Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

4 jaar cel voor commando Sil A. voor drugs- en wapenhandel

4 jaar cel voor commando Sil A. voor drugs- en wapenhandel

ARNHEM (ANP) - Commando Sil A. is maandag door de militaire kamer van de rechtbank Arnhem veroordeeld tot vier jaar cel voor betrokkenheid bij drugs- en wapensmokkel. Volgens de rechter heeft de 44-jarige A. meegeholpen aan de voorbereiding van twee grote coketransporten vanuit Suriname naar Antwerpen en Hamburg.

"Dat hij dit deed toen hij in dienst was als militair, maakt het nog erger. Hij had een voorbeeldfunctie, daar is hij niet zorgvuldig mee omgegaan", aldus de rechter. Volgens hem heeft A. het Korps Commandotroepen "enorme schade" toegebracht met zijn gedrag.

Volgens de rechtbank is ook bewezen dat A. als wapenhandelaar is opgetreden voor Gregory F., een jeugdvriend van hem F. is in 2021 aangehouden op Curaçao en recent veroordeeld tot negen jaar cel voor cocaïnehandel. Het onderzoek naar F. begon na de aanhouding van Ridouan Taghi in Dubai.

Neutraliseren

Het verhaal ging dat het lid van de elitetroepen ook contact had met Marengo-hoofdverdachte Taghi, tot A. verklaarde dat hij in 2019 was benaderd om Taghi te ontvoeren of 'neutraliseren" een eufemisme voor doden. Taghi was toen nog voortvluchtig, justitie was naarstig naar hem op zoek. De advocaten van Taghi hebben meerdere keren de rechtbank gevraagd om A. hierover te mogen horen in het Marengo-proces, maar dat verzoek is afgewezen.

Er was door het Openbaar Ministerie zes jaar cel tegen A. geëist. Het OM verdacht hem van meer drugs- en wapengerelateerde misdrijven, maar de rechtbank ziet daar geen onomstotelijk bewijs voor.

Tunnelvisie

A. heeft de aantijgingen altijd ontkend. Zijn advocaat had tijdens de behandeling van de zaak het OM en de Koninklijke Marechaussee "tunnelvisie" verweten. Volgens hem was er geen sprake van een eerlijk proces.

A. en zijn advocaat waren maandag niet aanwezig bij de uitspraak. Zijn advocaat kan nog niet zeggen of ze in hoger beroep gaan.

Meer uit Binnenland

Delfland is wachten zat en gaat schadelijke rivierkreeften vangen

DEN HAAG (ANP) - Na een paar proeven gaat het Hoogheemraadschap van Delfland nu op grote schaal Amerikaanse rivierkreeften in het water vangen. Op 170 locaties, verspreid over het werkgebied van Delfland in de provincie Zuid-Holland, wil het waterschap de explosief gegroeide populatie rivierkreeften fors terugdringen. Het wegvangen van de diertjes in 59 kilometer aan water kost zeker 20 miljoen euro.

58 minuten geleden
Weeronline: ijzel houdt in noorden mogelijk tot middag aan

HOUTEN (ANP) - In het noorden van het land houdt de ijzel mogelijk tot de middag aan, meldt Weeronline. Ook daarna kan het lokaal nog steeds glad zijn, omdat het kwik rond het vriespunt blijft. Voor de Waddeneilanden en Friesland geldt nog tot 09.00 uur code oranje om verraderlijke gladheid. In Groningen en Drenthe is de weerwaarschuwing inmiddels overgegaan naar code geel.

3 uur geleden
Schoof: dit is geen crisistop, angel is eruit

BRUSSEL (ANP) - Volgens demissionair premier Dick Schoof is de top van EU-regeringsleiders van donderdagavond "geen crisistop". Het is volgens hem een top over de trans-Atlantische relaties, zei hij bij aankomst in Brussel. "De angel is er sinds gisteren wel uit."

14 uur geleden
Twintig inwoners Utrecht nog niet terug naar huis door explosie

UTRECHT (ANP) - Twintig inwoners van Utrecht kunnen nog niet terug naar huis als gevolg van de explosie in de Visscherssteeg vorige week donderdag, meldt de gemeente Utrecht in een raadsbrief. Zij hebben allemaal tijdelijk onderdak gekregen.

14 uur geleden
Brekelmans vindt mogelijke inzet handelsbazooka 'niet verstandig'

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt het 'niet verstandig' als Nederland in Europa pleit voor de mogelijke inzet van verregaande handelssancties tegen de VS, zolang die de claim op Groenland niet laten varen. "Vrijwel iedereen zegt nu: we escaleren nu verder niet," zegt defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) over de houding van andere Europese landen. Hij wil op dit moment geen "dreigement of politiek signaal" afgeven richting de VS.

15 uur geleden
Het ultieme geheim van Dan Brown is best verkochte boek van 2025

AMSTERDAM (ANP) - Het boek Het ultieme geheim van Dan Brown was het bestverkochte boek van 2025. Dat heeft de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) bekendgemaakt. In Het ultieme geheim raakt hoogleraar kunstgeschiedenis Robert Langdon betrokken bij een moordmysterie in Praag. Het is het nieuwe boek in dezelfde reeks als De Da Vinci Code. Het boek is ruim 234.000 keer verkocht. Dat is bijna 40 procent meer dan het bestverkochte boek van het jaar daarvoor, De Camino van Anya Niewierra

16 uur geleden
Eerste bewoners seniorenflat Vlissingen kunnen terug na explosie

VLISSINGEN (ANP) - De eerste bewoners van de seniorenflat in Vlissingen waar vorige week een explosie en brand waren, kunnen volgende week woensdag terug naar hun huizen. De woningen zijn bewoonbaar gemaakt, laat woningcorporatie l'escaut weten.

16 uur geleden