44 miljoen toeristen bezochten Parijs in 2022
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse hoofdstad Parijs en de omliggende regio Ile-de-France zagen in 2022 meer dan 44 miljoen bezoekers. Dat zegt het regionale toerismebureau. Het is bijna een verdubbeling van het aantal in 2021, maar nog niet op het niveau van voor de coronapandemie.
De meeste toeristen kwamen in 2022 nog steeds uit Frankrijk zelf. Maar na het opheffen van veel coronamaatregelen zag de regio ook de toeristen uit nabijgelegen landen weer terugkeren naar Parijs. Daarna volgden ook toeristen die verder moesten reizen. Vooral het aantal toeristen uit Aziatische landen blijft nog achter ten opzichte van 2019. In totaal bezochten 871.000 Nederlanders Parijs en Ile-de-France.
De toeristen genereerden in totaal 19,6 miljard euro aan inkomsten voor de Franse regio. Er werden 66,6 miljoen hotelovernachtingen geboekt.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft vrijdagochtend de inwoners van de plaats Sajd in Zuid-Libanon opgeroepen om te evacueren. "De activiteiten van Hezbollah dwingen het Israëlische leger om in het dorp krachtig op te treden", aldus de woordvoerder van het leger op X.
27 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt vrijdag raketten en drones te hebben afgevuurd op militaire en energiedoelwitten in Israël en de Golfstaten. Dat meldt het Iraanse persagentschap Fars op basis van een verklaring.
31 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft vrijdagochtend gemeld dat het luchtaanvallen heeft uitgevoerd op de Iraanse hoofdstad Teheran.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft meer militairen nodig voor in Zuid-Libanon, meldde legerwoordvoerder Effie Defrin donderdag in een televisietoespraak. Die zijn volgens hem hard nodig voor de bufferzone die Israël aan het creëren is.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS schorten de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen tien dagen langer op, tot 6 april. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran. De onderhandelingen met dat land zouden "zeer goed verlopen", aldus Trump.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is niet onder druk gezet bij het besluit om Zuid-Afrika niet uit te nodigen voor een bijeenkomst van de G7 in juni, heeft buitenlandminister Jean-Noël Barrot benadrukt in de marge van een overleg van de G7. De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zei eerder op donderdag dat zijn uitnodiging was ingetrokken, volgens hem onder druk van de VS.
10 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - The Academy of Motion Picture Arts and Sciences, de organisatie achter de Oscars, neemt na 27 jaar afscheid van het wereldberoemde Dolby Theatre in Los Angeles. Vanaf 2029 worden de filmprijzen een paar kilometer verderop uitgereikt in het Peacock Theater, onderdeel van evenementencomplex L.A. Live.
10 uur geleden