
5000 kaarten voor interland Oranje in anderhalf uur weg
AMSTERDAM (ANP) - De 5000 beschikbare kaarten voor de WK-kwalificatiewedstrijd van het Nederlands elftal tegen Letland op zaterdag 27 maart waren woensdag binnen anderhalf uur al uitverkocht. Dat meldt voetbalbond KNVB. Het duel van Oranje werd dinsdag toegevoegd aan de reeks Fieldlab-evenementen, waarbij wordt getest hoe bijeenkomsten met veel publiek kunnen worden gehouden in coronatijd.
Met 5000 deelnemers wordt dit het grootste onderzoek tot nu toe. Het duel met Letland is vooral gericht op het testbeleid en het gebruik van de nieuwe CoronaCheck-app die de overheid heeft ontwikkeld. Hiermee kunnen de bezoekers laten zien dat ze een negatief testresultaat hebben. Ze hoeven vooraf alleen een sneltest te ondergaan. In het stadion wordt de verplichte 1,5 meter afstand losgelaten. Ook wordt, net als bij eerdere Fieldlab-evenementen, gebruik gemaakt van de Close App, waarmee de KNVB kan communiceren met de fans die een kaartje hebben gekocht.
De onderzoeksresultaten van het duel in de Johan Cruijff Arena moeten leiden tot meer veilige en verantwoorde evenementen met een verhoogde bezoekerscapaciteit. Voor de KNVB is dat extra belangrijk met het oog op het EK voetbal van komende zomer, waar Amsterdam een van de speelsteden is.
Immense behoefte
"Geweldig dat deze wedstrijd zo snel is uitverkocht. Dat bewijst nog maar eens dat mensen staan te springen om weer naar het stadion te gaan", reageerde Gijs de Jong, secretaris-generaal van de KNVB en toernooidirecteur van EURO 2020. "Na een jaar vol coronaperikelen en thuiszitten is de behoefte om evenementen te bezoeken immens. Dat is natuurlijk geen verrassing, maar hierdoor realiseert iedereen die hierbij betrokken is zich nog maar eens extra waar we het allemaal voor doen."
De snelle verkoop betekent dat alleen houders van een Oranje Clubcard bij het duel aanwezig zullen zijn. Zij kregen voorrang bij de verkoop en voorkwamen dat er nog tickets in de vrije verkoop kwamen.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De KNVB stopt met het publiceren van de voorlopige selectie voor het Nederlands elftal. Deze lijsten met spelers zijn volgens de voetbalbond "steeds vaker een momentopname die - door blessures, vorm, fitheid of andere omstandigheden - kort na publicatie alweer (deels) achterhaald zijn". Ook wil de bond "meer nadruk leggen op de spelers die uiteindelijk daadwerkelijk een uitnodiging ontvangen".
25 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het kampioensfeest van FC Barcelona met minimaal een dag uitgesteld. Het elftal van trainer Carlo Ancelotti nam diep in blessuretijd afstand van Real Mallorca: 2-1. Oranje-international Frenkie de Jong en Barcelona verzekeren zich donderdag bij een zege op Espanyol op eigen kracht van de 28e landstitel uit de clubgeschiedenis.
9 uur geledenROME (ANP) - Sam Beukema en Thijs Dallinga hebben met Bologna de Italiaanse beker gewonnen. In de finale in Rome was het elftal van trainer Vincenzo Italiano met 1-0 te sterk voor AC Milan. Dan Ndoye maakte in de 53e minuut het doelpunt.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Trainer Francesco Farioli neemt zijn spelers van Ajax niets kwalijk na een gelijkspel tegen FC Groningen (2-2). "Ze hebben alles gegeven en ook alles met een goede intentie gedaan", zei hij tijdens een persconferentie. "Maar dat was niet voldoende." Ajax is nu de koppositie kwijt aan PSV dat met 1 punt voorsprong de laatste speelronde ingaat.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz wilde na het overnemen van de koppositie in de Eredivisie nog niet te vroeg juichen. "We hebben nog niets. We moeten de kop erbij houden nu", sprak hij na de zege van 4-1 op Heracles Almelo.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman kon amper geloven dat PSV de koppositie in de Eredivisie woensdag weer overnam van Ajax. "Het is een ongelooflijk spannende titelstrijd. Als we het nu nog weggeven, verdienen we het niet", sprak de middenvelder na de late gelijkmaker van FC Groningen tegen Ajax (2-2) tegen ESPN. PSV won zelf eenvoudig van Heracles Almelo (4-1) en heeft nu een voorsprong van 1 punt op de Amsterdammers.
13 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax heeft de regie in de titelrace diep in blessuretijd van de uitwedstrijd tegen FC Groningen verloren. De club uit Amsterdam zag de thuisploeg in de 99e minuut op gelijke hoogte komen (2-2) en gaat zondag met een achterstand van 1 punt op de nieuwe koploper PSV de laatste speelronde in.
13 uur geleden