500 mensen met afstand tot arbeidsmarkt op Schiphol aan de slag
SCHIPHOL (ANP) - Sinds begin 2020 zijn vijfhonderd mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt op Schiphol aan een baan geholpen. Dat gebeurde onder de vlag van het Banenplan Schiphol, dat de luchthaven sloot met de gemeente Amsterdam, Werkgeversservicepunt Groot-Amsterdam (WSP) en Luchtvaart Community Schiphol (LCS).
Volgens dat plan moeten in drie jaar tijd 750 mensen met een afstand tot arbeidsmarkt werk vinden op Schiphol. Door de coronapandemie leek dat onhaalbaar omdat er veel banen verdwenen op Schiphol. Nu er een enorme krapte op de arbeidsmarkt is en veel werk op Schiphol kunnen weer meer mensen aan een baan worden geholpen. Een groot deel van die banen is in de horeca op de luchthaven, maar ook bij bedrijven in de transport en logistiek.
Mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt zijn bijvoorbeeld mensen die al langere tijd een uitkering hebben of mensen met een arbeidsbeperking. Ook asielzoekers met een verblijfsstatus, de zogeheten statushouders, vallen onder de groep.
De ondertekenaars van het Banenplan Schiphol zijn ondanks de schommelingen op de arbeidsmarkt positief over de uitkomsten, meldt Schiphol. Momenteel overleggen de vier partijen dan ook over het verlengen van het plan tot na januari 2023.
Meer uit Financieel
ARLINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft nog geen impact gehad op de leveringen van passagiersvliegtuigen van Boeing aan klanten. Dat zei Boeing-topman Kelly Ortberg op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het bedrijf vrijdag. Daarnaast krijgt Boeing meer defensieorders door de oorlog.
57 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliebedrijven gingen vrijdag hard omlaag op de Europese aandelenbeurzen door de gekelderde olieprijzen na het nieuws dat de Straat van Hormuz wordt heropend door Iran voor de commerciële scheepvaart. Luchtvaartmaatschappijen profiteerden juist van de sterke daling van de olieprijzen omdat zij erg gevoelig zijn voor hoge kerosineprijzen.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipproducent Euclyd wil met een nieuwe investeringsronde 100 miljoen euro ophalen. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf wil zo op grotere schaal chips produceren voor de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft oprichter Bernardo Kastrup gezegd in een interview met zakenzender CNBC.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De opening van de CO2-opslaglocatie Porthos in de Noordzee is uitgesteld tot de tweede helft van volgend jaar. Volgens de oorspronkelijke planning zou het project eind dit jaar opstarten, maar dat blijkt te ambitieus.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) noemt de heropening van de Straat van Hormuz door Iran gedurende het staakt-het-vuren een "positief signaal". Maar de redersvereniging is ook nog terughoudend, want er is nog veel onduidelijk. De KVNR wil zo snel mogelijk verifieerbare garanties voor een veilige passage door de zeestraat.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Olie- en gasconcern Shell was vrijdagmiddag een flinke verliezer in de Amsterdamse AEX-index door de scherp gedaalde olieprijzen. Iran maakte bekend dat de Straat van Hormuz weer volledig is heropend voor de commerciële scheepvaart. Vanwege de oorlog had Iran die belangrijke zeestraat vrijwel volledig afgesloten voor olietankers. De olieprijzen daalden na de aankondiging meer dan 10 procent.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse start-up Thorizon wil zijn eerste commerciële gesmoltenzoutreactor in Zeeland plaatsen. Die kernreactor moet er in 2034 staan. Daarvoor ondertekende het Amsterdamse bedrijf een overeenkomst met acht partijen, waaronder provincies en investeerders.
4 uur geleden