40-jarige man aangehouden om incident met rabbijn in Utrecht
UTRECHT (ANP) - De politie heeft zondagmiddag een 40-jarige man uit Utrecht aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een incident afgelopen vrijdag bij winkelcentrum Overvecht in de domstad. Daar werd een rabbijn naar eigen zeggen aangevallen, waarna hij aangifte deed.
De verdachte heeft zich zondag zelf bij de politie gemeld. De politie onderzoekt zijn betrokkenheid.
De 66-jarige rabbijn Aryeh Leib Heintz heeft verklaard dat tegen hem vrijdagmiddag rond 15.00 uur iets discriminerends werd gezegd en dat hij kort daarop een klap kreeg van diegene. Daarop deed hij aangifte. Uit het onderzoek kwam al de vermoedelijke identiteit van de verdachte naar voren, aldus de politie. Afgelopen vrijdag zei de politie al dat er camerabeelden veilig waren gesteld van het incident.
'Dagelijkse kost'
Meerderen spraken vrijdag hun afschuw uit over het incident, zoals burgemeester Sharon Dijksma van Utrecht en demissionair minister Dilan Yesilgöz van Justitie en Veiligheid.
Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) zei vrijdag dat het inmiddels bijna "dagelijkse kost" is "dat Joden slachtoffer worden van fysiek of verbaal geweld". Volgens de organisatie wordt in Amstelveen een vrouw wier dochter in het Israëlische leger dient al wekenlang lastiggevallen bij haar huis.
Lenny Kuhr
Afgelopen zondag werd een concert van zangeres Lenny Kuhr verstoord door pro-Palestijnse activisten. Ze maakten de zangeres uit voor moordenaar en terrorist en benoemden dat haar kinderen en kleinkinderen in Israël wonen.
Eerder deze week spraken de voorzitters van bijna alle Tweede Kamerfracties in een verklaring hun afschuw uit over de terugkeer van Jodenhaat "op plekken waar iedereen vrij en veilig moet kunnen samenkomen".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Een 61-jarige man uit Hillegom is door de Haagse rechtbank veroordeeld tot het betalen van 302.000 euro aan de Nederlandse staat. Pieter K. heeft mensen opgelicht en het geld dat hij inzamelde aan privé-uitgaven besteed.
56 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Iraanse ambassadeur moest dinsdagmiddag naar het ministerie van Buitenlandse Zaken om zich te verantwoorden voor een Nederlandse diplomatieke zending die door Iran in beslag is genomen. Het is nog niet bekend of de zending inmiddels is vrijgegeven. Het ministerie spreekt van een "diplomatiek incident" en noemt het "onacceptabel".
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Het boek De herinnerde soldaat van de Nederlandse schrijfster Anjet Daanje staat op de longlist van de International Booker Prize. Dat maakte de organisatie achter de prestigieuze prijs voor het beste naar het Engels vertaalde fictiewerk dinsdag bekend.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De landelijke intocht van Sinterklaas is dit jaar in Grave (gemeente Land van Cuijk), meldt de NTR. Sinterklaas komt op zaterdag 14 november aan in de Brabantse plaats. Vorig jaar kwam de goedheiligman aan op Texel.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op zaterdag 28 februari en zondag 1 maart rijden er geen treinen van en naar station Amsterdam Zuid, meldt ProRail. Dat komt door werkzaamheden. Het station wordt vernieuwd.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag in hoger beroep vijftien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 37-jarige Sander K. voor het verkrachten en doden van Arina Sasina (34) uit Amsterdam. K. sneed het lichaam van de vrouw daarna in stukken. Hij werd opgepakt voordat hij de lichaamsdelen kon laten verdwijnen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De alarmcentrales van de ANWB en Eurocross hebben dit wintersportseizoen voorlopig meer hulpverzoeken gekregen na wintersportongelukken vergeleken met vorig jaar. De hulpdiensten staan Nederlandse wintersporters bij na ongevallen. Beide centrales repatrieerden dit jaar al meer dan tweehonderd onfortuinlijke wintersporters.
8 uur geleden