400-metertroeven Bonevacia en Dobber kennen geen jaloezie
TOKIO (ANP) - Voor jaloezie is geen plek bij de Liemarvin Bonevacia en Jochem Dobber. De twee atleten zijn concurrenten van elkaar op de individuele 400 meter, maar hebben elkaar hard nodig op de estafette. "Ik ben hartstikke trots dat we het samen doen en elkaar kunnen afwisselen in series en finales", zei Dobber na de series van de 400 meter, waarin hij zich met de derde plaats in de vijfde serie plaatste voor de halve finales.
De 24-jarige Dobber liep de dag ervoor de series van de 4x400 meter gemengd en hielp als startloper de estafetteploeg aan een finaleplaats op het nieuwe olympische nummer. Bonevacia nam in de finale zijn plek over. Nederland miste op een haar een medaille en werd vierde.
‘’Ik hield er wel rekening mee dat Liemarvin de finale zou lopen, maar was er toch een beetje sip over. Ik liep goed en in de euforie wil je het zelf doen. Het was ook best wel moeilijk om naar die finale te kijken, maar het is geen jaloezie. We doen hier op alle estafettes mee, dus we moeten schuiven in de opstelling, anders wordt het te druk voor iedereen. Ik ben juist trots wat het team heeft neergezet.’’
Sterke optreden
Bonevacia was goed hersteld van de finale van de 4x400 meter gemengd, getuige zijn sterke optreden in de series. De 32-jarige atleet van Curaçao won zijn heat in 44,95, de vijfde tijd van allemaal, en maakte er na de finish een hele show van op de bloedhete atletiekbaan. "Dit is ons concert zonder publiek en ik geniet gewoon van elk moment dat ik op de baan sta", zei hij na de race, het zweet van zich afwissend. "Ik heb vannacht amper geslapen en was nerveuzer dan ooit. Maar als topsporter heb ik die spanning kunnen gebruiken om goed te presteren.’’
Hij wilde niet meer terugkijken op de finale van de 4x400 meter gemengde estafette, waarin het Nederlandse kwartet 0,14 seconden tekort kwam voor brons. "Het is Gods plan, je kan niet altijd winnen. Het is wat het is. Ik heb gehuild en dat was goed om de pijn weg te halen. De tranen hebben me geholpen om in mijn serie goed te staan. Ik liep met vertrouwen. Natuurlijk droom ik van de finale, maar ik moet het eerst doen.’’
Meer uit Sport
MALMÖ (ANP) - De Nederlandse handbalmannen hebben hun eerste duel op het EK verloren van Zweden. Ondanks het verlies liet de ploeg van bondscoach Staffan Olsson zich van zijn beste kant zien. Tegen de recordwinnaar van het EK en medegastland van dit toernooi werd het 36-31.
4 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Atlete Marijn Kieft heeft bij een indoorgala in Zoetermeer het Nederlands record polsstokhoogspringen verbeterd. De 19-jarige atlete van de Alphense club AAV'36 sprong over 4,60 meter en daarmee sprong ze hoger dan de 4,52 van Femke Pluim in 2021. Kieft ging ook over het Nederlands outdoorrecord heen, dat Pluim in 2015 op 4,55 zette.
5 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.
8 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.
9 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.
10 uur geledenWENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.
11 uur geledenTILBURG (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn titel geprolongeerd op de 1500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg. De kopman van de Nederlandse ploeg was de sterkste in de finale. Hij nam vier ronden voor het einde de koppositie in en stond die niet meer af.
11 uur geleden