Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

38.000 medewerkers in de acute zorg gevaccineerd

38.000 medewerkers in de acute zorg gevaccineerd

ROTTERDAM (ANP) - Nog eens 4000 medewerkers in de acute zorg hebben dinsdag een vaccinatie tegen het coronavirus gekregen, meldt het Landelijk Netwerk Acute Zorg (LNAZ). Daarmee zijn er na zeven dagen prikken nu in totaal 38.000 medewerkers ingeënt.

De Nederlandse ziekenhuizen ontvingen maandag hun laatste zending vaccins vanuit het landelijk distributiepunt in Oss. Deze lading kan tot en met vrijdag gebruikt worden om de laatste medewerkers te vaccineren. "Vandaag was de laatste bulk inentingen", zegt een woordvoerder van het LNAZ dinsdag. "In de komende dagen worden de laatste medewerkers mondjesmaat geprikt. De verwachting is dat het vrijdag is afgerond."

In ziekenhuizen is zuinig omgesprongen met de flacons en gebruikgemaakt van een zogenoemde gestandaardiseerde werkwijze. Daardoor konden er zes in plaats van vijf doses worden gehaald uit één flacon. Veel meer dan de aanvankelijk beoogde 30.000 medewerkers hebben hierdoor een prik kunnen krijgen, aldus het LNAZ. De organisatie denkt uiteindelijk iets minder dan 40.000 personen werkzaam in de acute Covid-zorg te kunnen inenten.

Meer uit Binnenland

UMCG hervat operaties aan aangeboren hartafwijkingen

GRONINGEN (ANP) - Mensen met een aangeboren hartafwijking kunnen daar vanaf januari weer aan worden geopereerd in het Universitair Medisch Centrum Groningen (UMCG). De operaties waren in september stilgelegd na zorgen over sociale veiligheid. Een onderzoek daarnaar is afgerond.

21 minuten geleden
Provincie Brabant schuift besluit over Moerdijk voor zich uit

DEN BOSCH (ANP) - De provincie Noord-Brabant stelt een besluit over het mogelijk verdwijnen van het dorp Moerdijk uit. De provincie wil de komende maanden diverse onderzoeken laten doen, onder meer om de maatschappelijke kosten en baten en de milieugevolgen te kunnen afwegen. Wat de gemeente Moerdijk betreft, maakt het dorp met ruim 1100 inwoners plaats voor uitbreiding van het bestaande haven- en industrieterrein in die plaats.

54 minuten geleden
Negen mensen aangehouden rond Europese wedstrijd Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - Negen mensen zijn donderdag aangehouden rond de Europa League-wedstrijd van Go Ahead Eagles tegen het Duitse VfB Stuttgart in Deventer. Ze hadden zich volgens de politie schuldig gemaakt aan belediging, mishandeling, openlijk geweld en het niet voldoen aan een bevel van een agent.

1 uur geleden
Boeren en trekkers bij provinciehuis Den Bosch

DEN BOSCH (ANP) - Boeren met en zonder tractoren zijn naar het provinciehuis in Den Bosch gekomen. Ze maken zich zorgen over diverse plannen waarover de Brabantse politiek vrijdag vergadert. De maatregelen zijn ingrijpend, stapelen zich op op het boerenerf en hebben gevolgen voor de toekomst van de agrarische bedrijven, aldus landbouworganisatie ZLTO.

1 uur geleden
Autisme komt echt niet door vaccinaties, benadrukt Lareb

DEN BOSCH (ANP) - Mensen met een vorm van autisme hebben dat niet gekregen doordat ze zijn gevaccineerd. Inentingen veroorzaken geen autisme, heeft bijwerkingencentrum Lareb vrijdag nogmaals gezegd.

2 uur geleden
Aantal asielzoekers in Ter Apel zakt tot onder 1900

TER APEL (ANP) - Voor het eerst sinds eind oktober verblijven minder dan 1900 asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel. Opvangorgaan COA blijft al ruim een week onder de limiet van 2000 mensen, en hoeft daardoor al een tijdje geen dwangsommen meer te betalen aan de gemeente Westerwolde, waarin Ter Apel ligt.

2 uur geleden
15 jaar lang geen afname in moord op vrouwen door (ex-)partner

DEN HAAG (ANP) - Het aantal vrouwen dat werd gedood door een partner of door een ex, is in de afgelopen 15 jaar onveranderd gebleven. Dit heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) berekend. Bij gescheiden vrouwen komt moord of doodslag door een (ex-)partner het vaakst voor.

6 uur geleden