'50.000 Rotterdamse woningen bijgebouwd in 2040’
ROTTERDAM (ANP) - Om Rotterdam door de coronacrisis te helpen wil de Rotterdamse wethouder Bas Kurvers (bouwen en wonen) in 2040 minimaal 50.000 woningen bijgebouwd hebben in de stad. Dat staat in een actieplan, opgesteld samen met marktpartijen en woningcorporaties, dat hij donderdag aan de gemeenteraad heeft gepresenteerd.
De coronacrisis heeft een grote impact op de Rotterdamse economie, zegt Kurvers. "Huizen bijbouwen, renoveren, transformeren, verduurzamen en onderhouden is de beste manier om de woningnood het hoofd te bieden en om de economie draaiende te houden. Het signaal van alle partijen is daarom: bouwen, bouwen, bouwen. Met elkaar kunnen we zo een fundament leggen voor nieuwe groei in de samenleving.’’
In het manifest staan plannen voor zowel de lange als de korte termijn. Zo moeten er niet alleen zoveel mogelijk (betaalbare) woningen worden gebouwd voor Rotterdammers, ook moeten er voldoende bouwlocaties komen, wordt er onderzocht of er een overbruggingsfonds kan komen om het doorbouwen te faciliteren en of er eerder kan worden begonnen met het ontwikkelen van bouwgebieden. Nog voor het zomerreces moeten alle maatregelen concreet op papier staan.
Meer uit Binnenland
ZANDVOORT/SCHEVENINGEN (ANP) - Veel mensen hebben het zomerse weer aangegrepen om naar het strand te gaan. In Zandvoort zijn de parkeerplaatsen vol en roept de gemeente op met het openbaar vervoer, de fiets of de scooter te komen. In Scheveningen zijn de parkeergarages bij het Kurhaus en de Nieuwe Parklaan vol, maar er blijken nog ruim vierhonderd parkeerplaatsen te zijn in de parkeergarage aan de Zwolseweg, meldt een woordvoerder van de gemeente.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De coalitieonderhandelingen tussen Hart voor Den Haag en D66 zijn definitief geklapt. Daarmee is de deur voor coalitievorming tussen Hart voor Den Haag en D66 in het slot gevallen, melden zowel Hart voor Den Haag-voorman Richard de Mos als D66-fractievoorzitter Yousef Assad.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Rode Kruis gaat 175 bedden klaarzetten in congrescentrum Hanzeplaza in Groningen. Dat meldt een woordvoerder van de organisatie. Rond 16.00 uur zal de opbouw van de opvanglocatie beginnen.
4 uur geledenUTRECHT(ANP) - De politie heeft de actievoerders van Extinction Rebellion van het spoor bij Utrecht Centraal gehaald. De activisten, die willen dat het kabinet Israël per direct strengere sancties oplegt, betraden het spoor rond 13.15 uur. Daarvoor hielden enkele tientallen demonstranten een sit-in in de hal van het station.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Actievoerders van Extinction Rebellion hebben het spoor betreden bij Utrecht Centraal. Ongeveer twintig activisten staan op twee verschillende plekken op het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hebben een spandoek bij zich waarop staat 'Genocide spoort niet'.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten heeft bedroefd gereageerd op het overlijden van Urgenda-voorvrouw Marjan Minnesma. "Ik herinner me haar als een onophoudelijke voorvechter voor de klimaatzaak", zegt Jetten op BlueSky over Minnesma. "Altijd creatief nadenkend en constructief meezoekend naar oplossingen."
6 uur geledenZAANDAM (ANP) - Marjan Minnesma, de oprichter en directeur van klimaatorganisatie Urgenda, is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de organisatie op haar website. Minnesma wordt de drijvende kracht achter Urgenda genoemd.
7 uur geleden