Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

40 miljoen euro compensatie voor vuurwerkbranche na verbod

40 miljoen euro compensatie voor vuurwerkbranche na verbod

DEN HAAG (ANP) - De vuurwerkbranche krijgt van het kabinet zo'n 40 miljoen euro compensatie omdat er dit jaar rond de jaarwisseling een verbod komt op de verkoop en het afsteken van vuurwerk. Het eenmalige verbod moet voorkomen dat de zorg nog zwaarder wordt belast.

Dat zei staatssecretaris Stientje van Veldhoven (Infrastructuur) na de ministerraad. Eerder deze week lekte al uit dat er een vuurwerkverbod zou komen. Maar veel handelaren hebben al vuurwerk gekocht en zitten nu zonder inkomsten. Het vuurwerk hoeft niet vernietigd te worden, omdat het volgend jaar kan worden verkocht.

De compensatie is bedoeld voor het verlies aan omzet, maar volgens Van Veldhoven ook bedoeld voor de veilige opslag en transport van vuurwerk dat niet is verkocht. Er is voldoende opslagcapaciteit. De staatssecretaris gaat het voorstel nog bespreken met de vuurwerkbranche.

1300 mensen vroegen medische hulp

Bij de laatste jaarwisseling kwamen ongeveer 1300 mensen terecht in het ziekenhuis en bij huisartsenposten omdat ze vuurwerkletsel hadden opgelopen. De ziekenhuizen zijn overbelast door het coronavirus. Ook moet het vuurwerkverbod de politie ontlasten.

Het verbod zal worden gehandhaafd met boetes, zegt minister Ferd Grapperhaus (Justitie en Veiligheid). Een boete zal tenminste 100 euro bedragen. Dat betekent dat mensen die bekeurd worden ook een strafblad krijgen. Volgens de politie is de handhaving beter te doen als er een totaalverbod is, aldus Grapperhaus. "Dan is het duidelijker." Hij hoopt overigens dat het niet op handhaven zal aankomen. "Doe nou alsjeblieft verstandig mensen, leef dat verbod na", zegt de bewindsman.

Klein vuurwerk dat het hele jaar door verkocht mag worden, zoals sterretjes, knalerwtjes en trektouwtjes, valt niet onder het tijdelijke vuurwerkverbod.

Meer uit Binnenland

Meer discriminatieklachten toegewezen, leeftijd speelt vaker rol

UTRECHT (ANP) - Het College voor de Rechten van de Mens heeft vorig jaar vaker discriminatie vastgesteld dan in het jaar daarvoor. Een opvallende stijging zag het college in het aantal meldingen over leeftijdsdiscriminatie.

36 minuten geleden
Ook Huizen biedt excuses aan voor stiekem onderzoek naar moslims

HUIZEN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Huizen gaat ook excuses aanbieden voor een heimelijk onderzoek naar moskeegangers. Dat onderzoek schond de rechten van islamitische inwoners, en daarom heeft de gemeente een boete van 25.000 euro gekregen van de Autoriteit Persoonsgegevens.

1 uur geleden
PostNL hervat bezorging in Noord-Nederland

DEN HAAG (ANP) - PostNL hervat donderdag de bezorging van post en pakketten in het noorden van het land. Woensdag besloot het bedrijf de bezorging daar te staken door de gladheid op de weg, maar nu denkt PostNL dat bezorgen weer veilig kan.

1 uur geleden
Tien gemeenten krijgen privacyboete om onderzoeken naar moslims

DEN HAAG (ANP) - Tien gemeenten hebben een privacyboete gekregen van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP), omdat ze in het geheim onderzoek hebben gedaan naar islamitische inwoners. Het gaat om Eindhoven, Tilburg, Zoetermeer, Delft, Ede, Haarlemmermeer, Hilversum, Veenendaal, Huizen en Gooise Meren. Ze moeten allemaal 25.000 euro betalen, bij elkaar dus 250.000 euro.

3 uur geleden
Burgemeester Mark Boumans volgt Halsema op als beste bestuurder

AMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Mark Boumans van Doetinchem is gekozen tot de beste lokale bestuurder van 2025. Bestuurders en politici die hem nomineerden, omschreven hem als "communicatief sterk en daadkrachtig", meldt vakblad Binnenlands Bestuur dat de verkiezing voor de zeventiende keer organiseerde.

12 uur geleden
NVWA over AD-onderzoek asbest in speelzand: kunnen niet optreden

UTRECHT (ANP) - De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) zegt niet te kunnen optreden "op basis van bevindingen van het AD" over asbest in speelzand voor kinderen, laat de toezichthouder woensdag weten. De krant meldde eerder woensdag dat meerdere soorten speelzand die in Nederland te koop waren, besmet zijn met "de kankerverwekkende vezels".

13 uur geleden
Leeuwtje van Rembrandt geveild voor 15 miljoen dollar

NEW YORK (ANP) - Bij Sotheby's in New York is woensdag een krijttekening van Rembrandt voor 15 miljoen dollar (12,7 miljoen euro) geveild. Het is de schets 'Rustende jonge leeuw', die Rembrandt maakte tussen 1638 en 1642. De tekening stond in de veilingcatalogus voor tussen de 15 en 20 miljoen dollar (13 en 17 miljoen euro).

14 uur geleden