Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

40 beademingsapparaten van Defensie naar ziekenhuizen

40 beademingsapparaten van Defensie naar ziekenhuizen

ZOETERMEER (ANP) - Militairen zijn maandag begonnen met de distributie van veertig beademingsapparaten van Defensie naar zeven ziekenhuizen. De apparatuur is nodig om ernstig zieke coronapatiënten te beademen op intensivecare-afdelingen van die ziekenhuizen.

Wegens de coronacrisis is er grote vraag naar deze levensreddende apparatuur. Het aantal ic-bedden wordt fors uitgebreid vanwege de verwachte toestroom van nieuwe patiënten.

Minister van Defensie Ank Bijleveld beloofde eerder al steun namens de militaire organisatie om te helpen in de strijd tegen corona. "Uiteraard doen we wat mogelijk is om de Nederlandse bevolking waar mogelijk bij te staan", aldus Bijleveld.

Afgelopen zaterdag zijn medische planners van Defensie aan de slag gegaan in Brabantse ziekenhuizen, waar de ziekenhuizen patiënten moeten herverdelen over andere ziekenhuizen elders in het land. Nog eens vijf militaire planners ondersteunen het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport bij de aanpak van de crisis. En verder assisteren drie planners bij het ombouwen van het Van der Valk-hotel in Uden naar een tijdelijk ziekenhuis. Daardoor wordt het naastgelegen Bernhoven-ziekenhuis ontlast.

Defensie zegt rekening te houden met een grotere hulpvraag naarmate de coronacrisis vordert.

Meer uit Binnenland

Vrouwen geweld Utrecht onderschrijven conclusies over voorval

UTRECHT (ANP) - De vrouwen die betrokken waren bij het incident in Utrecht waarbij een politieagent geweld gebruikte, onderschrijven de conclusie dat er toen "deels disproportioneel geweld" tegen hen is gebruikt. Dat laat hun advocaat vrijdag weten. "Cliënten zijn ook verheugd om te horen dat de politie daar haar verantwoordelijkheid voor wil nemen en lering uit wil trekken", stelt hij.

3 uur geleden
Raad voor de rechtspraak: hack onhandig, maar niet ontregelend

DEN HAAG (ANP) - De hack bij de Raad voor de rechtspraak is onhandig voor medewerkers, maar verder niet ontregelend. Dat laat een woordvoerster weten. Volgens haar kunnen medewerkers een app nu niet meer gebruiken waardoor bijvoorbeeld e-mails niet meer op de telefoon bekeken kunnen worden. Via de laptop kan alles wel gewoon gebruikt worden.

5 uur geleden
Politie: geweld bij bollendak Utrecht deels niet volgens regels

UTRECHT (ANP) - Het geweld dat een politieagent in Utrecht eind januari gebruikte bij de aanhouding van een vrouw onder het bollendak bij Utrecht Centraal, voldeed deels niet aan de instructies. Dat concludeert politiechef Yvonne Hondema vrijdagavond in een bericht over het incident. Een politiewoordvoerder laat weten dat er voor de agent geen consequenties volgen.

5 uur geleden
VU 'aangedaan' door ervaringen studenten met misdragende student

AMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit (VU) is "aangedaan" door ervaringen die meerdere studenten beschrijven te hebben meegemaakt met een andere student, die zich zou hebben misdragen. Het Parool bericht hier vrijdag over. Inhoudelijk zegt de universiteit om privacyredenen niet in te kunnen gaan op "meldingen die bij ons bekend zijn", meldt de onderwijsinstelling in een verklaring.

5 uur geleden
Nog niet alle Vierdaagse-tickets uitverkocht

NIJMEGEN (ANP) - Tijdens de eerste inschrijfperiode van de Vierdaagse zijn er 44.638 tickets verkocht voor het Nijmeegse wandelevenement in juli. Dat betekent dat er nog 2362 startbewijzen te vergeven zijn. Die gaan komende maandag in de verkoop, laat de organisatie weten.

6 uur geleden
Limburg verkent komst van kleine kerncentrales

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg gaat een verkennend onderzoek uitvoeren naar kleine kerncentrales, zogeheten SMR's. De provincie heeft daar geld voor ontvangen van het Rijk, zei gedeputeerde Marc van Caldenberg (SP). Er wordt onder meer gekeken naar de randvoorwaarden die nodig zijn om kleine modulaire reactoren neer te kunnen zetten in Limburg.

6 uur geleden
Gegevens gelekt van medewerkers AP en Raad voor de rechtspraak

DEN HAAG (ANP) - Door een datalek zijn gegevens van medewerkers van de Autoriteit Persoonsgegevens (AP) en Raad voor de rechtspraak gelekt, melden de demissionaire staatssecretarissen Arno Rutte (Justitie en Veiligheid, VVD) en Eddie van Marum (Binnenlandse Zaken, BBB).

7 uur geleden