400-metertroeven Bonevacia en Dobber kennen geen jaloezie
TOKIO (ANP) - Voor jaloezie is geen plek bij de Liemarvin Bonevacia en Jochem Dobber. De twee atleten zijn concurrenten van elkaar op de individuele 400 meter, maar hebben elkaar hard nodig op de estafette. "Ik ben hartstikke trots dat we het samen doen en elkaar kunnen afwisselen in series en finales", zei Dobber na de series van de 400 meter, waarin hij zich met de derde plaats in de vijfde serie plaatste voor de halve finales.
De 24-jarige Dobber liep de dag ervoor de series van de 4x400 meter gemengd en hielp als startloper de estafetteploeg aan een finaleplaats op het nieuwe olympische nummer. Bonevacia nam in de finale zijn plek over. Nederland miste op een haar een medaille en werd vierde.
‘’Ik hield er wel rekening mee dat Liemarvin de finale zou lopen, maar was er toch een beetje sip over. Ik liep goed en in de euforie wil je het zelf doen. Het was ook best wel moeilijk om naar die finale te kijken, maar het is geen jaloezie. We doen hier op alle estafettes mee, dus we moeten schuiven in de opstelling, anders wordt het te druk voor iedereen. Ik ben juist trots wat het team heeft neergezet.’’
Sterke optreden
Bonevacia was goed hersteld van de finale van de 4x400 meter gemengd, getuige zijn sterke optreden in de series. De 32-jarige atleet van Curaçao won zijn heat in 44,95, de vijfde tijd van allemaal, en maakte er na de finish een hele show van op de bloedhete atletiekbaan. "Dit is ons concert zonder publiek en ik geniet gewoon van elk moment dat ik op de baan sta", zei hij na de race, het zweet van zich afwissend. "Ik heb vannacht amper geslapen en was nerveuzer dan ooit. Maar als topsporter heb ik die spanning kunnen gebruiken om goed te presteren.’’
Hij wilde niet meer terugkijken op de finale van de 4x400 meter gemengde estafette, waarin het Nederlandse kwartet 0,14 seconden tekort kwam voor brons. "Het is Gods plan, je kan niet altijd winnen. Het is wat het is. Ik heb gehuild en dat was goed om de pijn weg te halen. De tranen hebben me geholpen om in mijn serie goed te staan. Ik liep met vertrouwen. Natuurlijk droom ik van de finale, maar ik moet het eerst doen.’’
Meer uit Sport
BRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.
17 minuten geledenTALLAHASSEE (ANP/BELGA) - Atlete Agnes Ngetich heeft in het Amerikaanse Tallahassee de gouden medaille veroverd bij het WK veldlopen. De 24-jarige Keniaanse liet Joy Cheptoyek uit Oeganda en de Ethiopische Senayet Getachew achter zich.
14 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen brons veroverd op de 1500 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse eindigde met 1.57,64 als derde. De Europese titel ging naar Ragne Wiklund uit Noorwegen. Met 1.56,24 bleef de Noorse de Tsjechische Nikola Zdrahalova voor, die tweede werd in 1.56,53.
16 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - De Nederlandse schaatsers hebben op de EK afstanden in Polen naast de medailles op de 5000 meter gegrepen. Kars Jansman was met 6.21,39 de beste Nederlander op de vierde plaats. De zege ging naar de van oorsprong Russische schaatser Vladimir Semirunniy, die uitkomt voor Polen. Hij schaatste met 6.11,13 een baanrecord.
16 uur geledenST. MORITZ (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Zwitserse St. Moritz voldaan aan de kwalificatie-eis voor de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo en zich geplaatst voor de Spelen. Wesselink eindigde met remmer Jelen Franjic als achtste op de Zwitserse natuurijsbaan, het beste resultaat voor de Nederlandse tweemansbob. De wedstrijd gold ook meteen als EK. Daarin is Wesselink als zesde geëindigd.
17 uur geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers uit Polen en Zwitserland hebben zich geplaatst voor de finale van de United Cup, het Australische toernooi voor gemengde landenteams. Zwitserland won in de halve finale met 2-1 van België, Polen versloeg de Verenigde Staten en staat zodoende voor de derde keer op rij in de finale van het toernooi. De afgelopen twee jaar was Polen verliezend finalist.
18 uur geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Wielrenner Pepijn Veenings heeft de 25e editie van de strandrace Egmond-Pier-Egmond gewonnen. De 21-jarige Zaandammer had voor de 38 kilometer in de vrieskou iets minder dan een uur nodig en kwam solo over de streep. Hij hield Timothy Dupont van een record af. De Belgische titelverdediger had als eerste de jaarlijkse strandrace voor de vierde keer willen winnen, maar hij eindigde slechts als achtste.
18 uur geleden