Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

50 miljoen EU-geld voor strijd tegen ebola

50 miljoen EU-geld voor strijd tegen ebola

BRUSSEL (ANP) - Voor het bestrijden van de ebola-epidemie in de Democratische Republiek Congo trekt de Europese Unie 50 miljoen euro uit. De extra bijdrage werd aangekondigd op een conferentie in de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba.

Het geld is onder meer bedoeld voor betere toegang tot gezondheidszorg, water en voedsel, met name voor kinderen. Volgens de nieuwe EU-commissaris Jutta Urpilainen (Internationale Partnerschappen) is de humanitaire situatie vooral in het oosten van het Afrikaanse land aan het verslechteren. Haar collega Janez Lenarčič (Crisismanagement) zegt er er alles aan te doen om de uitbraak uit te laten doven.

Sinds de uitbraak van de dodelijke epidemie heeft de EU 47 miljoen euro uitgekeerd aan hulporganisaties. De unie levert ook experts en steunt het onderzoek naar vaccins. Ook worden trainingen gegeven voor medische evacuaties. De structurele steun voor het gezondheidssysteem in het enorme land is voor de periode 2014-2019 begroot op 180 miljoen euro.

Sinds augustus 2018 zijn meer dan 3000 ebolagevallen en 2000 doden als gevolg van de besmettelijke ziekte gerapporteerd in Congo.

Meer uit Buitenland

Leger Israël draagt bevolking Zuid-Libanon op noordwaarts te gaan

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft de Libanese bevolking ten zuiden van de rivier de Litani opgedragen daar weg te gaan. De mensen moeten voor hun eigen veiligheid naar het noorden en de rivier oversteken.

10 minuten geleden
Canadese premier: oorlog Midden-Oosten toont falen van wereldorde

SYDNEY (ANP/AFP) - De Canadese premier Mark Carney heeft de situatie in het Midden-Oosten omschreven als het falen van de internationale orde. Dat deed hij tijdens een bezoek aan het Lowy Institute in Sydney.

2 uur geleden
Spaanse premier zegt nee tegen oorlog

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft in een televisietoespraak zijn weerzin geuit tegen de aanvallen op Iran. "Spanje zegt nee tegen oorlog", aldus Sánchez, die eraan toevoegde dat dit is hoe de grootste rampen voor de mensheid beginnen. "Spanje is tegen deze ramp."

2 uur geleden
Uitvaartplechtigheid van drie dagen aangekondigd voor Khamenei

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Een uitvaartplechtigheid van drie dagen is aangekondigd ter ere van de omgekomen hoogste leider van Iran, Ali Khamenei, aldus Iraanse staatsmedia. De plechtigheid begint woensdag 19.30 uur Nederlandse tijd in het centrum van Teheran, in en rond de moskee die is genoemd naar zijn voorganger, ayatollah Ruhollah Khomeini (1902-1989).

3 uur geleden
Mensenrechtenorganisatie: meer dan duizend burgerdoden in Iran

NEW YORK/TEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de oorlog in Iran zijn tot nu toe 1097 burgerdoden in Iran gevallen, volgens gegevens van een mensenrechtenorganisatie. Onder hen bevinden zich 181 kinderen. Dat meldt het in de VS gevestigde Human Rights Activists News Agency (HRANA), dat over een uitgebreid netwerk in Iran beschikt.

5 uur geleden
Doden en gewonden bij Israëlische luchtaanvallen op Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen op twee steden ten zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet zijn zes mensen omgekomen. Dat maakte het Libanese ministerie van Volksgezondheid woensdag bekend.

5 uur geleden
Iraanse Revolutionaire Garde claimt controle Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Revolutionaire Garde (IRG), de elitetroepen van Iran, claimt "volledige controle" te hebben over de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute voor olie en gas. Schepen die door de waterweg willen varen, lopen het risico beschadigd te raken door raketten of verdwaalde drones, aldus de IRG.

6 uur geleden