Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

470-zeilsters Zegers en Berkhout gedeeld vierde na eerste dag WK

470-zeilsters Zegers en Berkhout gedeeld vierde na eerste dag WK

VILAMOURA (ANP) - Afrodite Zegers en Lobke Berkhout staan na de eerste dag van het WK in de 470-klasse in Portugal gedeeld vierde. Zegers en Berkhout werden op de openingsdag 7e, 3e en 22e. De laatste race geldt als schrapresultaat, waardoor het Nederlandse duo voor de kust van Vilamoura bovenin meedoet.

"We zijn lekker uit de startblokken gekomen", aldus Berkhout. "We hadden in alle wedstrijden goede snelheid. Het waren hele moeilijke omstandigheden met het draaien van de wind en drukverschillen. Daar gingen we goed mee om. Het is nog maar de eerste dag en we hebben het gevoel en vertrouwen dat we iedereen aan kunnen."

Zegers en Berkhout verzekerden zich in augustus 2019 bij de WK in Enoshima al van deelname aan de Spelen. Komende zomer gaan ze op hetzelfde water in Japan voor een medaille. De 40-jarige Berkhout heeft al olympisch zilver (2008) en brons (2012) op zak, behaald met respectievelijk Marcelien de Koning en Lisa Westerhof. Met de elf jaar jongere Zegers, die met Anneloes van Veen op de Spelen van 2016 in Rio de Janeiro net naast een medaille greep, gaat Berkhout in Japan voor de kleur medaille die nog ontbreekt in haar prijzenkast.

Het WK duurt tot en met zaterdag.

Meer uit Sport

De Jong kan in Rome niet stunten tegen toptennisser Sinner

ROME (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft niet kunnen stunten tegen Jannik Sinner op het masterstoernooi van Rome. De 24-jarige Haarlemmer verloor in twee sets van de Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst: 6-4 6-2.

9 uur geleden
Faverus en Slippens debuteren in EK-selectie turnen

ARNHEM (ANP) - De selectie voor de EK turnen eind mei in Leipzig telt twee debutanten, meldt de bond KNGU. Elijah Faverus maakt voor het eerst deel uit van de mannenploeg en Mara Slippens is nieuw bij de vrouwen. De ervaren turnsters Eythora Thorsdottir en Sanna Veerman ontbreken door blessures. Dat geldt ook voor turner Amine Abaidi.

11 uur geleden
Synchroonzwemsters De Brouwer slaan EK en WK over

NIEUWEGEIN (ANP) - Noortje en Bregje de Brouwer doen deze zomer niet mee aan het EK en WK synchroonzwemmen. Dat meldt zwembond KNZB. De 26-jarige tweelingzussen wonnen vorig jaar bij de Olympische Spelen brons, bij het WK zilver en bij het EK twee keer goud.

18 uur geleden
Alcaraz naar derde ronde van masterstoernooi Rome

ROME (ANP) - Carlos Alcaraz heeft bij zijn rentree op het masterstoernooi van Rome de derde ronde bereikt. De Spaanse nummer 3 van de wereldranglijst won in twee sets van de Serviër Laslo Djere: 7-6 (2) 6-2.

1 dag geleden
Handballers sluiten EK-kwalificatie af met zege op Kosovo

DEN BOSCH (ANP) - De Nederlandse handballers hebben ook hun laatste EK-kwalificatiewedstrijd gewonnen. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson was in Den Bosch met 34-29 te sterk voor Kosovo.

1 dag geleden
Pedersen wint opnieuw rit in Giro en herovert leiderstrui

VLORË (ANP) - Mads Pedersen heeft zijn tweede ritzege geboekt in de Giro d'Italia. Het was de derde en laatste rit op Albanees grondgebied. Pedersen won eerder de eerste etappe, maar de Deen van de ploeg Lidl-Trek moest de leiderstrui na de tijdrit van zaterdag afstaan aan de Sloveen Primoz Roglic. Na zijn ritzege leidt Pedersen het klassement weer.

1 dag geleden
Volleyballers Orion voor tweede jaar op rij landskampioen

GRONINGEN (ANP) - De volleyballers van Orion hebben voor het tweede jaar op rij de landstitel veroverd. De ploeg uit Doetinchem won in de finale van de play-offs de derde wedstrijd van Lycurgus uit Groningen met 3-2 in sets. Daarmee bracht Orion de stand in de best-of-fiveserie op 3-0.

1 dag geleden