Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

3x3 basketballers na verlenging onderuit tegen Belgen

3x3 basketballers na verlenging onderuit tegen Belgen

TOKIO (ANP) - De Nederlandse 3x3 basketballers zijn in hun vijfde duel tegen de tweede nederlaag aangelopen. België was na verlenging met 18-17 te sterk. Nederland keek vrijwel de hele wedstrijd tegen een achterstand aan, maar wist in de slotfase nog op 16-16 te komen. In de extra speeltijd was België de ploeg die als eerste de 2 benodigde punten maakte, dankzij een afstandsschot van Thibaut Vervoort.

Oranje kon een groot gedeelte van de wedstrijd niet beschikken over Ross Bekkering die al na enkele minuten een blessure aan zijn hand opliep, waardoor Arvin Slagter, Jessey Voorn en Dimeo van der Horst het zonder wissel moesten stellen. Het spelen met slechts drie man kostte veel kracht en de ploeg koos bewust voor schoten van afstand, die 2 punten opleveren. Voorn was daarin de specialist, hij mikte er vier 2-punters in.

Later maandag speelt Nederland zijn zesde pouleduel tegen Polen. Het is nog onduidelijk of Bekkering dan kan meedoen. Met drie overwinningen in vijf wedstrijden staat de Nederlandse ploeg op de derde plaats, achter het nog ongeslagen Servië en Letland, dat ook drie zeges boekte maar over iets betere doelcijfers beschikt. De nummers 1 en 2 in de poule van acht kwalificeren zich voor de halve finales. De nummers 3 tot en met 6 gaan naar de kwartfinales.

Drie of vier spelers

"De wedstrijd kantelde volledig toen wij de wedstrijd met drie man moesten uitspelen", zei een zwaar zwetende Slagter. "Met vier man is het al zwaar, laat staan met drie man. Het is nog niet duidelijk hoe ernstig de blessure van Ross is. Als hij bijvoorbeeld een vinger heeft gebroken, dan zie ik niet hoe hij het toernooi verder kan spelen".

Volgens Slagter zijn de regels duidelijk. "Tijdens het toernooi mogen we niet meer wisselen. De vier spelers die op de dag voor aanvang zijn aangewezen moeten het toernooi spelen. Valt er iemand weg, dan moeten de overige drie door. Maar laat ik niet te veel gissen nu en hopen dat het meevalt."

Meer uit Sport

Trump geeft hoge onderscheiding aan olympische ijshockeyer

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump geeft de Presidential Medal of Freedom aan Connor Hellebuyck, de keeper van het ijshockeyteam dat zondag goud won op de Olympische Spelen. Hij speelde met belangrijke reddingen een grote rol in de finale.

4 uur geleden
Tophonkballer Jonathan Schoop niet langer vast

WILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.

7 uur geleden
Koningspaar en Amalia eren olympische medaillewinnaars

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.

15 uur geleden
Nieuwe olympische kampioenen Ridders in de Orde van Oranje-Nassau

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.

17 uur geleden
Schaatsster Kok wil 'motivatie' zijn na succesvolle Spelen

DEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.

18 uur geleden
Premier Jetten hoopt op olympische toppers van de toekomst

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.

19 uur geleden
Nederlandse officials afwezig bij openingsceremonie Paralympics

ARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.

20 uur geleden