50 miljoen EU-geld voor strijd tegen ebola
BRUSSEL (ANP) - Voor het bestrijden van de ebola-epidemie in de Democratische Republiek Congo trekt de Europese Unie 50 miljoen euro uit. De extra bijdrage werd aangekondigd op een conferentie in de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba.
Het geld is onder meer bedoeld voor betere toegang tot gezondheidszorg, water en voedsel, met name voor kinderen. Volgens de nieuwe EU-commissaris Jutta Urpilainen (Internationale Partnerschappen) is de humanitaire situatie vooral in het oosten van het Afrikaanse land aan het verslechteren. Haar collega Janez Lenarčič (Crisismanagement) zegt er er alles aan te doen om de uitbraak uit te laten doven.
Sinds de uitbraak van de dodelijke epidemie heeft de EU 47 miljoen euro uitgekeerd aan hulporganisaties. De unie levert ook experts en steunt het onderzoek naar vaccins. Ook worden trainingen gegeven voor medische evacuaties. De structurele steun voor het gezondheidssysteem in het enorme land is voor de periode 2014-2019 begroot op 180 miljoen euro.
Sinds augustus 2018 zijn meer dan 3000 ebolagevallen en 2000 doden als gevolg van de besmettelijke ziekte gerapporteerd in Congo.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zaterdag op de Dag van de Overwinning een uitgeklede militaire parade gehouden op het Rode Plein in Moskou. Er werd geen zwaar materieel zoals tanks getoond, terwijl dat doorgaans wel gebeurt met de viering van de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog.
4 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.
8 uur geledenTENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.
8 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.
15 uur geleden