Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

3M stijgt op Wall Street na schikking milieuzaak

3M stijgt op Wall Street na schikking milieuzaak

NEW YORK (ANP) - 3M behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat het industrieconcern een schikking heeft getroffen van ruim 10 miljard dollar met een aantal Amerikaanse steden vanwege vervuiling met PFAS. Volgens 3M worden de fondsen over een periode van jaren verstrekt om te testen op verontreiniging door poly- en perfluoralkylstoffen, kortweg PFAS. 3M erkende geen aansprakelijkheid en stelde dat het geld wordt gebruikt om PFAS uit het drinkwater te filteren. Het aandeel ging 2,3 procent omhoog.

De algehele stemming op Wall Street bleef terughoudend door de rentezorgen. Donderdag schoven beleggers deze zorgen nog even aan de kant en werden vooral onder de Amerikaanse techbedrijven stevige winsten geboekt. Voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve legde deze week twee keer een verklaring af voor leden van het Amerikaanse Congres en waarschuwde daarbij dat er nog meer renteverhogingen aankomen om de inflatie omlaag te krijgen. Ook verhoogden verschillende centrale banken elders deze week hun rentetarieven.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,6 procent lager op 33.750 punten. De brede S&P 500 daalde 0,9 procent tot 4344 punten en techbeurs Nasdaq leverde 1,4 procent in tot 13.442 punten. De drie graadmeters koersen daarmee af op een weekverlies. De Nasdaq zou daarmee een einde maken aan een winstreeks van acht weken op rij.

Starbucks

Koffieketen Starbucks daalde 1,8 procent. Volgens vakbond Workers United wordt er vanaf vrijdag op meer dan 150 locaties van Starbucks in de Verenigde Staten gestaakt. De staking begint in Seattle en zal ook volgende week worden voortgezet in andere staten. In totaal zullen volgens de vakbond bijna 3500 medewerkers het werk neerleggen omdat sommige koffiezaken geen pride-versieringen mochten ophangen. Starbucks liet een verklaring weten dat zijn beleid inzake decoratie niet is veranderd en dat het concern de lgbtq+-gemeenschap "onwrikbaar" steunt.

Virgin Galactic kelderde ruim 16 procent. Het ruimtetoerismebedrijf van de Britse miljardair Richard Branson heeft 300 miljoen dollar opgehaald met de uitgifte van nieuwe aandelen. Ook wil het bedrijf nog eens 400 miljoen dollar ophalen om zijn ruimtevloot te ontwikkelen en uit te breiden.

De euro was 1,0887 dollar waard, tegen 1,0957 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie zakte 1,5 procent in prijs tot 68,48 dollar. Brentolie kostte 1,4 procent minder op 73,08 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Alphabet koopt energiebedrijf Intersect voor stroom datacenters

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Trump pauzeert bouw windenergieparken om 'nationale veiligheid'

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creëren.

2 uur geleden
Kerstrally blijft uit op Damrak in verkorte beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

2 uur geleden
3M betaalt ondernemers Westerschelde voor PFAS-schade

DEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf 3M gaat ondernemers rondom de Westerschelde betalen voor schade die zij vanwege de vervuilende stoffen PFAS in het water hebben geleden. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat meldt dat aan de Tweede Kamer. Het ministerie maakte niet bekend hoeveel geld wordt uitgekeerd, noch welke ondernemers betaald krijgen.

2 uur geleden
Kerstrally blijft uit op Damrak in verkorte beursweek

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.

3 uur geleden
Grondstoffenbedrijf FincoEnergies verkocht aan concern Glencore

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.

4 uur geleden
Wall Street begint hoger aan verkorte kerstweek

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met plussen begonnen. Beleggers op Wall Street hebben een verkorte handelsweek, want op woensdag sluit de Amerikaanse beurshandel eerder voor kerstavond en op eerste kerstdag blijven de deuren gesloten. Op tweede kerstdag wordt wel gehandeld in New York.

5 uur geleden