Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

412 miljoen voor verbetering van 22.000 woningen

412 miljoen voor verbetering van 22.000 woningen

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet steekt ruim 412,6 miljoen euro in het verbeteren van huizen. Het extra geld wordt gebruikt om plannen uit te voeren die gemeenten en regio's de afgelopen tijd hebben ingediend, heeft demissionair minister Kajsa Ollongren bekendgemaakt. Kwetsbare gebieden hebben voorrang gekregen. Er worden ruim 20.000 huizen opgeknapt.

"In Nederland zijn nog te veel kwetsbare gebieden met verouderde woningen. Het verbeteren van die woningen is noodzakelijk om ervoor te zorgen dat die gebieden leefbaarder en veiliger worden", aldus de minister. Dat gebeurt via een eenmalige investering uit het Volkshuisvestingfonds.

Een deel van de ingediende plannen wordt niet uitgevoerd, ook al voldeden ze aan de eisen. Dat zou 567 miljoen euro hebben gekost. Aanvankelijk was voor de gemeenten 385 miljoen euro beschikbaar, maar er zijn enkele tientallen miljoenen extra vrijgemaakt. De grootste zakken geld gaan naar Amsterdam, Rotterdam en Zaanstad, maar ook grensregio's krijgen bijvoorbeeld extra budget.

Tegenvaller

Naast de renovatiewerkzaamheden worden 1250 huizen gesloopt en 1900 nieuwe woningen gebouwd na sloop. Van het geld is 80 procent bestemd voor particuliere woningen, 20 procent voor corporatiehuizen.

Tien akkoord bevonden krijgen toch geen geld omdat het budget op is. Dat noemt Ollongren "een tegenvaller", want "goede plannen verdienen het om uitgevoerd te worden". Ze schrijft dat ze hoopt dat die gemeenten en regio's een andere manier vinden om de projecten te betalen.

32 voorstellen werden afgewezen omdat ze te duur waren, onvoldoende bijdroegen aan de doelen van het fonds of onrealistisch waren.

Meer uit Binnenland

Eerste officiële vorst, temperatuur in De Bilt onder nul

DE BILT (ANP) - De eerste officiële vorst van het najaar is een feit, meldt Weeronline. In De Bilt zakte de temperatuur zaterdagochtend vroeg naar -1,4 graden. Lokaal werd in de nacht van donderdag op vrijdag al de eerste vorst gemeten. Dat gebeurde in het zuiden van het land, op plekken in Brabant, Limburg en delen van Zeeland.

2 uur geleden
A32 open na spoedreparaties, ook inspecties andere aquaducten

GROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het Friese Grou is vrijdagavond even voor middernacht in beide richtingen heropend. De weg ging donderdagavond dicht door een gevaarlijke situatie bij het Aquaduct Mid-Fryslân. De glasplaten van de lampen boven het wegdek konden naar beneden vallen. De werkzaamheden zijn sneller dan verwacht afgerond. Eerder vrijdagavond ging de weg in één rijrichting alweer open.

8 uur geleden
Kind van gehuwd stel krijgt niet meer automatisch naam van vader

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat kinderen niet meer automatisch alleen de achternaam van hun vader krijgen, als de ouders het niet eens worden over de naam. Een aangenomen motie van die strekking van PRO en D66 is vertaald in een wetsvoorstel dat in januari in consultatie gaat. Belanghebbenden krijgen dan de gelegenheid hun mening te geven voor het wetsvoorstel wordt ingediend.

11 uur geleden
Politie houdt 150 tot 200 demonstranten aan bij datacentrum

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft vrijdag naar schatting tussen de 150 en 200 demonstranten aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg in Amsterdam-West. Ze worden verdacht van huisvredebreuk, meldt de politie.

15 uur geleden
NCTV: cyberdreiging neemt snel toe door AI, actie nodig

DEN HAAG (ANP) - Hackers gebruiken AI om hun cyberaanvallen sneller, groter en efficiënter te maken. Daarvoor waarschuwt antiterrorismecoördinator NCTV. Marc Kuipers, hoofd van de organisatie, zegt dat bestuurders snel de bescherming op orde moeten brengen. "Door AI komt cyberdreiging in een stroomversnelling en we moeten nu actie ondernemen."

17 uur geleden
Jetten vindt zijn aanwezigheid bij Rode Lijn-demo 'niet passend'

DEN HAAG (ANP) - Het is volgens premier Rob Jetten "niet passend" als hij bij de Rode Lijn-demonstratie zondag tegen het voortdurende geweld in Gaza aanwezig zou zijn. Dat zei hij vrijdag op zijn wekelijkse persconferentie. Toen hij vorig jaar nog in de oppositie zat, was hij wel bij een Rode Lijn-protest aanwezig.

18 uur geleden
WK-deelname Curaçao zorgde voor 29,5 miljard 'views' op internet

WILLEMSTAD (ANP) - De deelname aan het WK Voetbal 2026 heeft wereldwijd voor een enorme media-aandacht gezorgd voor Curaçao. Dat blijkt uit het 'Blue Wave Impact Report 2026' van toeristenbureau CTB.

18 uur geleden