Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

3M stijgt op Wall Street na schikking milieuzaak

3M stijgt op Wall Street na schikking milieuzaak

NEW YORK (ANP) - 3M behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat het industrieconcern een schikking heeft getroffen van ruim 10 miljard dollar met een aantal Amerikaanse steden vanwege vervuiling met PFAS. Volgens 3M worden de fondsen over een periode van jaren verstrekt om te testen op verontreiniging door poly- en perfluoralkylstoffen, kortweg PFAS. 3M erkende geen aansprakelijkheid en stelde dat het geld wordt gebruikt om PFAS uit het drinkwater te filteren. Het aandeel ging 2,3 procent omhoog.

De algehele stemming op Wall Street bleef terughoudend door de rentezorgen. Donderdag schoven beleggers deze zorgen nog even aan de kant en werden vooral onder de Amerikaanse techbedrijven stevige winsten geboekt. Voorzitter Jerome Powell van de Federal Reserve legde deze week twee keer een verklaring af voor leden van het Amerikaanse Congres en waarschuwde daarbij dat er nog meer renteverhogingen aankomen om de inflatie omlaag te krijgen. Ook verhoogden verschillende centrale banken elders deze week hun rentetarieven.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,6 procent lager op 33.750 punten. De brede S&P 500 daalde 0,9 procent tot 4344 punten en techbeurs Nasdaq leverde 1,4 procent in tot 13.442 punten. De drie graadmeters koersen daarmee af op een weekverlies. De Nasdaq zou daarmee een einde maken aan een winstreeks van acht weken op rij.

Starbucks

Koffieketen Starbucks daalde 1,8 procent. Volgens vakbond Workers United wordt er vanaf vrijdag op meer dan 150 locaties van Starbucks in de Verenigde Staten gestaakt. De staking begint in Seattle en zal ook volgende week worden voortgezet in andere staten. In totaal zullen volgens de vakbond bijna 3500 medewerkers het werk neerleggen omdat sommige koffiezaken geen pride-versieringen mochten ophangen. Starbucks liet een verklaring weten dat zijn beleid inzake decoratie niet is veranderd en dat het concern de lgbtq+-gemeenschap "onwrikbaar" steunt.

Virgin Galactic kelderde ruim 16 procent. Het ruimtetoerismebedrijf van de Britse miljardair Richard Branson heeft 300 miljoen dollar opgehaald met de uitgifte van nieuwe aandelen. Ook wil het bedrijf nog eens 400 miljoen dollar ophalen om zijn ruimtevloot te ontwikkelen en uit te breiden.

De euro was 1,0887 dollar waard, tegen 1,0957 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie zakte 1,5 procent in prijs tot 68,48 dollar. Brentolie kostte 1,4 procent minder op 73,08 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Maker slimme ringen Oura stelt beursgang in VS uit

SAN FRANCISCO (ANP) - Oura, de maker van slimme ringen, stelt een beursgang in de Verenigde Staten uit door onzekerheid op de markt voor beursintroducties. Het van oorsprong Finse bedrijf wilde bij een debuut op techbeurs Nasdaq tot 2,2 miljard dollar ophalen en had ongeveer vier keer zoveel orders binnengehaald als er aandelen beschikbaar waren, meldde persbureau Bloomberg eerder al.

1 uur geleden
Run op .si-domeinen na uitspraak Trump over superintelligentie

LJUBLANA (ANP/AFP) - Het voorstel van de Amerikaanse president Donald Trump om kunstmatige intelligentie (AI) voortaan te hernoemen tot 'super intelligence' (SI) heeft tot een stortvloed aan aanvragen geleid voor internetdomeinen die eindigen op '.si'.

2 uur geleden
Vakantieparken Peter Gillis mogen geveild worden

DEN BOSCH (ANP) - Drie vakantieparken van Oostappen Groep, het bedrijf van realityster Peter Gillis, mogen op 1 oktober geveild worden door schuldeiser Marc van Rooi. Dat heeft de kortgedingrechter in Den Bosch bepaald. Gillis probeerde de executieveiling tegen te houden en stapte daarom naar de rechter.

2 uur geleden
Vliegveld Catania heropend na verlaagde vulkaandreiging

CATANIA (ANP/RTR) - De luchthaven van Catania op Sicilië heeft dinsdag de vluchten hervat, nadat het vliegverkeer was stilgelegd door een uitbarsting van vulkaan Etna en slechte weersomstandigheden. KLM moest afgelopen weekend reizigers omboeken naar de luchthaven van Palermo op hetzelfde eiland.

3 uur geleden
Jørgensen: EU betaalde al 100 miljard extra voor evenveel energie

DUBLIN (ANP) - De Europese Unie heeft dit jaar ruim 100 miljard extra aan energie besteed "zonder daarvoor een molecuul extra aan gas of olie te ontvangen", zei Eurocommissaris Dan Jørgensen (Energie) voorafgaand aan een overleg met EU-ministers van Energie. Voor hem toont dit aan hoe "onhoudbaar het is om afhankelijk te zijn van energiebronnen uit andere delen van de wereld".

4 uur geleden
Anthropic noemt AI risico voor mensheid in beursgangdocument

SAN FRANCISCO (ANP/RTR) - Anthropic waarschuwt potentiële beleggers dat AI "catastrofale en existentiële risico's voor de mensheid" met zich meebrengt. Dat meldt Reuters op basis van het prospectus van het AI-bedrijf, dat het persbureau heeft ingezien.

4 uur geleden
Bloomberg: KKR en RWE willen gezamenlijk bod doen op Duits Uniper

DÜSSELDORF (ANP) - De Amerikaanse investeerder KKR en het Duitse energiebedrijf RWE hebben de krachten gebundeld voor een bod op het Duitse genationaliseerde energieconcern Uniper, dat ook in Nederland elektriciteitscentrales heeft. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Duitsland begon in mei met het verkoopproces van het energieconcern.

4 uur geleden