
350 Pakistanen aan boord van bij Griekenland gezonken boot
ISLAMABAD (ANP/RTR) - Aan boord van de bij Griekenland gezonken boot met honderden migranten, waren volgens de Pakistaanse minister van Binnenlandse Zaken Rana Sanaullah zeker 350 Pakistanen. Het vaartuig bood plaats voor hooguit vierhonderd mensen, maar er zouden er mogelijk meer dan zevenhonderd aan boord zijn geweest toen het in de problemen kwam. Het kapseisde en zonk 13 juni, circa 85 kilometer van de kust van de Peleponnesos. De boot was onderweg van de Libische stad Tobroek naar Italië.
Er zijn ruim honderd overlevenden gered en tientallen lichamen geborgen. De Pakistaanse minister Sanaullah zei vrijdag dat er slechts twaalf Pakistaanse opvarenden gered zijn en dat er meer dan tachtig omgekomen Pakistaanse migranten zijn geborgen en naar Pakistan gebracht.
Sanaullah kondigde aan dat er strengere wetten komen voor de bestrijding van mensensmokkel. Dat zal in de wet ook als zeer ernstig misdrijf worden genoemd. Hij merkte op dat het land zelfs bij geen enkele terroristische aanslag zo veel mensen heeft verloren.
Meer uit Buitenland
SALT LAKE CITY (ANP) - Rechercheurs hebben de naam van de persoon die ze als verdachte voor de moord op Charlie Kirk op het oog hebben - in de Verenigde Staten 'person of interest' genoemd - volgens drie bronnen tegen CBS News. Er is nog geen arrestatiebevel uitgevaardigd.
4 uur geledenBRASÍLIA (ANP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro is door het hooggerechtshof in Brasília veroordeeld tot 27 jaar en 3 maanden gevangenisstraf voor het beramen van een staatsgreep om aan de macht te blijven.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt "niet blij" te zijn met de veroordeling van Jair Bolsonaro. De Braziliaanse oud-president is donderdag schuldig bevonden aan onder meer een couppoging en het gewelddadig omverwerpen van de democratie.
6 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Kyiv een ontmoeting gehad met de Amerikaanse gezant Keith Kellogg. Ze spraken onder meer over de leveringen van Patriot-systemen door bondgenoten en over de gezamenlijke productie van drones, meldt Zelensky op X.
8 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft oud-president Jair Bolsonaro veroordeeld voor een poging tot staatsgreep. Drie van de vijf rechters hebben daarvoor gestemd, waardoor er een meerderheid is. Bolsonaro wordt ook veroordeeld voor deelname aan een criminele organisatie en een poging tot het gewelddadig omverwerpen van de democratie.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland vindt dat Polen nog eens moet nadenken over het voornemen om de grens met Belarus te sluiten. "We dringen er bij Warschau op aan om de gevolgen van dit soort destructieve stappen in overweging te nemen en het besluit zo snel mogelijk te herzien", zei woordvoerder Maria Zacharova van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk stuurt drie extra gevechtsvliegtuigen naar Polen om te helpen met het beschermen van het Poolse luchtruim en de oostgrens van de NAVO. Dat heeft de Franse president Emmanuel Macron aangekondigd op X.
9 uur geleden