
35-jarige man opgepakt om verdenking ontucht en maken kinderporno
NIEUW-VENNEP (ANP) - Een 35-jarige man uit Nieuw-Vennep (Noord-Holland) is dinsdag aangehouden in een strafrechtelijk onderzoek naar (online) seksueel kindermisbruik, meldt het Landelijk Parket vrijdag. Er zijn volgens het Openbaar Ministerie aanwijzingen dat hij zich schuldig heeft gemaakt aan het plegen van ontucht, het vervaardigen en het verspreiden van kinderporno.
De politie hield de man thuis aan en vervolgens werd hij ingesloten. De rechter-commissaris in Rotterdam heeft vrijdag besloten dat hij twee weken langer vast blijft zitten.
Het onderzoek van het Team Bestrijding Kinderpornografie en Kindersekstoerisme, onder leiding van het Landelijk Parket van het Openbaar Ministerie, is "in volle gang", aldus het Landelijk Parket. Gegevensdragers van de man die door de politie in beslag zijn genomen, worden onderzocht.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Rokers kunnen vanaf volgend jaar meer hulp vergoed krijgen bij pogingen om van hun verslaving af te komen. Sinds 2011 zit één stoppoging in het basispakket van de zorgverzekering, maar dat worden maximaal drie stopprogramma's per jaar. Dit is een van de wijzigingen in de basisverzekering die zorgminister Fleur Agema (PVV) wil doorvoeren per 2026, meldt ze donderdag aan de Kamer.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij een internationale politieactie zijn zeker 270 mensen gearresteerd voor handel op ondergrondse onlinemarktplaatsen. Ze kochten en verkochten onder meer drugs, wapens en namaakspullen. In Nederland werden vier mensen opgepakt.
19 minuten geledenHOOFDDORP (ANP) - Burgemeester Marianne Schuurmans van Haarlemmermeer, waar Hoofddorp onder valt, is de wijk ingegaan rond de Fanny Blankers-Koenlaan waar woensdag een dodelijk incident was. Daar heeft ze gesproken met omwonenden en ondernemers die vertelden dat ze "ontdaan" waren, meldt de gemeente.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet pauzeert vijf wegprojecten. Dat melden minister Barry Madlener en staatssecretaris Chris Jansen van Infrastructuur en Waterstaat in een brief aan de Tweede Kamer. De 1,5 miljard euro die klaarlag voor de projecten wordt gebruikt om tekorten elders op te vangen.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De kritiek dat het kabinet creatief boekhoudt met defensie-uitgaven en de NAVO-norm is niet terecht, vindt defensieminister Ruben Brekelmans (VVD). Dat de Algemene Rekenkamer het defensiebudget lager inschat dan het kabinet voorgaf, komt door verschillende rekenmethodes. En de waakhond gaat "te kort door de bocht" bij het beschrijven van de NAVO-rekenwijze.
39 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag voor de rechtbank in Utrecht vijf jaar cel geëist tegen de 22-jarige Mohamed B. uit Vleuten, onder meer voor het vernielen van 117 graven op begraafplaats Daelwijck in de Utrechtse wijk Overvecht. In mei vorig jaar zou B. grafstenen omver hebben getrapt en vernielingen hebben aangericht met een hamer. "De vernieling heeft er bij honderden mensen echt op ingehakt", zei de officier van justitie.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet neemt vrijdag een besluit over de ingebruikname van het defensieterrein in Budel waar nu nog een asielzoekerscentrum huist. Dat bevestigt een ingewijde nadat RTL had gemeld dat Defensie de locatie vanaf 2028 weer gaat gebruiken.
1 uur geleden