Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

3x3 basketballers na verlenging onderuit tegen Belgen

3x3 basketballers na verlenging onderuit tegen Belgen

TOKIO (ANP) - De Nederlandse 3x3 basketballers zijn in hun vijfde duel tegen de tweede nederlaag aangelopen. België was na verlenging met 18-17 te sterk. Nederland keek vrijwel de hele wedstrijd tegen een achterstand aan, maar wist in de slotfase nog op 16-16 te komen. In de extra speeltijd was België de ploeg die als eerste de 2 benodigde punten maakte, dankzij een afstandsschot van Thibaut Vervoort.

Oranje kon een groot gedeelte van de wedstrijd niet beschikken over Ross Bekkering die al na enkele minuten een blessure aan zijn hand opliep, waardoor Arvin Slagter, Jessey Voorn en Dimeo van der Horst het zonder wissel moesten stellen. Het spelen met slechts drie man kostte veel kracht en de ploeg koos bewust voor schoten van afstand, die 2 punten opleveren. Voorn was daarin de specialist, hij mikte er vier 2-punters in.

Later maandag speelt Nederland zijn zesde pouleduel tegen Polen. Het is nog onduidelijk of Bekkering dan kan meedoen. Met drie overwinningen in vijf wedstrijden staat de Nederlandse ploeg op de derde plaats, achter het nog ongeslagen Servië en Letland, dat ook drie zeges boekte maar over iets betere doelcijfers beschikt. De nummers 1 en 2 in de poule van acht kwalificeren zich voor de halve finales. De nummers 3 tot en met 6 gaan naar de kwartfinales.

Drie of vier spelers

"De wedstrijd kantelde volledig toen wij de wedstrijd met drie man moesten uitspelen", zei een zwaar zwetende Slagter. "Met vier man is het al zwaar, laat staan met drie man. Het is nog niet duidelijk hoe ernstig de blessure van Ross is. Als hij bijvoorbeeld een vinger heeft gebroken, dan zie ik niet hoe hij het toernooi verder kan spelen".

Volgens Slagter zijn de regels duidelijk. "Tijdens het toernooi mogen we niet meer wisselen. De vier spelers die op de dag voor aanvang zijn aangewezen moeten het toernooi spelen. Valt er iemand weg, dan moeten de overige drie door. Maar laat ik niet te veel gissen nu en hopen dat het meevalt."

Meer uit Sport

Russell verwacht dit jaar spannende strijd Mercedes en Ferrari

SHANGHAI (ANP/AFP) - Formule 1-coureur George Russell verwacht dit seizoen een "behoorlijk spannend gevecht" tussen zijn eigen team Mercedes en Ferrari. "Wij deden het afgelopen weekend heel goed in de kwalificatie, maar zondag zag je de echte snelheid. Toen was Ferrari qua rondetijden even snel als wij", zei de 28-jarige Britse winnaar van de openingsrace in Australië.

2 uur geleden
Verstappen 'op perfecte leeftijd' voor langeafstandsraces

SHANGHAI (ANP/DPA/AFP) - Max Verstappen acht zichzelf nu op de "perfecte leeftijd" om naast de Formule 1 ook langeafstandsraces te gaan doen. De viervoudig wereldkampioen in de koningsklasse kondigde deze week aan dat hij in mei meedoet aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Daar hoopt hij de komende jaren Spa en Le Mans aan toe te voegen, zei de 28-jarige Verstappen in aanloop naar de Grote Prijs van China.

4 uur geleden
Djokovic verliest na spannend duel van Draper in Indian Wells

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic is er niet in geslaagd de kwartfinales van het masterstoernooi van Indian Wells te halen. De 24-voudig grandslamkampioen verloor na een spannend duel van de Britse titelverdediger Jack Draper: 4-6 6-4 7-6 (5).

5 uur geleden
Teambaas: Cadillac heeft bewezen dat het Formule 1 aankan

SHANGHAI (ANP) - Cadillac heeft bewezen dat het de Formule 1 aankan. Dat zegt teambaas Graeme Lowdon in een vooruitblik op de Grote Prijs van China komend weekend. "Het was heel bijzonder om het Formule 1-team van Cadillac geschiedenis te zien schrijven door onze eerste race uit te rijden."

18 uur geleden
Paralympisch Comité Oekraïne klaagt over 'negatieve uitingen'

MILAAN (ANP) - Het Paralympisch Comité van Oekraïne stelt dat zijn atleten en coaches vanaf het begin van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina "systematisch onder druk zijn gezet" door vertegenwoordigers van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC).

19 uur geleden
Vingegaard grijpt de macht in Parijs-Nice, Van Dijke derde

UCHON (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de macht gegrepen in Parijs-Nice. In een chaotische etappe in regenachtige omstandigheden kwam de tweevoudig Tourwinnaar alleen boven op een klim van eerste categorie. De Nederlander Tim van Dijke werd derde op 45 seconden van de winnaar, vier seconden achter zijn ploeggenoot Daniel Martínez. Mick van Dijke, de tweelingbroer van Tim, werd vierde. Vingegaard neemt de leiding in het algemeen klassement over.

20 uur geleden
Klassementsleider Ayuso valt en verlaat Parijs-Nice

UCHON (ANP) - Juan Ayuso is hard gevallen in de vierde etappe van Parijs-Nice. De Spaanse wielrenner was de leider in het algemeen klassement en heeft de rittenkoers verlaten.

21 uur geleden