Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

45.000 agenten en gendarmes beveiligen Olympische Spelen Parijs

45.000 agenten en gendarmes beveiligen Olympische Spelen Parijs

PARIJS (ANP/RTR) - Tijdens de Olympische Spelen in Parijs worden 45.000 agenten en gendarmes ingezet om voor de veiligheid te zorgen. Dat maakte de Franse binnenlandminister Gerald Darmanin bekend. Vooral de openingsceremonie, met een botenparade op de Seine, vergt speciale maatregelen.

De Olympische Spelen beginnen vrijdag 26 juli en eindigen zondag 11 augustus. Eerder woensdag hadden Franse veiligheidsdiensten nog een rechtse extremist gearresteerd in het oosten van Frankrijk omdat hij mogelijk een aanslag tijdens het internationale sportevenement beraamde. Frankrijk ging al gebukt onder een reeks radicaalislamitische aanslagen, met honderden doden.

Tijdens de openingsceremonie worden ruim honderd staatshoofden en regeringsleiders verwacht. Volgens de autoriteiten zijn er geen veranderingen gepland bij de veiligheidsmaatregelen na de aanslag op de Amerikaanse ex-president Donald Trump afgelopen weekend.

Bij de ceremonie, die voor het eerst buiten een stadion wordt gehouden, vervoeren ongeveer tachtig boten de Olympische atleten 6 kilometer op de Seine richting Eiffeltoren. Maar met mogelijk meer dan 300.000 toeschouwers, is dat ook een groot veiligheidsprobleem, vooral in een tijd van oorlog in Gaza en Oekraïne. Daarom zijn er zoveel beveiligers nodig, aldus een topfunctionaris.

Meer uit Sport

Djokovic op ATP-toernooi Bazel uitgeschakeld door Struff

BAZEL (ANP) - Novak Djokovic is donderdagavond in de achtste finales van het ATP-toernooi van Bazel uitgeschakeld door Jan-Lennard Struff. De Servische 24-voudige grandslamwinnaar verloor in drie sets van de Duitser: 7-6 (4) 5-7 6-7 (5).

1 uur geleden
Belgische wielrenner Teuns (34) beëindigt carrière

BONDUES (ANP) - Dylan Teuns beëindigt zijn wielercarrière. Dat maakte de 34-jarige Belg donderdag bekend via sociale media. Teuns beleefde in 2022 het hoogtepunt van zijn loopbaan door heuvelklassieker de Waalse Pijl te winnen. Ook won hij twee etappes in de Tour de France en het eindklassement in onder meer de Ronde van Polen.

3 uur geleden
Griekspoor verliest van Zverev die naar plek 1 ATP-ranking stijgt

WENEN (ANP) - De opmars van tennisser Tallon Griekspoor is ten einde gekomen tegen de Duitser Alexander Zverev. Na zijn toernooizege in Brussel strandde Griekspoor donderdag na twee sets in de achtste finale van het ATP-toernooi van Wenen: 4-6 5-7. Zverev is door zijn overwinning virtueel gestegen naar plek 1 op de wereldranglijst. Als de lijst maandag officieel wordt, zal hij de geblesseerde Italiaan Jannik Sinner voorbijgaan.

4 uur geleden
WK-leider Antonelli kampt met virusinfectie voor GP van Mexico

MEXICO-STAD (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft last van een virusinfectie en slaat donderdag de mediaverplichtingen in aanloop naar de GP van Mexico over. Dat meldt zijn team Mercedes. De Italiaanse leider in de WK-stand kan zich bij de race van zondag voor het eerst kronen tot wereldkampioen. Daarvoor heeft hij genoeg aan een negende plaats.

4 uur geleden
Roux de Bézieux nieuwe voorzitter Franse Winterspelen 2030

PARIJS (ANP/AFP) - Geoffroy Roux de Bézieux is de nieuwe voorzitter van het organisatiecomité voor de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen. De 64-jarige Fransman volgt de in september afgetreden Edgar Grospiron op.

8 uur geleden
Eenhoorn: heel bijzonder dat Murphy met Brewers World Series wint

ROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn noemt het "heel bijzonder" dat voormalig bondscoach Pat Murphy met de honkballers van Milwaukee Brewers kampioen is geworden. "Het is voor iedere coach een knappe prestatie, maar het is natuurlijk heel leuk dat iemand het doet die twee keer bondscoach van Nederland was en veel affiniteit met ons land heeft", zegt de 58-jarige oud-honkbalinternational Eenhoorn tegen het ANP.

10 uur geleden
Rybakina wint in Tokio en blijft dit jaar tennisranglijst leiden

TOKIO (ANP) - Elena Rybakina heeft de kwartfinale bereikt van het tennistoernooi van Tokio. De nummer één van de wereldranglijst uit Kazachstan won in twee sets van haar landgenote Joelia Poetintseva: 6-2 6-3.

13 uur geleden