Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

40.000 Syriërs uit Turks aardbevingsgebied terug naar Syrië

40.000 Syriërs uit Turks aardbevingsgebied terug naar Syrië

ANKARA (ANP/RTR) - Zo'n 40.000 Syriërs hebben het Turkse aardbevingsgebied verruild voor hun thuisland, zeggen functionarissen in Turkije en het door rebellen bezette noordwesten van Syrië. Zij zijn teruggekeerd om poolshoogte te nemen bij familie of om tijdelijk bij hen te logeren.

De Turkse autoriteiten hebben in de nasleep van de zware aardbevingen van begin deze maand besloten dat Syriërs tot zes maanden in het noordwesten van Syrië mogen verblijven zonder dat hun terugkeer naar Turkije onmogelijk wordt gemaakt. Steeds meer Syriërs maken gebruik van deze mogelijkheid. Door de bevingen zijn in Turkije bijna 2 miljoen mensen dakloos geworden.

Syrische vluchtelingen die in Turkije een tijdelijke verblijfsstatus hebben, konden sinds vorig jaar april niet meer op en neer reizen naar Syrië. Die maatregel werd door Ankara ingevoerd om de terugkeer van Syriërs naar hun eigen land te bevorderen. In Turkije wonen zo'n 3,5 miljoen Syrische vluchtelingen en het antivluchtelingensentiment groeit met de jaren.

In het noordwesten van Syrië, dat onder controle staat van verschillende tegenstanders van het Syrische regime, wonen ongeveer 4 miljoen mensen die al voor de aardbevingen afhankelijk waren van humanitaire hulp. Het land heeft sinds 2011 te maken met een burgeroorlog.

Meer uit Buitenland

Auto rijdt in op mensen in Leipzig, meerdere slachtoffers

LEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.

29 minuten geleden
VAE melden neerhalen raketten uit Iran

ABU DHABI (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Verenigde Arabische Emiraten melden drie raketten uit Iran te hebben neergehaald. Een vierde raket belandde in zee, liet het ministerie van Defensie weten.

39 minuten geleden
Duitsland maakt haast met eigen langeafstandsraket nu VS afzeggen

BERLIJN/ATHENE (ANP/RTR/DPA) - Duitsland wil haast maken met de ontwikkeling van eigen langeafstandsraketten nu beloofde Amerikaanse Tomahawks waarschijnlijk niet komen. Rusland bedreigt Europa met soortgelijke raketten en Duitsland en zijn bondgenoten mogen daar geen gat laten vallen, zegt de regering in Berlijn. De aankondiging van de VS heeft bezorgdheid gewekt over zo'n gat in de 'afschrikking'.

1 uur geleden
VS ontkennen Iraanse aanval op Amerikaans schip

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) ontkent dat er een fregat is beschoten in de Straat van Hormuz. Iraanse staatsmedia meldden eerder een raketaanval op het Amerikaanse schip, maar volgens de Amerikanen is dat niet waar.

4 uur geleden
Iraanse staatsmedia: fregat VS in Straat van Hormuz aangevallen

DUBAI (ANP/RTR) - Iran zegt een Amerikaans marinefregat te hebben aangevallen nabij de haven van Jask, in de Straat van Hormuz. Dat meldt het Iraanse staatspersbureau Fars. Het schip zou Iraanse waarschuwingen hebben genegeerd. Volgens Fars zou het schip geraakt zijn door twee projectielen en nadien zijn gekeerd. Onduidelijk is op dit moment of er doden of gewonden zijn.

5 uur geleden
Veel interesse in Roemenië om gestolen gouden helm te bekijken

BOEKAREST (ANP) - Het was de afgelopen weken druk bij het Nationaal Historisch Museum in Boekarest. Daar werden sinds woensdag 22 april de gouden helm van Cotofenesti en twee gouden armbanden tijdelijk tentoongesteld, die vorig jaar in Nederland werden gestolen. Het museum meldt aan het ANP dat het aantal bezoekers deze periode flink is gestegen.

6 uur geleden
Zelensky wil 'één Europese stem' voor overleg met Rusland

JEREVAN (ANP) - Europa heeft "één stem" nodig om in overleg te treden met Rusland, vindt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. "We moeten een werkbare opzet vinden" voor besprekingen over het beëindigen van de oorlog, zei hij op de top van de Europese Politieke Gemeenschap in Armenië.

6 uur geleden