3x3-basketballer Slagter: deze sport is fysieke veldslag
TOKIO (ANP) - Als het Nederlands 3-3-basketbalteam met drie in plaats van vier spelers verder moet in het olympisch toernooi, dan wordt het wel een hele zware opgave de halve finales te bereiken. Dat zei Arvin Slagter, een van de spelers van Oranje, na de nederlaag tegen België.
Ross Bekkering viel uit met een ogenschijnlijk pijnlijke handblessure, waardoor het team met drie man verder moest. "Deze sport is een fysieke veldslag. De kans om een medaille te halen, wordt wel heel klein als we met drie man door moeten. Zo realistisch moeten we zijn", aldus de 1,92 meter lange Slagter. "We moeten ook nog tegen Polen en Letland, twee fysiek ingestelde teams."
Een reserve inbrengen kan volgens Slagter niet meer. "Op het moment dat het toernooi start, is er geen wisselmogelijkheid meer. De vier aangewezen spelers moeten het dan doen en valt er iemand weg, dan moeten de overige drie door. Reserves mochten alleen vóór het toernooi worden ingebracht."
Zware sport
Met drie man 3x3 basketbal spelen is bijna niet te doen, zegt Slagter. "Het is echt een zware sport, bij elk dood spelmoment wisselen we. Dat doen we in het begin bij toerbeurt om in het ritme te blijven en te voorkomen dat we te snel vermoeid raken, later wisselen we vooral tactisch. Dan blijft de speler die er het meest doorheen zit wat langer op de bank zitten. Je begrijpt dat we zonder wissel zwaar gedupeerd zijn."
Doel van de 3x3-basketballers is nog altijd de top zes. De eerste twee uit de poule van acht plaatsen zich rechtstreeks voor de halve finales, de nummers 3 tot en met 6 spelen kwartfinales. Nederland staat met drie zeges uit vijf wedstrijden derde. "We waren ontzettend aan het groeien in het toernooi, we vonden elkaar steeds beter. Daarom is deze wending zo jammer. Met vier man hadden we zeker gewonnen van België, als je ziet hoe close het was met drie man."
Meer uit Sport
OUDENAARDE (ANP/Belga) - De wielrenners die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen het rode licht van een spoorwegovergang negeerden, worden strafrechtelijk vervolgd. Dat meldt het Belgische persbureau Belga op basis van de openbaar aanklager van de provincie Oost-Vlaanderen. Het gaat om enkele tientallen renners.
1 uur geledenAUGUSTA (ANP) - Golfer Rory McIlroy wil in de voetsporen treden van Tiger Woods, Jack Nicklaus en Nick Faldo, grootheden in de sport die de Masters twee keer achter elkaar wonnen. "Ik weet dat prolongeren van de Masters-titel vrij zeldzaam is, maar het is wel iets wat ik heel graag wil", zei de 36-jarige Noord-Ier in aanloop naar het fameuze majortoernooi, dat donderdag begint. "Ik heb het toernooi al eens gewonnen en ik denk dat dat het wat makkelijker maakt om opnieuw te winnen."
1 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Lorena Wiebes is er "nog niet helemaal" aan gewend dat ze tot de topfavorieten behoort in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei de Nederlands kampioen voor de start van de koers in Oudenaarde.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Mathieu van der Poel beseft dat het niet makkelijk wordt om voor de vierde keer de Ronde van Vlaanderen te winnen. Dat zei de Nederlandse wielrenner bij de start van de Vlaamse voorjaarsklassieker in Antwerpen bij Sporza. Hij tipt Tadej Pogacar als de favoriet. De Sloveen won vorig jaar en in 2023.
5 uur geledenEIJSDEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Tibor Del Grosso heeft de eendagskoers NXT Classic gewonnen. De 22-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech versloeg in Zuid-Limburg de Zwitserse kampioen Mauro Schmid in een sprint met twee. De Deen Casper Pedersen eindigde op de derde plaats.
22 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is in de eerste ronde van de kwalificaties voor het masterstoernooi van Monte Carlo gestrand. De mondiale nummer 99 verloor in Monaco met 5-7 6-1 1-6 van de Chileen Cristian Garín, die één plaats lager op de wereldranglijst staat.
1 dag geledenBOEKAREST (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in Boekarest niet in geslaagd zich voor de vierde keer in zijn carrière te plaatsen voor de finale van een ATP-toernooi. De nummer 62 van de wereld, die nog wacht op zijn eerste titel, verloor op het Roemeense gravel met 7-5 6-7 (3) 5-7 van de Argentijn Mariano Navone. De Nederlander wist in de tweede set twee matchpoints niet te benutten.
1 dag geleden