Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

40 jaar cel voor oud-programmeur CIA die naar WikiLeaks lekte

40 jaar cel voor oud-programmeur CIA die naar WikiLeaks lekte

NEW YORK (ANP) - Een voormalige CIA-programmeur is donderdag veroordeeld tot 40 jaar gevangenisstraf omdat hij software van deze Amerikaanse inlichtingendienst naar WikiLeaks lekte.

Een Amerikaanse districtsrechter veroordeelde de 35-jarige Joshua Schulte voor spionage, hacken, minachting van de rechtbank, het afleggen van valse verklaringen tegenover de FBI en het in bezit hebben van kinderpornografie.

Schulte werkte van 2012 tot 2016 voor de CIA, waarbij hij software gebruikte om in te breken in computersystemen. Nadat hij zijn baan had opgezegd, stuurde hij de software door naar onthullingssite WikiLeaks, die in 2017 begon met het publiceren van informatie over de computerprogramma's die de CIA gebruikt om te hacken. Volgens de CIA is dit het grootste datalek in de geschiedenis van de inlichtingendienst.

Meer uit Buitenland

Iran kondigt 'beslissende' reactie aan na nieuwe VS-aanvallen

TEHERAN (ANP) - Iran kondigt represailles aan tegen de Verenigde Staten, nadat het Amerikaanse leger in de nacht van dinsdag op woensdag luchtaanvallen uitvoerde op Iraanse doelen rond de Straat van Hormuz. Volgens nieuwszender IRIB waren er zes explosies te horen op het Iraanse eiland Qeshm, zeven in de stad Sirik en nog meer in de grote havenstad Bandar Abbas.

2 uur geleden
Ook Sanders wil dat Platner zich terugtrekt uit senaatsrace Maine

WASHINGTON (ANP) - Ook Bernie Sanders dringt er bij de Democratische kandidaat Graham Platner op aan zich terug te trekken uit de senaatsrace in de Amerikaanse staat Maine. Sanders, een onafhankelijke senator die deel uitmaakt van de Democratische fractie in de Senaat, was de prominentste voorstander van de progressieve Platner in Washington.

2 uur geleden
Dodental door aardbevingen Venezuela opgelopen tot bijna 3700

CARACAS (ANP) - Het dodental van de dubbele aardbeving die Venezuela op 24 juni trof, is opgelopen tot 3685. "Officiƫle cijfers per 7 juli: 3685 doden, 16.740 gewonden", aldus een verklaring van de regering, waarin geen melding werd gemaakt van het aantal vermisten. Zondag stond het aantal doden nog op 3535.

3 uur geleden
VS voeren 'krachtige' luchtaanvallen uit op Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft een reeks "krachtige" luchtaanvallen op Iran uitgevoerd, meldt het Amerikaanse centrale commando CENTCOM op X.

4 uur geleden
Marine Le Pen doet toch mee aan presidentsverkiezingen Frankrijk

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse radicaalrechtse politica Marine Le Pen stelt zich toch verkiesbaar bij de komende presidentsverkiezingen in Frankrijk in 2027. Dat maakte ze dinsdagavond bekend. Eerder op de dag werd Le Pen in hoger beroep veroordeeld voor misbruik van EU-geld. Ze kondigde aan tegen de uitspraak in cassatie te gaan.

7 uur geleden
Prins Harry: geen gerechtigheid gekregen in Daily Mail-zaak

LONDEN (ANP) - De Britse prins Harry vindt dat hij en de andere aanklagers in de Daily Mail-zaak geen gerechtigheid hebben gekregen. "We kwamen naar de rechtbank voor gerechtigheid en verantwoording. Maar we hebben geen van beide gekregen", liet de prins in een verklaring aan Britse media weten.

8 uur geleden
Straten in Manhattan afgesloten om instortingsgevaar flat

NEW YORK (ANP) - Meerdere straten in het centrum van Manhattan zijn afgesloten vanwege instortingsgevaar van een wolkenkrabber. Volgens burgemeester Zohran Mamdani van New York blijft het 37 verdiepingen tellende gebouw bewegen. Hij beschreef de situatie als ernstig en heeft een groot gebied om de toren heen afgesloten.

8 uur geleden