
40 jaar cel voor twee broers in moordzaak Maltese journalist
VALLETTA (ANP/AFP) - De twee broers die in Malta verdacht worden van moord op journalist Daphne Caruana Galizia hebben een celstraf van veertig jaar gekregen. Na een deal met justitie bekenden de twee halverwege het proces vrijdag schuld, terwijl ze aan het begin van de zitting hun betrokkenheid nog ontkenden.
"Hun standpunt is veranderd (...) ze verklaren schuldig te zijn", zei de advocaat van George en Alfred Degiorgio na een ingelaste pauze tijdens het proces. In ruil voor de bekentenis kregen de broers uiteindelijk een mildere straf voor de moord op Caruana Galizia, die onderzoek deed naar corruptie in de kleine EU-lidstaat. Ze kwam in 2017 om het leven door een autobom.
Vorig jaar heeft een derde verdachte al vijftien jaar gevangenisstraf gekregen voor zijn rol bij de moord. Daarnaast is tegen de rijke Maltese zakenman Yorgen Fenech een levenslange celstraf geëist. Hij is door een tussenpersoon, die ook is opgepakt, aangewezen als de opdrachtgever.
Na de aanslag moest de regering van premier Joseph Muscat opstappen, omdat duidelijk werd dat leden van zijn regering banden hadden met Fenech en dat zij geld zouden ontvangen van de zakenman.
Tweede Kamerlid Pieter Omtzigt heeft namens de Raad van Europa als speciaal onderzoeker zich ook met de moord beziggehouden.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense autoriteiten melden dat Rusland een van de grootste gecombineerde aanvallen met drones en raketten op Kyiv heeft uitgevoerd sinds het begin van de oorlog. Nieuwssite Kyiv Independent schrijft dat zeker vijftien burgers medische hulp nodig hadden.
1 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR/AFP) - In Australië zijn nog steeds tienduizenden mensen afgesneden van de buitenwereld na overstromingen in het zuidoosten. Die hebben het leven gekost aan vijf mensen en een enorme ravage aangericht.
1 uur geledenARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft vrijdag bevolen dat journalisten verplicht een officiële escorte moeten hebben in een groot deel van het Pentagon. Het is de nieuwste in een reeks beperkingen die de regering-Trump aan de pers heeft opgelegd.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Volgens de burgemeester van Kyiv is de stad zaterdagochtend geraakt door een Russische drone- en raketaanval. "Explosies in de hoofdstad. De luchtafweer is geactiveerd. De stad en de regio worden gezamenlijk aangevallen door de vijand", schreef hij op Telegram.
6 uur geledenHAMBURG (ANP) - De verdachte van de mesaanval op een perron van het centraal station van Hamburg moet zaterdag voor de rechter-commissaris verschijnen. Dat heeft een politiewoordvoerder gemeld.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben vrijdag de eerste stappen gezet om de sancties tegen Syrië op te heffen. Eerder had president Donald Trump aangekondigd dat zijn regering de sancties zou intrekken.
10 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben 79 mijnwerkers geëvacueerd die vastzaten in een Zuid-Afrikaanse goudmijn in de buurt van Johannesburg. Ruim honderd van hun collega's zitten nog steeds vast onder de grond, maakte de mijndirectie bekend.
12 uur geleden