5 miljoen dollar uitgeloofd voor elke bevrijde gijzelaar Gaza
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische regering heeft een beloning van 5 miljoen dollar uitgeloofd voor iedereen die een Israëlische gijzelaar uit de Palestijnse Gazastrook bevrijdt. Premier Benjamin Netanyahu maakte dat bekend in een video die in het gebied was gefilmd.
Degenen die een gijzelaar bevrijden, zullen "samen met ons een veilige manier vinden voor hen en hun familie om de Gazastrook te verlaten", zei Netanyahu. De Palestijnse beweging Hamas en bondgenoten houden nog 97 gijzelaars vast in Gaza. Zij ontvoerden in totaal 251 Israëliërs en anderen bij hun aanval op Israël ruim dertien maanden geleden. Een deel kwam eerder vrij of werd bevrijd, anderen stierven. Van de gijzelaars die nog in Gaza worden vastgehouden, is bij 34 de dood bevestigd.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP) - Het Kremlin heeft zijn steun uitgesproken voor de benoeming van Mojtaba Khamenei als nieuwe opperste leider van Iran. In een bericht aan de nieuwe Iraanse machthebber betuigde het kantoor van president Vladimir Poetin maandag zijn "rotsvaste steun" aan diens leiderschap. Ook zei Poetin er vertrouwen in te hebben dat Mojtaba Khamenei het werk van wijlen zijn vader Ali Khamenei "met eer" zal voortzetten.
36 minuten geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar heeft 313 mensen gearresteerd voor het delen van beelden en "misleidende informatie" tijdens de dagenlange aanvallen van Iran, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Iran voert vergeldingsaanvallen uit op landen in het Midden-Oosten na de Amerikaans-Israëlische aanvallen van vorige week.
1 uur geledenWENEN (ANP) - De directeur van de Oostenrijkse omroep ORF is per direct afgetreden, twee maanden voor het Eurovisie Songfestival dat de omroep organiseert. Dat heeft de ORF maandag bekendgemaakt. Roland Weissmanns vertrek volgt op een beschuldiging van seksuele intimidatie aan zijn adres, laat de omroep weten.
1 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - De burgemeester van het Belgische Luik, Willy Demeyer, noemde de aanval bij een synagoge in de nacht van zondag op maandag een "extreem gewelddadige daad van antisemitisme, die in strijd is met de Luikse traditie van wederzijds respect." Bij de explosie vielen geen gewonden. Wel zijn de ramen aan de voorgevel van het gebouw weggeblazen, evenals de ramen van gebouwen ertegenover.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU is van plan de komende dagen een zogeheten partnerschap voor defensie te ondertekenen met Australië, IJsland en Ghana. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag in een toespraak op een conferentie van EU-ambassadeurs. De EU sloot eerder al soortgelijke partnerschappen met Canada en het Verenigd Koninkrijk.
1 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/AFP) - De burgemeester van het Zwitserse Crans-Montana, Nicolas Féraud, wordt onderzocht vanwege de dodelijke brand tijdens de jaarwisseling in een bar in de stad, melden Zwitserse media. Bij de brand kwamen 41 mensen om het leven. Naast de burgemeester worden volgens Zwitserse aanklagers ook vier andere voormalige en huidige lokale functionarissen onderzocht.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP/DPA) - In Istanbul is het proces begonnen tegen de oud-burgemeester van die stad, Ekrem İmamoğlu. Het Turkse OM heeft 142 aanklachten tegen de voornaamste rivaal van president Erdogan ingediend, onder meer voor het leiden van een criminele organisatie, omkoping en witwassen. Hem hangt 2000 jaar cel boven het hoofd. Naast İmamoğlu staan meer dan vierhonderd mensen terecht, van wie er meer dan honderd net als İmamoğlu in voorarrest zitten. Onder anderen İmamoğlu's advocaat, woordvoerder en enkele journalisten staan terecht.
2 uur geleden