar BelastingTelefoon geweigerd
DEN HAAG (ANP) - De BelastingTelefoon, het nummer van de fiscus waar mensen naar kunnen bellen met belastingvragen, is de afgelopen maanden soms nauwelijks bereikbaar geweest. 500.000 telefoontjes naar het speciale nummer zijn geweigerd: de verbinding werd verbroken omdat de wachtrij te lang was. Een woordvoerder bevestigt dit na een bericht van het NRC. In 400.000 gevallen hingen mensen in de wachtrij zelf op, mogelijk omdat ze het te lang vonden duren.
Het gaat om een flink aandeel van de 2,6 miljoen telefoontjes die de BelastingTelefoon in augustus, september en oktober ontving. De belangrijkste reden is het gebrek aan personeel. De Belastingdienst probeert al langer mensen aan te nemen, maar heeft net als veel andere organisaties last van de krapte op de arbeidsmarkt.
Dat veel mensen de BelastingTelefoon de afgelopen tijd vergeefs hebben gebeld, is pijnlijk. Na het toeslagenschandaal wil het kabinet het contact tussen mensen en uitvoeringsorganisaties - en de fiscus in het bijzonder - verbeteren. Belangrijk voor het kabinet is daarbij juist dat burgers een 'mens van vlees en bloed' te spreken krijgen.
Meer uit Binnenland
DIEREN (ANP) - Bij een brand in een zorginstelling aan de Zutphensestraatweg in het Gelderse Dieren is veel rook vrijgekomen. De brand zelf was vrij snel geblust, maar de rook was het grootste probleem, meldt de veiligheidsregio. Vijf mensen zijn door ambulancemedewerkers nagekeken, omdat zij rook hadden ingeademd. Uiteindelijk heeft niemand van hen extra zorg nodig.
45 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft 140 tips binnengekregen in de zoektocht naar de identiteit van 'Lucky'. "Overweldigend", aldus de politie. Maandag deelde het Amsterdamse coldcaseteam beelden van de man van wie de identiteit nog steeds onbekend is.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - De regen die de komende dagen valt verlaagt het neerslagtekort, maar lost de droogteproblemen nog niet op. Volgens Weeronline is de droogtepiek wel voorbij. Desondanks merken natuurgebieden en rivieren als de Rijn en de Maas daar de komende dagen nog weinig van.
1 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Ongeveer veertig trekkers met boeren hebben op maandagavond een tocht door Amersfoort gemaakt, zegt een politiewoordvoerder. "Ze rijden rond en op bepaalde plekken leggen ze strobalen neer, en dan rijden ze verder." Op veel van de trekkers wapperden omgekeerde Nederlandse vlaggen, zag een ANP-verslaggever. Er werd veel getoeterd.
10 uur geledenGORINCHEM (ANP) - De eerste dag van de handhavingsactie op de Merwedebrug heeft 34 boetes opgeleverd, meldt Rijkswaterstaat. Sinds 18 juli mogen vrachtwagens en touringcars niet over de verzwakte brug, maar dat verbod werd dagelijks door honderden bestuurders genegeerd. Voornamelijk zware voertuigen met buitenlandse kentekens rijden nog over de brug. Die kunnen nog niet worden bekeurd via het camerasysteem van RWS.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft maandag tbs met dwangverpleging geëist tegen Anne Romke van der H. (33) uit het Groningse Uithuizen, omdat hij plannen zou hebben gehad om prinses Amalia te ontvoeren. Van der H. zou haar hebben willen meenemen naar Polen om met haar te trouwen, meent justitie. Door hem aangeschafte bijlen zouden daarbij dienstbaar zijn.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie zegt niet te kunnen bewijzen dat Anne Romke van der H. prinses Amalia en prinses Alexia wilde doden. Dat zei de officier van justitie maandag bij aanvang van de zaak tegen Van der H. Die wordt ervan verdacht dat hij een aanslag voorbereidde op de prinsessen. Wel zegt justitie voldoende bewijs te hebben dat de verdachte prinses Amalia wilde beroven van haar vrijheid.
19 uur geleden