
3x3-basketballers in kwartfinales uitgeschakeld op EK
WENEN (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn op het EK in de kwartfinales uitgeschakeld. De olympisch kampioen verloor in Wenen met 21-16 van Servië. Met nog ruim anderhalve minuut op de klok maakten de Serviërs het af met een vrije worp. Zodra een ploeg 21 punten heeft gemaakt, is de wedstrijd van 10 minuten ten einde.
Vorig jaar verloor de Nederlandse ploeg op het EK in Jeruzalem ook al van de Serviërs. Op de Spelen was de nummer 2 van de wereld ook al te sterk voor Oranje, dat vijfde staat. Die laatste nederlaag bleef zonder gevolgen, want Nederland pakte uiteindelijk toch de titel.
Worthy de Jong, Arvin Slagter, Jan Driessen en Julian Jaring hadden zich op het EK als groepswinnaars geplaatst voor de kwartfinales. Vrijdag werden Azerbeidzjan en Oostenrijk verslagen. Al moesten de Nederlandse spelers best schakelen zo kort na hun historische prestatie.
Uitdaging
"Onze uitdaging ligt erin hoe snel we weer in het moment zijn en de focus op de volgende wedstrijd hebben. We hebben een paar keer op de training benoemd dat dit weer een nieuw toernooi is. We hebben kunnen genieten, individueel en samen. Het was historisch en een van de mooiste momenten uit mijn carrière. Het is verleidelijk om daar te lang in te blijven hangen, maar je moet er ook wel bij stilstaan en van genieten. Daar moet je een balans in vinden", zei Slagter vrijdag na de eerste wedstrijd op het EK.
Bij de laatste vier neemt Servië het zaterdag op tegen Groot-Brittannië of Zwitserland.
De Nederlandse 3x3-basketballers keren huiswaarts en worden dinsdag gehuldigd in Amsterdam om hun gouden medaille op de Spelen van Parijs.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/RTR) - Voor de tennissers die deelnemen aan de US Open in New York ligt een recordbedrag klaar. Het vierde en laatste grandslamtoernooi van het jaar keert dit jaar 90 miljoen dollar uit aan prijzengeld, omgerekend ruim 77 miljoen euro. Dat is 20 procent meer dan vorig jaar en het hoogste bedrag ooit gekoppeld aan een tennistoernooi.
2 uur geledenSOFIA (ANP) - De Giro d'Italia gaat in 2026 van start in Bulgarije. Dat heeft de minister van Toerisme Miroslav Borshosh bekendgemaakt tijdens een persconferentie met zijn collega van Sport Ivan Peshev. Zij kregen van de regering toestemming de onderhandelingen met Giro-organisator RCS af te ronden.
5 uur geledenATLANTA (ANP/BELGA) - Een man die tijdens een basketbalwedstrijd in de Amerikaanse vrouwencompetitie WNBA een dildo op het speelveld gooide, heeft een stadionverbod gekregen. Het voorval gebeurde tijdens een duel tussen Atlanta Dream en Golden State Valkyries en kreeg, tot onvrede van de speelsters, inmiddels navolging.
7 uur geledenBERLIJN (ANP) - Klokkenluiders Vitali Stepanov en Joelia Stepanova, die een door de Russische staat ondersteund dopingprogramma onthulden in 2014, vrezen dat ze de Verenigde Staten moeten verlaten. Ze wachten al jaren op asiel. Dat zegt Stepanov, een voormalig official van het Russische antidopingbureau Rusada, in een bericht van de Duitse tv-zender ARD.
8 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De hockeyers willen opnieuw bewijzen dat ze de beste van Europa zijn. De olympisch kampioen begint deze maand als titelverdediger aan het EK in Mönchengladbach. "We moeten heel hard werken om de concurrentie voor te blijven, als je dat überhaupt al mag zeggen", kijkt aanvoerder Thierry Brinkman vooruit. "Er komt je in het internationaal hockey niets, maar dan ook helemaal niets aanwaaien."
11 uur geledenMONTREAL (ANP/AFP/RTR) - Viervoudig grandslamkampioene Naomi Osaka is weer een stap dichter bij haar eerste tennistitel in vierenhalf jaar. De 27-jarige Japanse versloeg de Oekraïense Elina Svitolina in Montreal (6-2 6-2) en is doorgedrongen tot de halve finales. Osaka behoort voor het eerst sinds 2022 tot de laatste vier van een WTA 1000-toernooi.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Wielrenner Fabio Jakobsen viert over een week zijn rentree in de Ronde van Denemarken. De Nederlandse sprinter laste in maart een pauze in om een doorstromingsbeperking in zijn benen. "Na een lange herstelperiode, zal Fabio volgende week weer racen", meldt zijn ploeg Picnic PostNL.
1 dag geleden