
40-jarige man aangehouden om incident met rabbijn in Utrecht
UTRECHT (ANP) - De politie heeft zondagmiddag een 40-jarige man uit Utrecht aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een incident afgelopen vrijdag bij winkelcentrum Overvecht in de domstad. Daar werd een rabbijn naar eigen zeggen aangevallen, waarna hij aangifte deed.
De verdachte heeft zich zondag zelf bij de politie gemeld. De politie onderzoekt zijn betrokkenheid.
De 66-jarige rabbijn Aryeh Leib Heintz heeft verklaard dat tegen hem vrijdagmiddag rond 15.00 uur iets discriminerends werd gezegd en dat hij kort daarop een klap kreeg van diegene. Daarop deed hij aangifte. Uit het onderzoek kwam al de vermoedelijke identiteit van de verdachte naar voren, aldus de politie. Afgelopen vrijdag zei de politie al dat er camerabeelden veilig waren gesteld van het incident.
'Dagelijkse kost'
Meerderen spraken vrijdag hun afschuw uit over het incident, zoals burgemeester Sharon Dijksma van Utrecht en demissionair minister Dilan Yesilgöz van Justitie en Veiligheid.
Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) zei vrijdag dat het inmiddels bijna "dagelijkse kost" is "dat Joden slachtoffer worden van fysiek of verbaal geweld". Volgens de organisatie wordt in Amstelveen een vrouw wier dochter in het Israëlische leger dient al wekenlang lastiggevallen bij haar huis.
Lenny Kuhr
Afgelopen zondag werd een concert van zangeres Lenny Kuhr verstoord door pro-Palestijnse activisten. Ze maakten de zangeres uit voor moordenaar en terrorist en benoemden dat haar kinderen en kleinkinderen in Israël wonen.
Eerder deze week spraken de voorzitters van bijna alle Tweede Kamerfracties in een verklaring hun afschuw uit over de terugkeer van Jodenhaat "op plekken waar iedereen vrij en veilig moet kunnen samenkomen".
Meer uit Binnenland
MAASTRICHT (ANP) - In Limburg zijn hagelstenen zo groot als knikkers naar beneden gekomen, zegt Buienradar. Het KNMI waarschuwde eerder al voor onweer en mogelijk wateroverlast in het zuiden van de provincie.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid moet mede-aandeelhouder worden van 'strategisch relevante' defensiebedrijven, bepleit Frans Timmermans zaterdagavond in de talkshow Dit is Tijs. "Die bedrijven hebben maar één klant, en dat is de belastingbetaler", aldus de leider van de grootste oppositiepartij GroenLinks-PvdA. Daarom vindt hij dat de overheid er ook wat over te zeggen moet hebben.
9 uur geledenWEERT (ANP) - Een 42-jarige Poolse man is zaterdag overleden tijdens het zwemmen in een meer bij het Limburgse Weert. Het gaat volgens de politie om een noodlottig ongeval.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal meldingen over verwaarloosde huisdieren is vorig jaar verder toegenomen, meldt de Landelijke Inspectie Dierenwelzijn (LID). Vooral het aantal verwaarloosde katten is gestegen.
12 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het protest van enkele tientallen activisten van Extinction Rebellion (XR) op het Media Park in Hilversum, bij het gebouw van de NOS, is zonder incidenten verlopen. De actie, die rond het middaguur begon, is omstreeks 14.30 uur beëindigd.
13 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Tientallen activisten van Extinction Rebellion voeren actie op het Media Park in Hilversum, bij een gebouw van de NOS. Ze vinden dat de berichtgeving van de omroep over klimaatzaken is gebaseerd op "misleidende frames" en stellen dat de NOS een duidelijker verband moet leggen tussen "de klimaatcrisis en extreem weer". Ook pleiten ze voor een wekelijks "klimaatjournaal waarin klimaatrechtvaardigheid centraal staat".
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Den Haag zijn twintig woningen ontruimd nadat brand was uitgebroken in een spouwmuur. Het vuur ontstond rond 11.00 uur in de Markensestraat in de wijk Duindorp. Ongeveer een uur later was de brand onder controle, laat een woordvoerder van de Veiligheidsregio Haaglanden weten. Niemand raakte gewond.
15 uur geleden