Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

45.000 agenten en gendarmes beveiligen Olympische Spelen Parijs

45.000 agenten en gendarmes beveiligen Olympische Spelen Parijs

PARIJS (ANP/RTR) - Tijdens de Olympische Spelen in Parijs worden 45.000 agenten en gendarmes ingezet om voor de veiligheid te zorgen. Dat maakte de Franse binnenlandminister Gerald Darmanin bekend. Vooral de openingsceremonie, met een botenparade op de Seine, vergt speciale maatregelen.

De Olympische Spelen beginnen vrijdag 26 juli en eindigen zondag 11 augustus. Eerder woensdag hadden Franse veiligheidsdiensten nog een rechtse extremist gearresteerd in het oosten van Frankrijk omdat hij mogelijk een aanslag tijdens het internationale sportevenement beraamde. Frankrijk ging al gebukt onder een reeks radicaalislamitische aanslagen, met honderden doden.

Tijdens de openingsceremonie worden ruim honderd staatshoofden en regeringsleiders verwacht. Volgens de autoriteiten zijn er geen veranderingen gepland bij de veiligheidsmaatregelen na de aanslag op de Amerikaanse ex-president Donald Trump afgelopen weekend.

Bij de ceremonie, die voor het eerst buiten een stadion wordt gehouden, vervoeren ongeveer tachtig boten de Olympische atleten 6 kilometer op de Seine richting Eiffeltoren. Maar met mogelijk meer dan 300.000 toeschouwers, is dat ook een groot veiligheidsprobleem, vooral in een tijd van oorlog in Gaza en Oekraïne. Daarom zijn er zoveel beveiligers nodig, aldus een topfunctionaris.

Meer uit Sport

Vollering vindt tweede plek hoogst haalbare na valpartij

CHATEL PORTES DU SOLEIL (ANP) - Oud-winnares Demi Vollering vindt haar tweede plek in de Tour de France Femmes het hoogst haalbare na haar eerdere valpartij. "Ik kwam hier voor etappezeges en de gele trui en dat is allemaal niet gelukt. Dat is jammer, maar na die valpartij in de derde etappe wist ik niet of ik nog door kon", zei een geëmotioneerde Vollering tegen Eurosport.

11 uur geleden
Ferrand-Prévot wint Tour Femmes in stijl, Vollering tweede

CHATEL PORTES DU SOLEIL (ANP) - De Française Pauline Ferrand-Prévot heeft de Tour de France Femmes in stijl gewonnen door ook de slotrit op haar naam te schrijven. Demi Vollering verzekerde zich net als vorig jaar van de tweede plek in het klassement door de Australische Sarah Gigante te passeren, die in de afsluitende bergrit niet mee kon met de groep favorieten.

13 uur geleden
Motorcrosser Herlings achtste bij rentree in België

LOMMEL (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij zijn rentree na een sleutelbeenbreuk als achtste geëindigd in de Grote Prijs van België. De vijfvoudig wereldkampioen in de MXGP werd zowel in de eerste als tweede manche achtste. Lucas Coenen won de grand prix in Lommel voor eigen publiek door de tweede manche te winnen, na zijn tweede plaats in de eerste race.

15 uur geleden
Klaver houdt Bol op 200 meter af van eerste nationale titel

HENGELO (ANP) - Femke Bol heeft ook dit jaar op de 200 meter in Hengelo niet haar eerste nationale titel outdoor gewonnen. Lieke Klaver was net iets sneller (22,82 om 22,84). Marije van Hunenstijn werd derde in 23,20.

15 uur geleden
Verstappen noemt raceweekend in Hongarije 'verschrikkelijk'

BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen kijkt met "een verschrikkelijk gevoel" terug op de GP van Hongarije. Verstappen eindigde op de negende plaats. "Er viel niks van te maken. Het hele weekend was verschrikkelijk", zei Verstappen na afloop tegen Viaplay.

15 uur geleden
Brouwer en Van de Velde winnen brons op EK beachvolleybal

DÜSSELDORF (ANP) - Alexander Brouwer en Steven van de Velde hebben ten koste van hun landgenoten Stefan Boermans en Yorick de Groot de bronzen medaille gewonnen op het EK beachvolleybal. Brouwer en Van de Velde werkten in de tweede set in Düsseldorf drie matchpoints weg en waren in de beslissende set de sterkste: 11-21 26-24 15-13.

15 uur geleden
Verstappen besluit teleurstellend raceweekend als negende

BOEDAPEST (ANP) - Verstappen is bij de GP van Hongarije op de negende plaats geëindigd. Daarmee werd de achterstand van de viervoudig wereldkampioen op klassementsleider Oscar Piastri nog groter. De Australiër van McLaren eindigde als tweede achter zijn teamgenoot Lando Norris.

16 uur geleden