Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

400-metertroeven Bonevacia en Dobber kennen geen jaloezie

400-metertroeven Bonevacia en Dobber kennen geen jaloezie

TOKIO (ANP) - Voor jaloezie is geen plek bij de Liemarvin Bonevacia en Jochem Dobber. De twee atleten zijn concurrenten van elkaar op de individuele 400 meter, maar hebben elkaar hard nodig op de estafette. "Ik ben hartstikke trots dat we het samen doen en elkaar kunnen afwisselen in series en finales", zei Dobber na de series van de 400 meter, waarin hij zich met de derde plaats in de vijfde serie plaatste voor de halve finales.

De 24-jarige Dobber liep de dag ervoor de series van de 4x400 meter gemengd en hielp als startloper de estafetteploeg aan een finaleplaats op het nieuwe olympische nummer. Bonevacia nam in de finale zijn plek over. Nederland miste op een haar een medaille en werd vierde.

‘’Ik hield er wel rekening mee dat Liemarvin de finale zou lopen, maar was er toch een beetje sip over. Ik liep goed en in de euforie wil je het zelf doen. Het was ook best wel moeilijk om naar die finale te kijken, maar het is geen jaloezie. We doen hier op alle estafettes mee, dus we moeten schuiven in de opstelling, anders wordt het te druk voor iedereen. Ik ben juist trots wat het team heeft neergezet.’’

Sterke optreden

Bonevacia was goed hersteld van de finale van de 4x400 meter gemengd, getuige zijn sterke optreden in de series. De 32-jarige atleet van Curaçao won zijn heat in 44,95, de vijfde tijd van allemaal, en maakte er na de finish een hele show van op de bloedhete atletiekbaan. "Dit is ons concert zonder publiek en ik geniet gewoon van elk moment dat ik op de baan sta", zei hij na de race, het zweet van zich afwissend. "Ik heb vannacht amper geslapen en was nerveuzer dan ooit. Maar als topsporter heb ik die spanning kunnen gebruiken om goed te presteren.’’

Hij wilde niet meer terugkijken op de finale van de 4x400 meter gemengde estafette, waarin het Nederlandse kwartet 0,14 seconden tekort kwam voor brons. "Het is Gods plan, je kan niet altijd winnen. Het is wat het is. Ik heb gehuild en dat was goed om de pijn weg te halen. De tranen hebben me geholpen om in mijn serie goed te staan. Ik liep met vertrouwen. Natuurlijk droom ik van de finale, maar ik moet het eerst doen.’’

Meer uit Sport

Martín wint sprintrace MotoGP op Le Mans na bliksemstart

LE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.

2 uur geleden
Wielrenster Blasi houdt Van der Breggen van eindzege in Vuelta

L'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.

3 uur geleden
Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

22 uur geleden
Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

1 dag geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

1 dag geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

1 dag geleden
Goud voor judoka Gersjes bij grandslamtoernooi in Astana

ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.

1 dag geleden