Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

3M stijgt op Wall Street na schikking milieuzaak

3M stijgt op Wall Street na schikking milieuzaak

NEW YORK (ANP) - 3M behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat het industrieconcern een schikking heeft getroffen van ruim 10 miljard dollar met een aantal Amerikaanse steden vanwege vervuiling met PFAS. Volgens 3M worden de fondsen over een periode van jaren verstrekt om te testen op verontreiniging door poly- en perfluoralkylstoffen, kortweg PFAS. 3M erkende geen aansprakelijkheid en stelde dat het geld wordt gebruikt om PFAS uit het drinkwater te filteren. Het aandeel ging 2,3 procent omhoog.

De algehele stemming op Wall Street bleef terughoudend door de rentezorgen. Donderdag schoven beleggers deze zorgen nog even aan de kant en werden vooral onder de Amerikaanse techbedrijven stevige winsten geboekt. Voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve legde deze week twee keer een verklaring af voor leden van het Amerikaanse Congres en waarschuwde daarbij dat er nog meer renteverhogingen aankomen om de inflatie omlaag te krijgen. Ook verhoogden verschillende centrale banken elders deze week hun rentetarieven.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,6 procent lager op 33.750 punten. De brede S&P 500 daalde 0,9 procent tot 4344 punten en techbeurs Nasdaq leverde 1,4 procent in tot 13.442 punten. De drie graadmeters koersen daarmee af op een weekverlies. De Nasdaq zou daarmee een einde maken aan een winstreeks van acht weken op rij.

Starbucks

Koffieketen Starbucks daalde 1,8 procent. Volgens vakbond Workers United wordt er vanaf vrijdag op meer dan 150 locaties van Starbucks in de Verenigde Staten gestaakt. De staking begint in Seattle en zal ook volgende week worden voortgezet in andere staten. In totaal zullen volgens de vakbond bijna 3500 medewerkers het werk neerleggen omdat sommige koffiezaken geen pride-versieringen mochten ophangen. Starbucks liet een verklaring weten dat zijn beleid inzake decoratie niet is veranderd en dat het concern de lgbtq+-gemeenschap "onwrikbaar" steunt.

Virgin Galactic kelderde ruim 16 procent. Het ruimtetoerismebedrijf van de Britse miljardair Richard Branson heeft 300 miljoen dollar opgehaald met de uitgifte van nieuwe aandelen. Ook wil het bedrijf nog eens 400 miljoen dollar ophalen om zijn ruimtevloot te ontwikkelen en uit te breiden.

De euro was 1,0887 dollar waard, tegen 1,0957 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie zakte 1,5 procent in prijs tot 68,48 dollar. Brentolie kostte 1,4 procent minder op 73,08 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AkzoNobel wees overnamebod af, gaat door met fusie Axalta

AMSTERDAM (ANP) - Verfproducent AkzoNobel, bekend van merken als Flexa, Sikkens en Dulux, heeft begin deze maand een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams afgewezen. AkzoNobel is bezig met een fusie met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems en gaat daarmee door.

6 minuten geleden
KLM kampt niet met brandstoftekort ondanks uitgeweken vlucht

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft niet te maken met een brandstoftekort, ondanks dat een vlucht van de luchtvaartmaatschappij dinsdag van Paramaribo naar Schiphol moest uitwijken naar Frans-Guyana. Dat laat een woordvoerster weten.

11 minuten geleden
Topman Frankfurt Airport voorziet geen kerosinetekort deze zomer

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Reizigers hoeven zich deze zomer geen zorgen te maken over een tekort aan vliegtuigbrandstof. Dat zegt topman Stefan Schulte van Frankfurt Airport in een interview met de Duitse krant Handelsblatt. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de blokkade van de Straat van Hormuz is er minder kerosine beschikbaar.

13 minuten geleden
Onderzoek: 75-plussers betalen steeds vaker elektronisch

AMSTERDAM (ANP) - Mensen van 75 jaar en ouder betalen steeds vaker met een pinpas aan de kassa. Dat blijkt uit een jaarlijks onderzoek van Betaalvereniging Nederland en De Nederlandsche Bank (DNB). Ook bij overboekingen aan vrienden en familie stijgt het aantal elektronische betalingen fors.

47 minuten geleden
AEX opent met winst, AkzoNobel fors hoger na verwerpen bod

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets hoger geopend, na de verliesbeurt een dag eerder. AkzoNobel was een opvallende stijger op het Damrak. Het verfconcern, dat gaat fuseren met de Amerikaanse branchegenoot Axalta Coating Systems, verwierp onlangs een overnamebod van het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams. Volgens AkzoNobel, bekend van merken als Dulux, Sikkens en Flexa, wordt doorgegaan met de fusie met Axalta.

1 uur geleden
Canada sluit deal met Duitsland voor export van lng

OTTAWA (ANP/BLOOMBERG) - Canada heeft een deal gesloten met Duitsland voor de export van 1 miljoen ton vloeibaar gemaakt aardgas (lng) per jaar. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Canada zal de overeenkomst volgens de bronnen later op woensdag aankondigen.

2 uur geleden
Aantal miljoenenwoningen vorig jaar met 22 procent toegenomen

DELFT (ANP) - Het aantal miljoenenwoningen in Nederland is vorig jaar fors toegenomen, meldt marktonderzoeker Calcasa. In Nederland staan ruim 273.000 koopwoningen die minstens een miljoen euro waard zijn. Een op de zestien koopwoningen in Nederland is een miljoenenwoning. De meeste staan in Amsterdam, Den Haag en Utrecht.

2 uur geleden