Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

5 miljoen dollar uitgeloofd voor elke bevrijde gijzelaar Gaza

5 miljoen dollar uitgeloofd voor elke bevrijde gijzelaar Gaza

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische regering heeft een beloning van 5 miljoen dollar uitgeloofd voor iedereen die een Israëlische gijzelaar uit de Palestijnse Gazastrook bevrijdt. Premier Benjamin Netanyahu maakte dat bekend in een video die in het gebied was gefilmd.

Degenen die een gijzelaar bevrijden, zullen "samen met ons een veilige manier vinden voor hen en hun familie om de Gazastrook te verlaten", zei Netanyahu. De Palestijnse beweging Hamas en bondgenoten houden nog 97 gijzelaars vast in Gaza. Zij ontvoerden in totaal 251 Israëliërs en anderen bij hun aanval op Israël ruim dertien maanden geleden. Een deel kwam eerder vrij of werd bevrijd, anderen stierven. Van de gijzelaars die nog in Gaza worden vastgehouden, is bij 34 de dood bevestigd.

Meer uit Buitenland

Meerdere landen in Midden-Oosten melden aanvallen

TEHERAN/DUBAI/TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - In verschillende landen in het Midden-Oosten worden in de nacht van maandag op dinsdag aanvallen gemeld. Zo zijn er in delen van de Iraanse hoofdstad Teheran stroomstoringen na een reeks explosies, meldt het Iraanse persagentschap Fars.

4 uur geleden
Gestrande bultrug voor Duitse kust naar open zee gezwommen

SCHWERIN (ANP/DPA) - De gestrande bultrug die al dagen bekijks trekt langs de Duitse kust, is maandagavond naar open zee gezwommen. De waterpolitie meldt dat het dier in eerste instantie de verkeerde kant op zwom, richting de haven, maar later alsnog richting de Oostzee vertrok.

6 uur geleden
WSJ: Trump wil einde oorlog, ook zonder opening Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump wil graag dat de oorlog met Iran eindigt, melden bronnen aan The Wall Street Journal. Hij zou daarom welwillend zijn om de Amerikaanse militaire vijandelijkheden te stoppen, zonder dat de Straat van Hormuz door Iran is heropend, schrijft de krant. Trump zou dit scenario "in de afgelopen dagen" met zijn adviseurs hebben besproken, maar er nog geen definitieve beslissing over hebben genomen.

7 uur geleden
Céline Dion kondigt concertreeks in Parijs aan

PARIJS (ANP/AFP) - Céline Dion heeft een concertreeks in Parijs aangekondigd. Het gaat om een serie van tien concerten, meldt zij op Instagram. De eerste is op 12 september, de laatste op 14 oktober. De optredens zijn in de La Défense Arena.

13 uur geleden
Parlement Israël keurt omstreden wet over doodstraf goed

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met de omstreden uitbreiding van de doodstraf. Mensen die worden veroordeeld voor moord met een terroristisch motief kunnen door de wet de doodstraf krijgen, die moet worden uitgevoerd door ophanging. Critici denken dat de wet in de praktijk alleen voor Palestijnen zal gelden.

14 uur geleden
Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) overleden

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) is overleden, bevestigt president Jennifer Simons na berichtgeving door Surinaamse media. Haar voorganger zou volgens diverse mediaberichten maandagmiddag onwel zijn geraakt en met spoed naar het ziekenhuis zijn gebracht.

15 uur geleden
Mexicaanse immigrant overleden in ICE-detentiecentrum VS

ADELANTO (ANP/RTR) - Een Mexicaanse immigrant is overleden in een Amerikaans immigratiedetentiecentrum in Los Angeles, meldde immigratiedienst ICE maandag. De man zou bewusteloos zijn aangetroffen in zijn bed. Het is niet bekend waar hij aan overleed. Volgens een lokale nieuwssite was hij 36 jaar.

16 uur geleden