Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

50 miljoen EU-geld voor strijd tegen ebola

50 miljoen EU-geld voor strijd tegen ebola

BRUSSEL (ANP) - Voor het bestrijden van de ebola-epidemie in de Democratische Republiek Congo trekt de Europese Unie 50 miljoen euro uit. De extra bijdrage werd aangekondigd op een conferentie in de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba.

Het geld is onder meer bedoeld voor betere toegang tot gezondheidszorg, water en voedsel, met name voor kinderen. Volgens de nieuwe EU-commissaris Jutta Urpilainen (Internationale Partnerschappen) is de humanitaire situatie vooral in het oosten van het Afrikaanse land aan het verslechteren. Haar collega Janez Lenarčič (Crisismanagement) zegt er er alles aan te doen om de uitbraak uit te laten doven.

Sinds de uitbraak van de dodelijke epidemie heeft de EU 47 miljoen euro uitgekeerd aan hulporganisaties. De unie levert ook experts en steunt het onderzoek naar vaccins. Ook worden trainingen gegeven voor medische evacuaties. De structurele steun voor het gezondheidssysteem in het enorme land is voor de periode 2014-2019 begroot op 180 miljoen euro.

Sinds augustus 2018 zijn meer dan 3000 ebolagevallen en 2000 doden als gevolg van de besmettelijke ziekte gerapporteerd in Congo.

Meer uit Buitenland

Trump: gebeld met Israël en Hezbollah, aanvallen gaan stoppen

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.

1 uur geleden
Iraanse garde dreigt met 'nieuwe fronten' vanwege strijd Libanon

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.

2 uur geleden
Trump: Iran informeerde ons niet over stilleggen overleg

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."

2 uur geleden
Merz wil met Europese leiders betere band met Trump opbouwen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.

3 uur geleden
Kenianen demonstreren tegen Amerikaans ebolacentrum

NAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.

3 uur geleden
Inwoners ontvluchten Beiroet uit angst voor Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/DPA/RTR) - Inwoners van de zuidelijke buitenwijken van de Libanese hoofdstad Beiroet ontvluchten hun woonplaats uit angst voor Israëlische aanvallen. Het Libanese leger heeft troepen ingezet om het verkeer in goede banen te leiden.

4 uur geleden
Britse overheid geeft nieuwe 'Mandelson Files' vrij

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse regering heeft opnieuw documenten vrijgegeven over de benoeming van Peter Mandelson tot ambassadeur in de Verenigde Staten. Het gaat onder meer om e-mails en andere tekstberichten die binnen de overheid circuleerden.

5 uur geleden