
350 miljoen euro voor grote batterij in Vlissingse haven
AMSTERDAM (ANP) - Ontwikkelaars van een groot energieopslagproject in de haven van Vlissingen hebben 350 miljoen euro opgehaald. Daarmee willen ze een batterijsysteem bouwen dat vanaf 2027 evenveel stroom kan op- en ontladen als 200.000 huishoudens verbruiken. Daarmee wordt dit het grootste batterij-energieopslagsysteem van Nederland, melden opslagbedrijf Lion Storage en investeerders.
Het systeem, dat Mufasa gaat heten, gebruikt batterijen van het Amerikaanse bedrijf Tesla, de Megapacks XL. Energieleverancier Eneco zet het batterijsysteem in om het aanbod en de vraag naar stroom beter op elkaar af te stemmen.
Bij de overstap naar duurzame energiebronnen zoals windmolens en zonnepanelen lopen de momenten waarop veel stroom wordt geleverd en gevraagd vaker uit de pas dan bij fossiele centrales. Mufasa, dat een aansluiting op het hoogspanningsnet van een kolencentrale vervangt, moet een oplossing bieden voor de energietransitie.
'Aantrekkelijke investeringskans'
De Australische investeerder Macquarie Capital is de hoofdinvesteerder in Mufasa. Ook investeerders in Return, het bedrijf achter Lion Storage, en infrastructuurinvesteerder TINC steken geld in het project.
Volgens medeoprichter van Lion Storage Arno Hendriks laat de financiering voor het project zien dat energieopslag "ook een aantrekkelijke investeringskans biedt".
Meer uit Financieel
PARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische oliebedrijf Petronas begint zondag met het boren naar olie voor de kust van Suriname. De proefboringen zijn bedoeld om extra oliereserves op te sporen, maakte het Surinaamse staatsoliebedrijf Staatsolie zaterdag bekend.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Vanaf 2028 kan Europa het zonder Russisch gas stellen, doordat er in de Verenigde Staten en Qatar volop nieuwe exportinstallaties voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) worden gebouwd. Dat zei Patrick Pouyanné, topman van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft zijn exportheffing op tarwe voor het eerst naar nul verlaagd sinds de invoering in juni 2021, om de stagnerende graanverkoop aan te jagen. De maatregel volgt op een sterke daling van de Russische export van tarwe. Het land is wereldwijd de grootste exporteur van deze graansoort, maar voerde in juni slechts 1,12 miljoen ton uit. Dat is een kwart van de hoeveelheid van een jaar geleden.
4 uur geledenSJANGHAI (ANP/AFP) - China heeft zaterdag zijn eerste Legoland geopend, het grootste attractiepark van de Legoketen ter wereld. Duizenden bezoekers trokken naar het nieuwe park in Shanghai, dat het toerisme in China moet aanjagen.
5 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het oliekartel OPEC+ gaat de olieproductie volgende maand aanzienlijk sterker verhogen dan eerder voorzien. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 548.000 vaten per dag. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd. Dit was al drie keer zo veel als oorspronkelijk gepland.
5 uur geledenHANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economie van Vietnam is in de eerste helft van dit jaar met ruim 7,5 procent gegroeid, de hoogste groei in meer dan tien jaar. Dat komt vooral door een sterke export. De Vietnamese economie profiteert ook in toenemende mate van het toerisme.
6 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Het oliekartel OPEC+ zal in augustus de olieproductie fors sterker opvoeren dan aanvankelijk verwacht. Onder leiding van Saudi-Arabië en Rusland verhoogt de alliantie de productie met 550.000 vaten per dag, aldus afgevaardigden. In de voorgaande maanden werd de productie telkens met 411.000 vaten per dag opgevoerd.
8 uur geleden