40.000 Syriërs uit Turks aardbevingsgebied terug naar Syrië
ANKARA (ANP/RTR) - Zo'n 40.000 Syriërs hebben het Turkse aardbevingsgebied verruild voor hun thuisland, zeggen functionarissen in Turkije en het door rebellen bezette noordwesten van Syrië. Zij zijn teruggekeerd om poolshoogte te nemen bij familie of om tijdelijk bij hen te logeren.
De Turkse autoriteiten hebben in de nasleep van de zware aardbevingen van begin deze maand besloten dat Syriërs tot zes maanden in het noordwesten van Syrië mogen verblijven zonder dat hun terugkeer naar Turkije onmogelijk wordt gemaakt. Steeds meer Syriërs maken gebruik van deze mogelijkheid. Door de bevingen zijn in Turkije bijna 2 miljoen mensen dakloos geworden.
Syrische vluchtelingen die in Turkije een tijdelijke verblijfsstatus hebben, konden sinds vorig jaar april niet meer op en neer reizen naar Syrië. Die maatregel werd door Ankara ingevoerd om de terugkeer van Syriërs naar hun eigen land te bevorderen. In Turkije wonen zo'n 3,5 miljoen Syrische vluchtelingen en het antivluchtelingensentiment groeit met de jaren.
In het noordwesten van Syrië, dat onder controle staat van verschillende tegenstanders van het Syrische regime, wonen ongeveer 4 miljoen mensen die al voor de aardbevingen afhankelijk waren van humanitaire hulp. Het land heeft sinds 2011 te maken met een burgeroorlog.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse parlementslid Ebrahim Rezaei heeft aangekondigd dat Teheran een "beslissende en pijnlijke reactie" zal geven op de Israëlische aanval op de zuidelijke buitenwijk Dahiyeh van Beiroet op zondag. Het Israëlische leger zei dat het met de aanval infrastructuur van de door Iran gesteunde Libanese beweging Hezbollah had geraakt.
48 minuten geledenKHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn zeker negen doden gevallen, melden de lokale gezondheidsautoriteiten. Twintig anderen raakten gewond.
53 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Iran niet alleen belooft dat het geen kernwapens ontwikkelt, maar ook dat het land in de toekomst geen kernwapens zal kopen van andere landen. Volgens Trump moet die garantie ook in een deal met Iran staan.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft de zuidelijke buitenwijken van Beiroet aangevallen, meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu. Doelwitten zijn "terroristische commandocentra". Volgens Libanese media zijn zeker twee gebouwen geraakt. Defensieminister Israel Katz noemt de aanvallen een reactie op het schieten op Israëlisch grondgebied door Hezbollah.
3 uur geledenJEREVAN (ANP) - In Armenië zijn bij meerdere stembureaus valse bommeldingen gedaan, meldt het Armeense staatspersbureau Armenpress op basis van de autoriteiten. Het ministerie van Binnenlandse Zaken meldt niet wie er achter de meldingen zitten, maar stelt wel dat de verantwoordelijken proberen om de verkiezingen te beïnvloeden.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Bij vermoedelijke schietpartijen in Israël zijn zeker één dode en vijf gewonden gevallen, meldden Israëlische reddingswerkers. De schietpartijen vonden plaats op meerdere plekken in het midden van het land, in de buurt van de Westelijke Jordaanoever.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Een Russische drone heeft een opslag voor verbruikte kernbrandstof beschadigd bij de kerncentrale van Tsjernobyl, meldden Oekraïense autoriteiten. Er zou op het moment van de aanval geen brandstof zijn opgeslagen. De regering meldt dat de stralingsniveaus in de regio stabiel zijn.
7 uur geleden