40-jarige man aangehouden om incident met rabbijn in Utrecht
UTRECHT (ANP) - De politie heeft zondagmiddag een 40-jarige man uit Utrecht aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een incident afgelopen vrijdag bij winkelcentrum Overvecht in de domstad. Daar werd een rabbijn naar eigen zeggen aangevallen, waarna hij aangifte deed.
De verdachte heeft zich zondag zelf bij de politie gemeld. De politie onderzoekt zijn betrokkenheid.
De 66-jarige rabbijn Aryeh Leib Heintz heeft verklaard dat tegen hem vrijdagmiddag rond 15.00 uur iets discriminerends werd gezegd en dat hij kort daarop een klap kreeg van diegene. Daarop deed hij aangifte. Uit het onderzoek kwam al de vermoedelijke identiteit van de verdachte naar voren, aldus de politie. Afgelopen vrijdag zei de politie al dat er camerabeelden veilig waren gesteld van het incident.
'Dagelijkse kost'
Meerderen spraken vrijdag hun afschuw uit over het incident, zoals burgemeester Sharon Dijksma van Utrecht en demissionair minister Dilan Yesilgöz van Justitie en Veiligheid.
Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) zei vrijdag dat het inmiddels bijna "dagelijkse kost" is "dat Joden slachtoffer worden van fysiek of verbaal geweld". Volgens de organisatie wordt in Amstelveen een vrouw wier dochter in het Israëlische leger dient al wekenlang lastiggevallen bij haar huis.
Lenny Kuhr
Afgelopen zondag werd een concert van zangeres Lenny Kuhr verstoord door pro-Palestijnse activisten. Ze maakten de zangeres uit voor moordenaar en terrorist en benoemden dat haar kinderen en kleinkinderen in Israël wonen.
Eerder deze week spraken de voorzitters van bijna alle Tweede Kamerfracties in een verklaring hun afschuw uit over de terugkeer van Jodenhaat "op plekken waar iedereen vrij en veilig moet kunnen samenkomen".
Meer uit Binnenland
SCHIPHOL (ANP) - Het gerechtshof Amsterdam heeft maandag bij de hervatting van het Marengo-proces geen concrete beslissing genomen over de situatie rondom de bijstand van Ridouan Taghi (48). "Dat zou prematuur zijn", zei de voorzitter. De hoofdverdachte zit al bijna een jaar zonder advocaat, sinds de aanhouding van zijn raadsman Vito Shukrula in april.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Russische staatshackers proberen wereldwijd toegang te krijgen tot accounts van hoogwaardigheidsbekleders, militairen en ambtenaren op de berichtendiensten WhatsApp en Signal. Nederland vormt daarop geen uitzondering, waarschuwen de inlichtingendiensten AIVD en MIVD. De hackers hebben met deze campagne waarschijnlijk al gevoelige informatie in handen gekregen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het bestuur van BBB "betreurt" dat een brief waarin een groep prominente leden zorgen uitte over de gang van zaken binnen de partij, "in de media is beland". Dat laat secretaris Ronne Smolders in een verklaring weten. In de brief spraken enkele tientallen leden, onder wie senatoren en oud-bewindspersonen, hun ongenoegen uit over het vertrek van Mona Keijzer, nadat zij gepasseerd was als opvolger van partijleider Caroline van der Plas.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Franse muziekpionier Jean-Michel Jarre is dit najaar eregast tijdens het Amsterdam Dance Event (ADE). Hij verzorgt in die hoedanigheid het openingsconcert in AFAS Live. Ook laat hij zich interviewen tijdens de ADE-conferentie.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - Het aantal mensen dat gebruikmaakt van voedselbanken is vorig jaar gestegen. Voedselbanken Nederland denkt dat mensen de voedselbanken beter weten te vinden, maar ziet ook steeds meer gepensioneerden zonder aanvullend pensioen, zzp'ers en andere werkenden die niet kunnen rondkomen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Honderd verdachten van oplichting zijn vanaf maandag te zien op digitale schermen langs de weg, op stations, in reclames op televisie, op sociale media en op de website van de politie. De verdachten worden eerst onherkenbaar getoond. Als zij zich niet melden, gebeurt dat vanaf 23 maart herkenbaar. Deze campagne wordt naast opsporing van verdachten ingezet om nieuwe daders te ontmoedigen.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - In een restaurant aan de Kruisstraat in Eindhoven is brand uitgebroken nadat vermoedelijk zwaar vuurwerk naar binnen was gegooid. Dat meldt de politie op X. Het vuurwerk veroorzaakte een explosie. Er is niemand gewond geraakt.
8 uur geleden