3x3-basketballer Slagter: deze sport is fysieke veldslag
TOKIO (ANP) - Als het Nederlands 3-3-basketbalteam met drie in plaats van vier spelers verder moet in het olympisch toernooi, dan wordt het wel een hele zware opgave de halve finales te bereiken. Dat zei Arvin Slagter, een van de spelers van Oranje, na de nederlaag tegen België.
Ross Bekkering viel uit met een ogenschijnlijk pijnlijke handblessure, waardoor het team met drie man verder moest. "Deze sport is een fysieke veldslag. De kans om een medaille te halen, wordt wel heel klein als we met drie man door moeten. Zo realistisch moeten we zijn", aldus de 1,92 meter lange Slagter. "We moeten ook nog tegen Polen en Letland, twee fysiek ingestelde teams."
Een reserve inbrengen kan volgens Slagter niet meer. "Op het moment dat het toernooi start, is er geen wisselmogelijkheid meer. De vier aangewezen spelers moeten het dan doen en valt er iemand weg, dan moeten de overige drie door. Reserves mochten alleen vóór het toernooi worden ingebracht."
Zware sport
Met drie man 3x3 basketbal spelen is bijna niet te doen, zegt Slagter. "Het is echt een zware sport, bij elk dood spelmoment wisselen we. Dat doen we in het begin bij toerbeurt om in het ritme te blijven en te voorkomen dat we te snel vermoeid raken, later wisselen we vooral tactisch. Dan blijft de speler die er het meest doorheen zit wat langer op de bank zitten. Je begrijpt dat we zonder wissel zwaar gedupeerd zijn."
Doel van de 3x3-basketballers is nog altijd de top zes. De eerste twee uit de poule van acht plaatsen zich rechtstreeks voor de halve finales, de nummers 3 tot en met 6 spelen kwartfinales. Nederland staat met drie zeges uit vijf wedstrijden derde. "We waren ontzettend aan het groeien in het toernooi, we vonden elkaar steeds beter. Daarom is deze wending zo jammer. Met vier man hadden we zeker gewonnen van België, als je ziet hoe close het was met drie man."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
3 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF heeft voorafgaand aan de Algemene Vergadering een brief gestuurd aan sportminister Mirjam Sterk (CDA). De sportkoepel is bezorgd over de voorgenomen bezuinigingen op de sportsector, die volgens NOC*NSF vooral de vrijwillige verenigingsstructuur hard raken.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez doorgedrongen tot de kwartfinales van Roland Garros in het vrouwendubbelspel. Het koppel versloeg in de derde ronde in Parijs Beatriz Haddad Maia uit Brazilië en Ljoedmila Samsonova uit Rusland in drie sets: 6-3 2-6 6-4.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Serena Williams (44) keert terug als dubbelspeelster. De Amerikaanse gaat op het grastoernooi van Queen's dubbelen met de Canadese tennisster Victoria Mboko. Williams, die 23 keer een grandslamtoernooi heeft gewonnen in het enkelspel, speelde in 2022 voor het laatst.
8 uur geledenPARIJS (ANP/BELGA) - Tennisser Adolfo Daniel Vallejo heeft een boete van 65.000 euro gekregen vanwege seksistische opmerkingen aan het adres van een vrouwelijke umpire op Roland Garros. Dat maakte Amélie Mauresmo, directeur van het Franse grandslamtoernooi, maandag bekend.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Pieter van den Hoogenband is niet de chef de mission tijdens de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. Dat bevestigde de oud-zwemmer op Instagram. "Kortgeleden is mij verteld dat TeamNL voor de komende olympische cyclus een andere richting kiest voor de invulling van de rol van chef de mission", schreef Van den Hoogenband.
14 uur geleden