3x3-basketballers naar knock-outfase na zege op Litouwen
PARIJS (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers hebben zich geplaatst voor de knock-outfase van de Olympische Spelen. Op het Place de la Concorde versloegen ze Litouwen met 19-16.
Eerder op de dag boekten Dimeo van der Horst, Arvin Slagter, Worthy de Jong en Jan Driessen ook al een zege op Polen. Tegen Litouwen kreeg die overwinning een goed vervolg. Slagter maakte vlak voor tijd een belangrijke tweepunter, vlak nadat Litouwen op 16-16 was gekomen. De Jong zette de eindstand op het bord.
Nederland heeft nu vier duels gewonnen en twee verloren. Oranje treft alleen nog de Verenigde Staten in de poulefase.
De beste twee teams plaatsen zich direct voor de halve finales. De nummers 3 tot en met 6 spelen in twee kwartfinales voor de andere twee plaatsen bij de laatste vier. Bij de Spelen in Tokio van 2021, toen de sport voor het eerst olympisch was, reikte Nederland tot de kwartfinales.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - De Noorse schaatser Bjørn Magnussen heeft voor een jaar getekend bij Team Essent, de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie. De 28-jarige Magnussen beleefde afgelopen seizoen zijn beste tot nu toe met de 6e plaats op de WK sprint, 13e op de olympische 500 meter en 21e op de 1000 meter in Milaan.
4 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.
19 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.
1 dag geledenBOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.
1 dag geleden