5 miljoen dollar uitgeloofd voor elke bevrijde gijzelaar Gaza
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische regering heeft een beloning van 5 miljoen dollar uitgeloofd voor iedereen die een Israëlische gijzelaar uit de Palestijnse Gazastrook bevrijdt. Premier Benjamin Netanyahu maakte dat bekend in een video die in het gebied was gefilmd.
Degenen die een gijzelaar bevrijden, zullen "samen met ons een veilige manier vinden voor hen en hun familie om de Gazastrook te verlaten", zei Netanyahu. De Palestijnse beweging Hamas en bondgenoten houden nog 97 gijzelaars vast in Gaza. Zij ontvoerden in totaal 251 Israëliërs en anderen bij hun aanval op Israël ruim dertien maanden geleden. Een deel kwam eerder vrij of werd bevrijd, anderen stierven. Van de gijzelaars die nog in Gaza worden vastgehouden, is bij 34 de dood bevestigd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat er een "goede kans" is dat er maandag een deal gesloten wordt met Iran. Hij zei tegen Fox News dat er op dit moment onderhandeld wordt, met nog een ruime dag te gaan tot het ultimatum afloopt dat Trump eerder stelde.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het tweede Amerikaanse F-15-bemanningslid dat uit Iran is gered, is "ernstig gewond", verklaart de Amerikaanse president Donald Trump zondagmiddag op Truth Social. Hij zei eerder al dat de militair verwondingen had opgelopen en dat het goed met hem komt.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De aankondiging dat Ye, ook bekend als Kanye West, deze zomer drie optredens doet op het Wireless Festival in Londen heeft tot ophef geleid in het Verenigd Koninkrijk. Pepsi heeft zich inmiddels teruggetrokken als sponsor van het festival en premier Keir Starmer heeft het "zeer zorgwekkend" genoemd.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een vrachtschip met graan is gezonken in de Zee van Azov en daarbij is zeker één persoon om het leven gekomen, meldt de pro-Russische gouverneur van het bezette deel van de Oekraïense regio Cherson. Twee personen zijn vermist.
4 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in zijn eerste paasboodschap wereldleiders opgeroepen om "te kiezen voor vrede". Hij sprak op een vol Sint-Pietersplein over de vele conflicten in de wereld, maar noemde geen landen en gebieden bij naam.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - China bevestigt dat het een Fransman heeft geëxecuteerd vanwege drugssmokkel. Het tegengaan van drugscriminaliteit is de gezamenlijke verantwoordelijkheid van alle landen, verklaart de Chinese ambassade in Frankrijk hierover.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - De Libanese president Joseph Aoun heeft zondag opnieuw opgeroepen tot onderhandelingen met Israël. Het buurland voert sinds begin maart weer grote aanvallen uit op Libanon en is ook weer bezig met een grondoffensief in het zuiden.
7 uur geleden