42 doden bij protestgolf in Colombia sinds eind april
BOGOTA (ANP/AFP) - Bij de protesten tegen de regering in Colombia zijn sinds eind april tot nu toe 42 mensen om het leven gekomen, meldt de nationale Ombudsman dinsdag. Op één na alle slachtoffers waren burgers, het andere slachtoffer was een militair.
Het Colombiaanse ministerie van Defensie laat weten dat tot nu toe 849 politieagenten gewond zijn geraakt bij de protesten. Het aantal gewonde burgers is sinds 3 mei niet meer bijgewerkt en is op 306 blijven steken. President Iván Duque zegt dat de politie zich aan de grondwet heeft gehouden en dat schendingen van de wet worden onderzocht. Maandag maakte de politie bekend dat vijf agenten zijn geschorst en 62 nog worden onderzocht.
De protesten hadden als directe oorzaak een voorstel voor een belastingwet, die inmiddels van tafel is gehaald. De regering gaat een nieuw voorstel maken dat op meer steun kan rekenen. Volgens Duque is een belastingverhoging nodig om de economische gevolgen van de coronapandemie te lijf te gaan. Vakbonden menen dat de armste mensen onevenredig hard worden getroffen door de belastingplannen.
Meer uit Buitenland
STRAATSBURG (ANP) - Meerdere partijen in het Europees Parlement hebben vanwege de spanning om Groenland uitgehaald naar uiterst-rechtse politici om hun affiniteit met de Amerikaanse president Donald Trump. Met name Jordan Bardella, rechterhand van Franse politica Marine Le Pen, en zijn partij Patriotten voor Europa kregen veel verwijten in een debat over de soevereiniteit van de EU.
9 minuten geledenDAVOS (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte en de Finse president Alexander Stubb, twee van Europa's belangrijkste 'Trumpfluisteraars', blijven monter in de hoogopgelopen ruzie waarin de NAVO zich bevindt. Gevraagd op het World Economic Forum naar zijn recept om de spanningen te bedaren, wees Stubb grappend haastig naar buurman Rutte.
23 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR/AFP) - Zweden doet voorlopig niet mee aan het door de Amerikaanse president Donald Trump voorgestelde initiatief voor een zogenoemde vredesraad. Premier Ulf Kristersson heeft laten weten dat toetreding niet zal plaatsvinden met de tekst die tot dusver over de raad is gepresenteerd.
50 minuten geledenMADRID (ANP) - De Spaanse vakbond voor machinisten, SEMAF, heeft opgeroepen tot een landelijke staking na twee dodelijke ongelukken in korte tijd. De vakbond vindt de "constante achteruitgang van het spoornetwerk" onacceptabel.
57 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De Europese Unie moet accepteren dat we in een wereld van pure macht leven. Dat stelde de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, in een toespraak in het Europees Parlement. De situatie met Groenland, gebeurtenissen in Venezuela en oorlog in Oekraïne tonen volgens de voorzitter aan dat de internationale orde niet alleen enorm snel is veranderd, maar dat dit ook "permanent is".
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk is voorstander van een NAVO-oefening in en rond Groenland, zegt president Emmanuel Macron. Zijn land zou klaarstaan om daaraan deel te nemen.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft een uitnodiging geaccepteerd om deel te nemen aan de Raad van Vrede. Deze raad moet toezicht houden op het toekomstige Palestijnse overgangsbestuur in de Gazastrook.
3 uur geleden