4200 medewerkers Nedcar houden demonstratie tegen bosbezetting
BORN (ANP) - De 4200 werknemers van VDL Nedcar in Born gaan dinsdagmiddag demonstreren tegen de bezetting van het naburige Sterrebos. De werknemers zijn niet blij met de dagenlange publiciteit rond de bezetters die boskap willen voorkomen. Zonder die kap is uitbreiding van de fabriek niet mogelijk en komt de werkgelegenheid in gevaar, stellen ze.
Tussen 13.45 uur en 15.45 uur vinden twee korte manifestaties plaats voor het hoofdgebouw van Nedcar, laten de vakbonden maandagavond weten. Door de actie op dat tijdstip te houden kan zowel de dag- als de middagploeg eraan meedoen, omdat rond die tijd de wisseling van de ploegen plaatsheeft.
De actie wordt gesteund door CNV Vakmensen, FNV Metaal en vakbond De Unie. "De afgelopen dagen was er erg veel aandacht voor de actievoerders in het Sterrebos", zei bestuurder Robert Wonnink van CNV Vakmensen. "Die actie kan uitbreiding van de fabriek dwarsbomen. De werknemers maken zich zorgen over de werkgelegenheid als de uitbreiding niet kan doorgaan."
Tegengeluid
Ron Peters, bestuurder FNV Metaal, drukt zich in soortgelijke bewoordingen uit. "In 2024 stopt het contract met BMW. De fabrieksuitbreiding is noodzakelijk om een deal te kunnen sluiten met een zeer kansrijke potentiële nieuwe klant, het Amerikaanse bedrijf Rivian. We begrijpen dat mensen zich zorgen maken over de kap van een deel van het Sterrenbos, maar wij weten ook zeker dat er daarna nieuwe bomen geplant zullen worden."
De manifestatie dinsdag moet het belang van de werknemers duidelijk maken. Daartoe worden de productielijnen in de fabriek stilgelegd. "De actie is uitdrukkelijk niet gericht tegen VDL Nedcar, maar bedoeld als tegengeluid", benadrukte Wonnink. Volgens hem dreigt niet alleen het verlies van 4200 directe banen als de fabriek niet kan uitbreiden, maar nog eens 8000 indirecte banen zijn dan in gevaar, onder meer bij toeleveranciers.
Meer uit Binnenland
VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.
6 uur geledenERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.
8 uur geleden