Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

468 miljoen euro boete voor oud-president Argentinië en anderen

468 miljoen euro boete voor oud-president Argentinië en anderen

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - De voormalige Argentijnse president Cristina Kirchner en acht medebeklaagden zijn dinsdag in een Argentijnse rechtbank veroordeeld tot het betalen van in totaal bijna 685 miljoen Argentijnse peso (468 miljoen euro) "als compensatie voor de schade die is toegebracht aan de staatskas". Als de compensatie op 13 augustus nog niet is betaald, kan beslag worden gelegd op geld, goederen en eigendommen van de veroordeelden. Dat melden Argentijnse media.

Kirchner werd in 2022, toen ze nog vicepresident was, veroordeeld tot zes jaar cel voor de verduistering van publieke middelen in de jaren dat ze president was (2007-2015). Daarnaast werd haar verboden nog een publieke functie uit te voeren. In juni verwierp het Argentijnse Hooggerechtshof haar beroep en bevestigde haar veroordeling.

Kirchner heeft al een maand huisarrest in haar appartement in Buenos Aires achter de rug. Vanwege haar leeftijd mag de 72-jarige Kirchner haar straf thuis uitzitten.

Meer uit Buitenland

1 jaar en 8 maanden celstraf voor gevangen burgemeester Istanbul

ISTANBUL (ANP/BLOOMBERG) - Ekrem Imamoglu, de inmiddels geschorste burgemeester van Istanbul die in maart werd opgepakt, is veroordeeld tot een celstraf van een jaar en acht maanden. Hij werd berecht voor het bedreigen en beledigen van een aanklager, meldt de Turkse omroep Habertürk. Imamoglu werd wel vrijgesproken voor het opjutten van anderen tot het aanvallen van de aanklager.

14 minuten geleden
Ayatollah Khamenei: Israël probeerde systeem omver te werpen

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Ayatollah Ali Khamenei zegt dat de Israëlische aanvallen tijdens een twaalf dagen durende oorlog, eerder dit jaar, bedoeld waren om onrust te veroorzaken en het systeem omver te werpen. De Iraanse leider doet die uitspraak via een verklaring op zijn website.

53 minuten geleden
Hamas ontkent voortgang in onderhandelingen voor staakt-het-vuren

DOHA (ANP/AFP) - Hamas ontkent dat er schot zit in de onderhandelingen met Israël over een staakt-het-vuren. Israëlische media berichtten eerder over aanzienlijke vooruitgang in de gesprekken, nadat Israël kaarten zou hebben gepresenteerd waarop de terugtrekking van Israëlische troepen beschreven stond, maar Hamas zegt die plannen nog niet te hebben gezien.

54 minuten geleden
IDF meldt nieuwe corridor die Khan Younis in twee delen splitst

TEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen een nieuwe corridor ingericht die de stad Khan Younis in Gaza doorkruist. De 15 kilometer lange route Magen Oz verdeelt de stad in een oostelijke en westelijke helft.

3 uur geleden
Nieuwe gevechten in Suwayda na wapenstilstand

SUWAYDA (ANP/RTR/AFP) - De gevechten tussen het Syrische leger en druzische strijders in het Zuid-Syrische Suwayda zijn woensdag hervat, een dag na de aankondiging van een staakt-het-vuren. Israël zegt de regeringstroepen te blijven aanvallen totdat zij zich terugtrekken.

4 uur geleden
GHF meldt twintig doden bij distributiepunt Khan Younis

KHAN YOUNIS (ANP) - De omstreden Gaza Humanitarian Foundation (GHF) zegt dat bij een hulpdistributiepunt in Khan Younis twintig mensen om het leven zijn gekomen. Er zouden negentien mensen in de verdrukking zijn geraakt. De twintigste zou zijn neergestoken.

4 uur geleden
VS eisen onderzoek naar dood VS-staatsburger op Westoever

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben van Israël "een grondig onderzoek" geëist naar de dood van Saif Musallet op de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever. De Palestijn was ook Amerikaans staatsburger, die in Florida woonde. Hij werd doodgeslagen door Israëlische kolonisten toen hij op bezoek was bij familie in Sinjil ten noorden van Ramallah.

8 uur geleden