Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

350 miljoen euro voor grote batterij in Vlissingse haven

350 miljoen euro voor grote batterij in Vlissingse haven

AMSTERDAM (ANP) - Ontwikkelaars van een groot energieopslagproject in de haven van Vlissingen hebben 350 miljoen euro opgehaald. Daarmee willen ze een batterijsysteem bouwen dat vanaf 2027 evenveel stroom kan op- en ontladen als 200.000 huishoudens verbruiken. Daarmee wordt dit het grootste batterij-energieopslagsysteem van Nederland, melden opslagbedrijf Lion Storage en investeerders.

Het systeem, dat Mufasa gaat heten, gebruikt batterijen van het Amerikaanse bedrijf Tesla, de Megapacks XL. Energieleverancier Eneco zet het batterijsysteem in om het aanbod en de vraag naar stroom beter op elkaar af te stemmen.

Bij de overstap naar duurzame energiebronnen zoals windmolens en zonnepanelen lopen de momenten waarop veel stroom wordt geleverd en gevraagd vaker uit de pas dan bij fossiele centrales. Mufasa, dat een aansluiting op het hoogspanningsnet van een kolencentrale vervangt, moet een oplossing bieden voor de energietransitie.

'Aantrekkelijke investeringskans'

De Australische investeerder Macquarie Capital is de hoofdinvesteerder in Mufasa. Ook investeerders in Return, het bedrijf achter Lion Storage, en infrastructuurinvesteerder TINC steken geld in het project.

Volgens medeoprichter van Lion Storage Arno Hendriks laat de financiering voor het project zien dat energieopslag "ook een aantrekkelijke investeringskans biedt".

Meer uit Financieel

'Goed' gesprek advocaten Gillis en koper vakantieparken over deal

ASTEN (ANP) - Peter Gillis en zijn advocaat hebben woensdag een "goed" gesprek gevoerd met de advocaat van Taeke Dijkstra, de koper van Gillis' vakantieparken. Ze gaan er verder over praten met de bedoeling dat de koop doorgaat, melden de advocaten. Eerder wilde Dijkstra niet betalen vanwege de problemen van Gillis met de Belastingdienst.

35 minuten geleden
Wall Street hoger na sterk begin beursweek

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag hoger geopend. De beurshandel begon de week al sterk door de deal tussen de Verenigde Staten en China om de hoge wederzijdse importheffingen tijdelijk fors te verlagen. Daardoor werden de zorgen over de Chinees-Amerikaanse handelsoorlog en een wereldwijde economische recessie verminderd.

52 minuten geleden
Hervatten vluchten naar Israël leidt tot zorgen bij KLM-personeel

SCHIPHOL (ANP) - Onder het personeel van KLM bestaan zorgen over het hervatten van de vluchten naar Israël. Dat bevestigt de Vereniging Nederlands Cabinepersoneel (VNC) na berichtgeving van de NOS.

3 uur geleden
Europese Commissie wil meer geld en minder regels kleine boeren

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil een eenmalige jaarlijkse uitkering voor kleine boeren verhogen van 1200 naar 2500 euro. Ook moeten deze kleine boeren vrijgesteld worden van milieuregels, stelt de Europese Commissie voor in een plan voor vereenvoudiging van de landbouwregels.

3 uur geleden
Aziatische restaurants bij verkeerde rechter met zaak tegen Staat

DEN HAAG (ANP) - Aziatische restaurants hebben een tegenvaller te verwerken gekregen in hun rechtszaak tegen de Staat over het schrappen van een gunstige regeling voor het halen van koks van buiten de Europese Unie. De rechtbank in Den Haag oordeelde dat ze met hun klacht bij het verkeerde adres waren. In plaats van de civiele rechter moet de bestuursrechter over dit soort zaken oordelen.

3 uur geleden
ILT: beperken geluidshinder vraagt om meer dan stille vliegtuigen

DEN HAAG (ANP) - De geluidshinder voor omwonenden van luchthavens groeit. Het verminderen van de hinder vraagt om meer dan stille vliegtuigen. Ook is in de luchtvaart meer cyberweerbaarheid nodig door geopolitieke ontwikkelingen. Dat concludeert de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) in een nieuw rapport.

3 uur geleden
Containervervoerder Hapag-Lloyd ziet grote vraag na deal VS-China

HAMBURG (ANP/BLOOMBERG) - De grote Duitse rederij Hapag-Lloyd constateert de afgelopen dagen een grote vraag naar containers op routes tussen China en de Verenigde Staten. Dat komt door de deal die de twee economische grootmachten hebben gesloten over een forse tijdelijke verlaging van de wederzijdse importheffingen. Dat zegt topman Rolf Habben Jansen van Hapag-Lloyd in een interview met persbureau Bloomberg.

3 uur geleden