Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

4 jaar cel voor commando Sil A. voor drugs- en wapenhandel

4 jaar cel voor commando Sil A. voor drugs- en wapenhandel

ARNHEM (ANP) - Commando Sil A. is maandag door de militaire kamer van de rechtbank Arnhem veroordeeld tot vier jaar cel voor betrokkenheid bij drugs- en wapensmokkel. Volgens de rechter heeft de 44-jarige A. meegeholpen aan de voorbereiding van twee grote coketransporten vanuit Suriname naar Antwerpen en Hamburg.

"Dat hij dit deed toen hij in dienst was als militair, maakt het nog erger. Hij had een voorbeeldfunctie, daar is hij niet zorgvuldig mee omgegaan", aldus de rechter. Volgens hem heeft A. het Korps Commandotroepen "enorme schade" toegebracht met zijn gedrag.

Volgens de rechtbank is ook bewezen dat A. als wapenhandelaar is opgetreden voor Gregory F., een jeugdvriend van hem F. is in 2021 aangehouden op Curaçao en recent veroordeeld tot negen jaar cel voor cocaïnehandel. Het onderzoek naar F. begon na de aanhouding van Ridouan Taghi in Dubai.

Neutraliseren

Het verhaal ging dat het lid van de elitetroepen ook contact had met Marengo-hoofdverdachte Taghi, tot A. verklaarde dat hij in 2019 was benaderd om Taghi te ontvoeren of 'neutraliseren" een eufemisme voor doden. Taghi was toen nog voortvluchtig, justitie was naarstig naar hem op zoek. De advocaten van Taghi hebben meerdere keren de rechtbank gevraagd om A. hierover te mogen horen in het Marengo-proces, maar dat verzoek is afgewezen.

Er was door het Openbaar Ministerie zes jaar cel tegen A. geëist. Het OM verdacht hem van meer drugs- en wapengerelateerde misdrijven, maar de rechtbank ziet daar geen onomstotelijk bewijs voor.

Tunnelvisie

A. heeft de aantijgingen altijd ontkend. Zijn advocaat had tijdens de behandeling van de zaak het OM en de Koninklijke Marechaussee "tunnelvisie" verweten. Volgens hem was er geen sprake van een eerlijk proces.

A. en zijn advocaat waren maandag niet aanwezig bij de uitspraak. Zijn advocaat kan nog niet zeggen of ze in hoger beroep gaan.

Meer uit Binnenland

OM onderzoekt jarenlange mishandeling kinderen in Groningen

GRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.

1 uur geleden
Rotterdam herdenkt Duits bombardement in 1940

ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is herdacht dat de stad 86 jaar geleden, op 14 mei 1940, werd getroffen door een bombardement door nazi-Duitsland. Daarbij kwamen bijna 900 mensen om het leven en raakten 80.000 Rotterdammers hun huis kwijt door branden na de bommenregen.

1 uur geleden
Opnieuw aanhoudingen bij protest tegen noodopvang in Apeldoorn

APELDOORN (ANP) - De politie heeft woensdagavond in Apeldoorn vijf mensen aangehouden bij een demonstratie tegen noodopvang voor asielzoekers. Op de rotonde in de wijk De Maten is de afgelopen tijd vaker geprotesteerd tegen de opvangplannen van de Gelderse gemeente.

3 uur geleden
Minderjarige aangehouden voor eerdere vernieling Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft dinsdag een jongen uit Utrecht aangehouden voor betrokkenheid bij de vernieling van het gemeentehuis in Loosdrecht op Koningsdag. Die avond werden onder andere meerdere ramen van het pand ingegooid en hekken vernield.

7 uur geleden
Aanhoudingen Loosdrecht onder meer om bezit vuurwerk

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft woensdagavond tijdens een anti-azc-protest in Loosdrecht onder meer mensen opgepakt voor het bezitten van vuurwerk en openbare dronkenschap. Dit is donderdag bekendgemaakt. Eerder werd al gemeld dat het ging om vier aanhoudingen.

7 uur geleden
Radboudumc: bloedonderzoek toont dat personeel geen risico vormde

NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.

17 uur geleden
Politie beëindigt protest Loosdrecht en zet waterkanon in

LOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.

17 uur geleden