40.000 Syriërs uit Turks aardbevingsgebied terug naar Syrië
ANKARA (ANP/RTR) - Zo'n 40.000 Syriërs hebben het Turkse aardbevingsgebied verruild voor hun thuisland, zeggen functionarissen in Turkije en het door rebellen bezette noordwesten van Syrië. Zij zijn teruggekeerd om poolshoogte te nemen bij familie of om tijdelijk bij hen te logeren.
De Turkse autoriteiten hebben in de nasleep van de zware aardbevingen van begin deze maand besloten dat Syriërs tot zes maanden in het noordwesten van Syrië mogen verblijven zonder dat hun terugkeer naar Turkije onmogelijk wordt gemaakt. Steeds meer Syriërs maken gebruik van deze mogelijkheid. Door de bevingen zijn in Turkije bijna 2 miljoen mensen dakloos geworden.
Syrische vluchtelingen die in Turkije een tijdelijke verblijfsstatus hebben, konden sinds vorig jaar april niet meer op en neer reizen naar Syrië. Die maatregel werd door Ankara ingevoerd om de terugkeer van Syriërs naar hun eigen land te bevorderen. In Turkije wonen zo'n 3,5 miljoen Syrische vluchtelingen en het antivluchtelingensentiment groeit met de jaren.
In het noordwesten van Syrië, dat onder controle staat van verschillende tegenstanders van het Syrische regime, wonen ongeveer 4 miljoen mensen die al voor de aardbevingen afhankelijk waren van humanitaire hulp. Het land heeft sinds 2011 te maken met een burgeroorlog.
Meer uit Buitenland
VIENTIANE (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben in Laos vier goudzoekers bevrijd uit een grot die grotendeels was overstroomd. Vrijdag werd ook al iemand gered, waardoor in totaal nu vijf mensen uit de grot zijn gehaald. Twee personen worden nog vermist.
12 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zijn ambassadeur uit Armenië teruggeroepen omdat dat land steeds meer toenadering zoekt tot de Europese Unie. Vrijdag dreigde de Russische president Vladimir Poetin al met grote economische gevolgen als Armenië de banden met de EU verder zou aanhalen.
19 minuten geledenANHOLT (ANP/DPA) - Op het Deense eiland Anholt is de berging van bultrug Timmy begonnen. Op de livestream van het Duitse News5 is te zien dat het karkas op het land wordt getrokken, uit het ondiepe water waar het al twee weken lag.
52 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) heeft nieuwe aanvallen op Zuid-Libanon aangekondigd. Volgens Israël heeft Hezbollah het staakt-het-vuren geschonden en worden daarom doelen van die militante beweging aangevallen.
1 uur geledenVIENTIANE (ANP/DPA) - De vier goudzoekers die vastzitten in een overstroomde grot in Laos moeten waarschijnlijk nog langer wachten op hun redding. Vrijdag werd een persoon bevrijd, maar volgens de reddingswerkers is het risico op dit moment te groot om een nieuwe poging te ondernemen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is nog steeds in uitstekende gezondheid. Dat zegt zijn arts in een verklaring die vrijdag door het Witte Huis is uitgegeven.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.
9 uur geleden